reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lipcowych maluchów plan dnia

Anikaa

Fan(ka)
Dołączył(a)
2 Styczeń 2006
Postów
3 924
Witam Lipcowe Mamy!!
mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona :) . Mój Kubuś urodził sie 20 lipca 2005 i od pewnego czasu zmieniają sie jego potrzeby co do planu dnia. Ma już dłuższe okresy aktywności i niestety mało regularne pory snu. Ciekawa jestem jak to wygląda u Waszych pociech ? Ile Maleństwa śpią i jak długie mają okresy aktywnośc?i
 
reklama
witaj Aniu z Kubusiem :)

zapraszamy na watek głowny :)

mamy dzieciaczki z tego samego dnia :):):)

o ktorej urodzilas?:)
 
to była długa noc --- do konca życia nie zapomnę. :) a powiedz jak Twoja mała teraz sypia? i jakie ma okresy aktywności. bo Kubuś bawi się do 3 godzin a potrafi potem przespać 40 minut i budzi isę od razu marudny. ja uda mi się go tzw. dospać i śpi 2 godziny jest dopiero wyspanym chłopcem.
 
U nas spanie w dzień jest nieregularne. Są dni, że prawie wcale nie śpi w dzień a są takie jak wczoraj, że przespała ze 2 godziny jednym rzutem. Teraz mi przysnęła po karmieniu, ale obstawiam 20 minut max :)
A w nocy miała już może z 1,5 tygodnia, że najdłuższa faza snu wynosiła około 8 godzin, a potem jej się zmieniło i budziła się co 2 godziny. Przez ostatnie 3 dni dawałam jej na noc viburcol, bo podejrzewałam bolesne ząbkowanie i troszkę lepiej spała, ale i tak budziła się przynajmniej 2 razy na karmienie. Być może to głód- bo karmię piersią.
Jeśli chodzi o aktywność to krótko potrafi się zająć sama sobą i najchętniej to siedziałaby mi na rękach, albo na kolanach.
Ale tak od rana jak wstanie to pierwszym elementem zabawy jest mata edukacyjna, potem koło południa przenosimy się do fotelika samochodowego i razem "gotujemy" a od około 15-16 to już rączki i kolana aż do kąpieli o 18:45. Wcześniej zalicza ze mną jeden serial:)

 
witam Aniu i ja także zapraszam na główny wątek do nas tam sobie na codzien pogaduszki użądzamy
Moja Weronika urodziła sie 7 lipca ale za to ja jestem z 20 lipca ;D
co do aktywności to u nas drzemki w miare regularne i tak pierwsza o 9.30 rano i trwa 40 minut potem po obiadku o 13.30 godzinka czasem dwie i ostatnia o 17 też godzinka lub dwie zależy ile śpi po obiedzie
co do zabawy to Weronika ma nadal okres marudząco jęczący i prawie wcale sie sama nie bawi , trzeba jej grzechotac i najlepiej to na rączkach nosić, a serial też ze mna zalicza jeden ;D
 
A u nas dzionek wygląda tak. 7-8 pobudka, jedzonko, zabawa, 9 drzemka 20 min polączona z cycoleniem, do 11-12 zabawa, w między czasie jabłuszko albo gruszka ze słoiczka, 12-15 (czasem to 13-16) spacer ( w planie spanie i poznawanie świata  ;D), 15(16) do 19 cycolenie, zabawa i zupka. Czasem drzemka ok 20 min czasem nie. 19-19.30 kąpiel i spanko polączone z cycoleniem. 23 pobudka i cycolenie no a potem tak mniej więcej co 2-3 godziny cycolenie.
 
Nasz plan dnia :

pobudka 6.30- 7.30, czasem wczesniej :p, jedzonko

10 - jedzonko

drzemka 10-11 około 30-45 minut

obiadek 13

drzemka 14-16 ( wzależności od dnia i nastroju)- najdłuższa, bo około 2-3 godzinki

16-17 jedzonko

19.30 jedzonko i spanie do rana

23 jedzonko ostatnie przez sen

 
reklama
no nie... Kornelek to mistrz Świata w spaniu - pogratulowac i pozazdrościć... Kubuś ma więcej drzemek podczes dnia, idżie spać na noc o 22,00 a już o 23 trzeba dokarmić cyckiem i tak do do 4.30, potem około 7 i jak sie uda to pociągnie do 9...a dalej to już dowolność maksymalna...(a jeszce miesiąc temu był taki regularny :-[ )...ps. ale serial tez z nim zaliczam ;D
 
Do góry