reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

o rany ale pustki :szok::szok::szok::szok::szok::szok:


dzis fajny dzień był, do czasu aż nie wróciłam do domu od fryzjera:wściekła/y: ale mi zjeb... grzywkę, wygladam jakby mnie od farnka obcięła:angry::angry::angry:.

No a z tych przyjemniejszych sytuacji to np:

spacerek do południa i po obiedzie, wypad do wesołego miasteczka, cukiernia, ogólnie dużo zabawy na świeżym powietrzu. Julka na zajączka dostała to co sobie sama wybrała tj, pluszowa kaczuszka wydająca odgłosy i karetka, tylko że jutro idziemy ją zareklamować bo nie robi ijoijo:no:

Jula jeszcze nie śpi, bo wstała ok 18, więc jeszcze z 20 min i powinna spać.

Miłego wieczorku :*

p.s. Patra, u nas ten krem brzozowy na razie działa, Julki buźka po 2 dniach wygląda prawie idealnie, jest miękka nawilżona żadnych szorstkich miejsc, a plecki już ładnie wyglądają. Są jeszcze liszaje i lekka wysypka, ale jest o niebo lepiej. Tak więc polecam go :-)
 
reklama
Czołem babki

Jakoś czasu brak na cokolwiek. Od czasu do czasu coś poczytam ale na pisanie brak totalny czasu. W pracy nie ma kiedy zajrzeć, w domu zasypiam po 21 z Karoliną. Poza tym próbuję rozwiązać dylematy swoje, żeby jak najlepiej nam było i toczę wielki bój co tu zrobić.

Patra, Beatko współczuję AZS. Powodzenia z walką.

OK spadam bo dziecko mnie na podwórko woła...
 
witam się niedzielnie :)
mam nadzieję, że pogoda u was też jest ładna,
my już byliśmy w kościółku i na spacerku, teraz mała (razem z M oczywiście) poszła drzemać, a później zjemy obiadek i na urodzinki idziemy więc może z innymi dzieciaczkami (a trochę ich na tych urodzinkach będzie) jeszcze na jeden spacerek skoczymy
a na razie miłego dzionka życzę wszystkim :tak::tak::tak:
beatko pochwal się fryzurką
i odzywajcie się kobietki częściej bo jakoś mały ruch tu ostatnio;-);-)
 
Hej hej!
Dawno się nie odzywałam, bo jakoś czasu mało.

U nas dziś fajna pogoda. Z rana umyłam bruk przed domem. Zaraz zabieram się za lampy, bo tak zakurzone, że dwa razy gorzej świecą.
Jak dobrze pójdzie, może i z oknami się uwinę do świąt. Także wybaczcie moją nieobecność :-)

Buziaki!
 
cześć matki wariatki!

My dzisiaj spacer zaliczony, mały wybawił się z innymi dziećmi na placu zabaw. Pogoda jest piękna. Jest bardzo ciepło no i mnóstwo słońca. Wczoraj było paskudnie. Dużo chmur, prawie zero słońca, spodziewałam się deszczu ale tylko na tym się skończyło. Oby święta był tak piękne :tak:

Ja porządki mam już prawie zrobione. Okna umyte, firanki zmienione, podłogi wyszorowane, trzeba je będzie tylko przemyć, no i kurz zetrzeć. Tak więc jest ok.

Beatko ja jeszcze z tym kremem brzozowym się wstrzymuje. Mamy jeszcze stosować do piątku tą maść robioną.
Jestem prawie na 100% pewna, że mały ma alergie na pyłki. Okno otwarte - katar i kichanie, na podwórku z nosa się leje.. I znowu bródka jest czerwona od momentu jak więcej przebywa na powietrzu.. I krosty wyraźniejsze.
Trochę się boję zastosować ten krem brzozowy, bo u małego biorę pod uwagę uczulenie właśnie na to drzewo (w końcu teraz najbardziej pyli, a tych drzew jest u nas mnóstwo). Nie wiem czy ten krem mu pomoże czy zaszkodzi...A nigdzie nie umie znaleźć na ten temat info. Ja mam alergie na miód i nie wolno mi stosować żadnych kosmetyków, które mają go w składzie, bo dostaje wysypki.. Pytanie: ile jest brzozy w kremie brzozowym ;-):-D


Gosiu u mnie alergie wywołały astmę, do dzisiaj się z nią męczę, a ostatnio coraz bardziej.. Oby to uczulenie poszła w zapomnienie jak u was.. oby.. :no:

O łosiu położył się na tapczanie, wnet będzie spał..

Miłego dnia dziewuszki i za bardzo nie szalejcie z tymi porządkami!!
 
Ostatnia edycja:
Hejka
mała zasnęła w wózku jak miałam z nią wychodzić na spacer wiec teraz relaks potem spacer:-)
Wczoraj zaczęliśmy pakowanie bo do czwartku mamy się wyprowadzić:-( trochę mi przykro
Patra też się zastanawiałam nad kremem brzozowym na suche policzki Tosi, ale trochę się boję bo ona z kolei ma ciągle katar, wiec wolę chyba krem typu Oilan, a jakiego ty używasz?
Ewa ale chociaż wieczorami wpadnij na chwilę, bo pusto się robi
Gabiaz ja mam podobnie, jakoś ostatnio rzadko chodzę spać później niż o 21
Beata odrosną, a do tego czasu może jakaś opaska albo spinka? :tak:
Gosia mam nadzieję że wszyscy naszy alergicy tak skończą, bo ciężko u malucha z tymi alergiami...
Beacia nie ma że boli teraz masz nadrobić i poopisywać nową pracę:-D
 
Viorka my stosujemy właśnie Oillan (płyn do kąpieli, mydło, krem do twarzy, balsam, szampon - Oilatum) plus do smarowania raz dziennie po kąpieli mamy maść robioną w aptece. Skóra jest już bardzo fajnie nawilżona (oprócz bródki, zrobiła mu się taka jakby skorupka, na podwórku jest czerwona), problem mamy z krostami, w ogóle nie chcą zniknąć :no:
 
a tu nadal niewielki ruch :(

u nas krem brzozowy pomaga, aczkolwiek, nie jest to jakaś super extra poprawa. Dziś odbieramy krem z apteki więc przez kilka dni poużywamy zobaczymy. Bynajmniej buźka wygląda już ładnie, ale jeszcze policzki są czerwone. Nie wiem co małej odstawić, czego nie powinna jeść, oprócz cytrusów, czekolady i orzechów. Nie wiem nadal co z nabiałem.

Kolega dziś z pracy przyjechał i mi wiesza nową reklamę świetlną. Tyle że, robi to od 10 i nie widać końca. Biedak sie meczy trochę , ale moze do 16 się uwinie.
 
reklama
Byłam z chłopakami u laryngologa. Dobrze, że Adam ma mniej niż 2 latka, bo bym czekała do 22 chyba. Na szczęście dzieci do 2 roku życia bez kolejki, więc Tomek też się załapał, bo byłam z dwójką.
I tak:
TOMI: Antybiotyk Klacid (wg. antybiogramu) 2x dziennie + leki rozrzedzające tj. Mucosolvan syrop + Mucofluid do nosa, krople Betadrin (bo leci katar i uszy wciąż zatkane, jedno bardzo zaczerwienione)

ADAMO: Eurespal 3x 5ml (uszy zaczerwienione od kataru, który przytyka trąbkę słuchową, ale płynu w uszach nie widać) + Krople Betadrin

No nic. Włączam baję i robię kolację dla maluchów. Miłego wieczoru!
 
Do góry