reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

U nas jedzenie też tragicznie... Znaczy chleb, bułka, chrupki, ziemniaki, ryż, wszystko to, co my mamy na talerzu wchodzi, gorzej z zupkami... Musze oszukiwać, że daję pić, wtedy buzia się otwiera...i jak Ola je kaszę, to Zuzia tez może jeść, pod warunkiem, że z tego samego talerzyka... Ale właśnie wodę się nauczyła pić, wczoraj już ponad kubeczek wypiła, dziś też :-) i kupę przez to robi już bez większych problemów :-) tylko zapach mógłby się jeszcze polepszyć....
 
reklama
Hobbit witaj!
Kum - bo z chustami już tak jest - jak padnie na beret to nagle chcesz mieć wszystkie :)
Ja ostatnio kupiłam Tule - chwaliłam się już? Jest boska!
Limonka Julka.juz ciężka wiec w elastyku ci pewnie nie wygodnie i dlatego czujesz kręgosłup.
Makota jak przeciąganie był robiła po kilka minut dziennie aż się przestawi. Makota a czemu ze śpiworka na pobudka myślisz wyjmować? Ja jeśli nie zmieniam pieluchy to nie wyjmuje wcale.
Kupiłam niekapek lovi taki z miękkim ustnikiem, na początku był szał a teraz to już tylko zabawa w gryzienia :/
Tez daje pić po obiedzie.

Lilla - zazdroszczę rolek! Uwielbiam jeździć!
Elifit - czemu straszne 2x na kurtke?
U nas jedzenie tez ok, brzoskwinia ostatnio nie podpasowala :-) zastanawiam się co mogę młodej serwować na drugie śniadanie. Lilla pomysły na swoje dania wrzucaj w wątku o rozszerzaniu - będziesz nam inspiracją :)
My dziś byliśmy na podwójnym spacerze nawet! Ale poza Warszawą to zupełnie inny klimat i aż się chciało chodzić. wczoraj byliśmy na urodzinach 3 latka u rodziny, dziś zamiast odsypiac to.na bb siedzę.
Zatem uciekam - dobrej nocy!
 
Witam wieczornie a u niektórych to już pewnie nocnie :)

Kasiuchna ja od kilku dni na drugie śniadanie daję jogurt z owocami plus chrupka jak chce, lub deserek owocowy przy czy o ile jgurtem sie najada tak do deserku zwykłego muszę coś dorobić np trochę kleiku bądź kaszki. Przymierzam się do wprowadzania chleba.
Odnośnie śpiworków to ja juz pisałam, że nie wyobrażam sobię życia bez niego. Julka praktycznie od początku w nim śpi. Pierwsze tygodnie spała w kokoniku z kocyka, a później śpiworek. U nas w domu jest zimno w nocy, nawet bardzo (ja spię w polarowej piżamie a jak rano wstaje to muszę szlafrok zakladać tak piździ) Jakbym nie kładła jej w śpiowrku to chyba sopel lodu bym znalazła rano. Ja w nocy do nie wstaje więc nie miałabym jak okrywać co jakiś czas. Teraz Jula śpi w grubszym a i tak jak się kłade okrywam jeszcze kocykiem. Na lato mamy cieńszy. Jeszcze jak karmiłam niunie to też nie wyciągałam ze śpiworka.

Moje dziecko mnie dziś mega zadziwiło. Wyrodna matka znowu wprowadza zmiany odnosnie drzemek. Dzisiaj zaowocowało to 2-godzinna drzemką:szok: Nie pamiętam kiedy tyle spała bez budzenia się. Nawet przy mnie tyle nie spała. Napiszę wam jak u nas to wygląda, może którejś z was też w jakiś sposób to pomoże :)
7.30 pobudka i niedługo potem mleko.
10.15 drzemka 1 do 10.45 w łóżeczku do 11, potem drugie śniadanie.
Po 14 obiad i 14.45 dziecko spało aż do 16.45 :)
19.15 dłuższa kąpiel 19.50 sen nocny :)

Być może u nas właśnie sprawdzi się wydłużenie tego drugiego czasu, zobaczymy bo to dopiero początek. Zmiany powinno się wprowadzać ok. tygodnia, żeby mieć pewność czy coś skutkuje czy nie. Ja dużo eksperymentuję z tymi czasami, bo Julka spała po 30 minut i w większości wstawała niewyspana i marudna także chcę znaleźć co jest dla niej najlepsze :)

To się rozpisałam :) Ogólnie dzień dość spokojny jutro tatuś wstaję także mamusia dzisiaj buszuje po necie :)

Spokojnej nocki:)
 
Kasiuchna motanie czegokolwiek na kurtkę jest straszne. Upociłyśmy się obie no i niedociągnięte dobrze. Na spacerze poprawiałam.

Spokojnej nocy
 
Katka, witaj na nocnej:-)

Ja tez nie zdazylam jeszcze zasnac:-/ powtorka nocy wczorajszej. Laura wstaje z placzem co pol godziny. Juz mam nerwy, choc wiem ze przeciez nie robi tego specjalnie:-( ale to juz jest 3 noc kiedy nie spie i padam ze zmeczenia. Maz jak wstaje do niej to jest jeszcze gorzej,bo on nie ma cyca:-/
Ahh narzekam:p

Maz chrapiacy.. Hmm, moj ostatnio kazdej nocy dostaje z lokcia, bo zaciaga ze go chyba sasiedzi slysza:-/

Z tego wszystkiego co wlasnie robie?!! Jem jogurt! Super,a tylek jeszcze bardziej rosnie.

Laurze na policzkach zrobila sie szorstka skora, kurcze nie mam pomyslu z czego?? uczulenie?? Ale jak mam teraz sie dowiedziec od czego jak je wszystko:-/
Ehh ide, moze uda sie zdrzemnac te pol godziny.

Dobranoc.
 
hey nocą!
Ostatnio o 22 już śpię i nawet dobranoc nie powiem.
Zastanawiam się kiedy to dziecko zacznie spać w nocy. Teraz wstaje w łóżeczku i potem płacze bo nie umie usiąść :/
Mamo B. u Zoli też szorstkie policzki ale powiązalam to z zimnem i źle posmarowana buźka.





edycja poranna: 5:50, dziecko o 5 się obudziło i placze, mąż wstał i pyta się czy dać mi ją do karmienia, mówię że nie bo godz wcześniej jadła, a on: to co ja mam zrobić? wściekłam się.
wstałam i ją poprzytylalam, zmieniłam pieluchę i oczywiście zesikala się bez niej, więc musiałam zmieniać spiochy. położyłam się z nią w łóżku i już przysypiala, ale jednak nie do odlozenia. daję cycka no bo i cisza jest i mogę leżeć (niestety nie spać).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobry dzien!

Nie nosze Adasia w spiworku w nocy, poniewaz wyciagajac, trzymam go pomierzy nogami ;) jak kolwiek to brzmi, to jedyny bezpieczny chwyt mojego dziecka.

Zawsze sie zastanawialam, dlaczego dziewczyny majace chuste chca miec 100 chust :p

Mamo Bobasa - Adas tez ma szorstka skore. Mysle, ze od wiatru

Limonka - u nas dzien wyglada podobnie, ale jedzenie o roznych porach. Z cycem nigdy nic nie wiadomo ;)

W nocy (juz od dluzszego czasu)
20 zasypia
21,22,23,24,1 je (czasami pomija to 23 albo o 1)
2-3 marudzi
4,5 budzi sie, je cyca
7 budzi sie

Dzis plakal, bo go brzuszek bolal. Moze po zoltku :/

Milego dnia
 
Do góry