reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Czytałam żeby bobasy smarować czymś przeciwsłoneczne nawet jak są w cieniu.
Nie wiem od ilu miesięcy jest ale Ziajka ma cudowny krem dla dzieciaków, ale tylko 30 ma dobry skład.
 
reklama
No właśnie o to chodzi. wiadomo że nie będę wystawiać dziecka na słońce, ale w cieniu wiatr tez wieje i może wysuszyć skórę i nie daj Boże poparzyc wiec o taki krem mi chodzi. te z filtrami sa do dupy bo to sana chemia. czytałam trochę o filtrze mineralnym. najwyżej zapytam w paru aptekach
 
Witajcie;-)
mi starsze koleżanki doradzają,żeby do kąpieli do wody dodawać parę kropli oliwki lub oliwy z oliwek i to na początek wystarczy,żeby nie smarować dziecka nie wiadomo jakimi oliwkami i balsamami po kąpieli bo to jak już któraś z was pisała zaburza równowagę skóry i ona przestaje sama tworzyć warstwę ochronną.
ja tak myśle właśnie robić,ewentualnie jakieś mydełko kupię,zasypkę do pupy i sudocrem żeby mieć w razie odparzeń,i poczekam też co powiedzą w szkole rodzenia,ale większość szpitali jest sponsorowana przez firmę Johnson więc u mnie pewnie te będą polecać;-)
osobiście sama mam alergie prawię na wszystkie kosmetyki i używam głównie Bambino więc postawie na tę firmę i bęziemy mieć już samego początku z córcią wspólne kosmetyki;-)


Nie używa się oliwki dla małych dzieci. Dla dorosłych też nie. Oliwka nie nawilża, a zatyka pory. Oliwkę można mieć gdy dziecko ma ciemieniuchę, trzeba godzinę przed kąpaniem posmarować główkę dziecka, potem umyć i wyczesać taką mięciuteńką szczotką do włosków.
Jeśli Ty masz alergię i wrażliwą skórę, to jest niestety duża szansa, że dziecko będzie miało ten sam problem. U mnie mąż ma problematyczną skórę (bardzo suchą), ja znów bardzo wrażliwą i dziewczynki podobnie. Choć to oczywiście nie jest przesądzone, że tak właśnie będzie...... Bambino miałam, używałam, nie jest złe :-)
 
Córkę kąpalam w oilatum i smarowalam kremem oilatum, kremu używałam dopóki skóra po porodzie łuszczyca się. Z czasem zmieniłam na oila . Teraz też chcę kąpać malucha w emoliecie w mediderm i smarować łuszczyca się skórę kremem z taj serii.
Przy pielęgnacji pupy ani sudocreme ani linomag nie zdały u mnie egzaminu, używałam zasyki alantan a na odpazenia maści tormentiol, tylko u nas pierwsze odpazenia pojawiło się w jak córka miała z 4-5 miesięcy.
 
Witajcie,

Ja spędziłam weekend u tesciow i wcale nie mogłam sie wyspać bo maja strasznie niewygodne łóżko. Dzisiaj jedziemy jeszcze na grila do znajomych.

Wczoraj kupiliśmy z Mezem duzo rzeczy dla Małego do wyprawki, butelki, smoczki, rożek, wanienka, stojaczek, przewijak, paczkę pampersow i leżaczek taki do 18 kg wiec mam nadzieje ze posłuży :-) chcieliśmy kupic kosmetyki ale wlasnie nie wiedziałam jakie wiec nie brałam a teraz Was poczytałam i chyba juz wiem :-)
W sobote byłam u koleżanki i ona wlasnie swojej córce przy zmianie pieluchy myje pupkę wacikiem z woda i mydełkiem szarym a chusteczki uzywa tylko jak nie ma jej w domu i chyba tez bede tak robić ;-)

Ja dzisiaj czuje sie fatalnie ciezko mi sie ułożyć bo w każdej pozycji mi zle..no i brzuszek jak wyskoczył tak rośnie jak szalony co to bedzie w lipcu. [emoji15]

Buziaki Kochane


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Witajcie. Ide wziąść prysznic i bede myslec czy nie jechac na ip. Od mocy boli mnie dol brzucha i krzyż. Od poludnia jest coraz gorzej. Coraz mocniej i czesciej boli. Mam nadzieje ze przejdzie bo jutro mam wizyte i usg. Nie chce jechac do szpitala bo posiedze tam kilka godzin[emoji22]

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Iwona nie dobrze :( daj znac Kochana pozniej co z Tobą. Moze lepiej sprawdzić na IP czy wszystko ok mimo jutrzejszej wizyty...


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
dzięki dziewczyny
a co na spacerki w takie upalne dni ? przecież skórka musi mieć jakąś ochronę
nie musi:) cień i pieluszka na ciałko jak będzie gorąco, na 100% nie zostawiać ciałka bez przykrycia na dworze. Wychowałąm dwie, jedna z kwietnia, druga początek września bez oparzeń.

Witajcie;-)
mi starsze koleżanki doradzają,żeby do kąpieli do wody dodawać parę kropli oliwki lub oliwy z oliwek i to na początek wystarczy,żeby nie smarować dziecka nie wiadomo jakimi oliwkami i balsamami po kąpieli bo to jak już któraś z was pisała zaburza równowagę skóry i ona przestaje sama tworzyć warstwę ochronną.
ja tak myśle właśnie robić,ewentualnie jakieś mydełko kupię,zasypkę do pupy i sudocrem żeby mieć w razie odparzeń,i poczekam też co powiedzą w szkole rodzenia,ale większość szpitali jest sponsorowana przez firmę Johnson więc u mnie pewnie te będą polecać;-)
osobiście sama mam alergie prawię na wszystkie kosmetyki i używam głównie Bambino więc postawie na tę firmę i bęziemy mieć już samego początku z córcią wspólne kosmetyki;-)
tak, tylko pytanie czy położna będzie uczciwie proponować czy za to co dostała od sponsora- reklamować..Od lat u nas w szpitalu oddział sponsoruje Jhonson, od lat matki się skarża na wysypki po ich kosmetykach i wprost proszą się by nie używano więcej ich kosmetyków i z tego co wiem nadal są używane na oddziale a moja córka ma już 11 lat i wtedy wszystkie oprotestowałyśmy używanie tych kosmetyków. Upartym położnym nie pozwalałam kąpać dziecka i sama ją kąpałam już na oddziale.

A uzywanie mydeł itp..to było dobre w czasach naszych mam. Kiedy mydła były mydłami. Spróbujcie znaleźć teraz mydło a nie wyrób mydłopodobny.. Nawet te tzw szare i naturalne: poczytajcie składy. Bambino Kajtki i inne pierdoły... to już nie ta jakość, U mnie mydła nie używa się do tej pory. Starsza córka miała atopowe zapalenie skóry i mimo, że ze znacznej ilości uczulaczy wyrosła, nadal nie może używać mydła. Do mycia twarzy nawet nie może uzywać wody bo woda wodzie też nie równa. W niektórych przypadkach wolałabym chusteczki do pupy niż tak polecaną niby ze zdrowotności samą wodę.

Witajcie. Ide wziąść prysznic i bede myslec czy nie jechac na ip. Od mocy boli mnie dol brzucha i krzyż. Od poludnia jest coraz gorzej. Coraz mocniej i czesciej boli. Mam nadzieje ze przejdzie bo jutro mam wizyte i usg. Nie chce jechac do szpitala bo posiedze tam kilka godzin[emoji22]

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
jakby co nie czekaj do nocy tylko jedź..
 
Iwona77W trzymam kciuki by bol przeszedł i żeby to nie bylo nic powaznego....



Ehhh a ja mam juz stresa :/
Moj maly jak sie zaraz nie zacznie ruszac to bede dzwonic do lekarza bo dzis tylko rano Go czulam...

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witajcie. Ide wziąść prysznic i bede myslec czy nie jechac na ip. Od mocy boli mnie dol brzucha i krzyż. Od poludnia jest coraz gorzej. Coraz mocniej i czesciej boli. Mam nadzieje ze przejdzie bo jutro mam wizyte i usg. Nie chce jechac do szpitala bo posiedze tam kilka godzin[emoji22]

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom


Jak boli to nie czekaj, trzymam kciuki!!!

Iwona77W trzymam kciuki by bol przeszedł i żeby to nie bylo nic powaznego....



Ehhh a ja mam juz stresa :/
Moj maly jak sie zaraz nie zacznie ruszac to bede dzwonic do lekarza bo dzis tylko rano Go czulam...

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom

Też dziś miałam stresa, bo do 11 nic nie czułam, potem się trochę rozruszała, ale cały dzień mi się napina brzuch i kłuje .... też chciałam jechać na IP, ale teraz ją czuję, więc spoko. Jak masz się denerwować to lepiej jedź (zadzwon)



Co do kosmetyków, na szkole rodzenia położna mówiła, że im mniej tym lepiej. Nie natłuszczać noworodka i nie uzywać kremów.
 
Do góry