reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Byłam ciekawa odnośnie ewentualnych powikłań po zamartwicy, bo z doświadczenia wiem, że to rożnie bywa z tym niedotlenieniem....
Dziękuję za informację i pozdrawiam
Wazne jest czy dziecko sie "zbiera" i czy punkty rosną. Jezeli nie, to moze dojść do uszkodzenia mozgu, ale nie zawsze. Duzo zalezy od sytuacji. U nas skonczylo sie dobrze. Dziecko rozwija sie w normalnym tempie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
a jak u was z mówieniem? bo Gagatek rozumie wszystko, typu daj nóżke, zanieś, wyrzuć itp ale mówienie jest na etapie, "mama tata baba nie tak be da sio"?? z ogromnym naciskiem na TATA :)
 
U nas z mowa bardzo ciężko. Czasem mama, tatą, baba. A głównie bababab, dadadada, tatataat, lalala, Eee,AAAA,yyy. A też dużo rozumie, ale mówić nie chce
 
u nas tak jak i u was rozumie dosłownie wszystko;-) jeśli chodzi o mowe to mówi takie słowa : mama,tata,baba,papa wyraźnie,dziadzia,ciocia,dzidziuś,cześć tak po dziecięcemu ale raczej każdy zrozumie i bardzo dużo takich, co głównie my z mężem wiemy o co chodzi;-) mniam (na jedzenie),pi (na picie),mi (na misia),komp (na kąpanie),kon (na konia) ,tun tun (na piłkę),fa (na mydło) ,go (na głowę),jajo (na jajko),pampam(na papugę),ping (na pingwina) resztę zwierząt nazywa ich odgłosami;-) bi (na byka),nie nie nie (jak wie że czegoś nie wolno);-)
bardzo dużo do niej mówimy i czytamy i coraz to wiecej nowych słów łapie dzisiaj np nauczyła się gumka (na gumkę do włosów) i bałwan - mówi to tak bardzo szybko i slabami,trudno to napisać bo ona tego nie mów tak super wyraźnie ale da się wyłapać jesli wie się o co chodzi (myślę że wiecie co mam na myśli;-)

Kamejko co u Was słychać;-)
 
Asiu to super mówi! U nas nie nie jak łobuzuje, tata, mama, jak coś chce to mamo, baba na wszelkie strachy, myj myj to kapanie, ama jeść, halo, cześć tylko tak.bez ś ć, dzidzia, dziadzia, momę to pytanie mogę?, papo to jabłko i onomatopeje, pies hau hau, kot miau etc a reszta rozmowy to wszelkich tonów piski krzyki
 
reklama
Dziewczyny a nasze dzieciaczki powinny chodzić w sztywnych kapciach czy skarpetkach antyposlizgowych lepiej? Moja mała lewą nozke troszkę krzywo stawia i się martwię
 
Do góry