reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Lizzy ja nie piorę pluszaków. Nie widzę potrzeby no chyba, że używany z ciucholandu? Co do karmienia to moja dzisiaj pierwszy raz 180 ml zjadła, zawsze 120 ml czasami 150 ml ale to przez refluks je średnio co 2,5 h. Zawsze większą ilość zwracała mimo, że chciała więcej. Dzisiaj udało się jej przy 180 ml nie zwrócić. Co do spania hehe tu się nie popiszę - max 3 godziny dziennie tak dziennie[emoji3] ale się cieszę bo wiecie, że od urodzenia 3 x15-20 min snu dziennie sześć miesięcy na to czekałam. Ale wam zazdroszczę że trzy razy dziennie po dwie trzy godziny potrafią spać wasze dzieci nam sie to nie zdarzyło nigdy. Jak prześpi moja ciągiem 2-2,5 godziny w ciągu dnia to do wieczora już nie śpi. Od ok 2 tygodni chodzi spać o 20.00 (wcześniej sie chwaliłam wam że od urodzenia szła spać o 18.00 no i czar prysł) śpi do 7.00 - 7.30 budząc się co 3-4 godziny w nocy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Julka tylko nie bierz Bodymaxu na noc, z rana zawsze. Aphtin nakładaj na zmienione miejsca a nie profilaktycznie do buźki. Mozesz tez sproboeac dentosept mini w sprayu to nowoczesniejszy lek dla niemowlat bez kwasu bornego.
Chyba jestem jedyną mama na forum, ktora podgrzewa obiadki w mikrofalowce. Ewa ostatnio nie chce jesc, kaszke jeszcze jakos rano wcisne czasem w ratach ale obiadek to kilka lyzeczek I koniec a zjadala juz caly sloiczek jednym ciagiem. Wogole zaczela przy jedzeniu sie bawic I " brumkac" I z pelna buzia brrrrrr a ja cala w kropkach, bujak brudny.
Żyrafka juz wogole poszla w odstawke, jeszcze sie nie znalazla taka rzecz, ktora by na dluzej ja zainteresowala, jutro ma przyjsc krzeselko do karmienia z hustawka az jestem ciekawa jak zareaguje.
A myyslisz ze mogę uzywac go na te białe krostki ktore podejrzewam ze sa aftami, pomimo ze lekarka stwierdzila inaczej i ze to nie afty? To dziwne skad ja mam, bo wydaje mi sie ze mnie zarazil, to bylby dziwny zbieg okolicznosci

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W czoraj urodziła moja przyjaciółka drugą córeczkę i byłam ją dzisiaj odwiedzić, dziewczynka cudna taka ,,malutka" no powiedzmy że ,,malutka" bo 3.800 i długa na 59 cm ma długie czarne włosy a rodziców ma drobnych i niskich i o jasnych włosach. Zupełnie inna niż pierwsza ich córka. Moje wspomnienia ze szpitala wróciły... a tu już 6 miesiąc minął od porodu.
 
Lizzy ja nie piorę pluszaków. Nie widzę potrzeby no chyba, że używany z ciucholandu? Co do karmienia to moja dzisiaj pierwszy raz 180 ml zjadła, zawsze 120 ml czasami 150 ml ale to przez refluks je średnio co 2,5 h. Zawsze większą ilość zwracała mimo, że chciała więcej. Dzisiaj udało się jej przy 180 ml nie zwrócić. Co do spania hehe tu się nie popiszę - max 3,5 godziny dziennie tak dziennie[emoji3] ale się cieszę bo wiecie, że od urodzenia 3 x15-20 min snu dziennie sześć miesięcy na to czekałam. Ale wam zazdroszczę że trzy razy dziennie po dwie trzy godziny potrafią spać wasze dzieci nam sie to nie zdarzyło nigdy. Jak prześpi moja ciągiem 2-2,5 godziny w ciągu dnia to do wieczora już nie śpi. Od ok 2 tygodni chodzi spać o 20.00 (wcześniej sie chwaliłam wam że od urodzenia szła spać o 18.00 no i czar prysł) śpi do 7.00 - 7.30 budząc się co 3-4 godziny w nocy.
Moja też śpi w ciągu dnia 3-4x po 40 min. i ani sekundy dłużej ;)

Córeczka przyjaciółki prawie identyczna jak moja mała była :) Ja często oglądam zdjęcia z 1 miesiąca i wspominam, jaka Sara była maleńka.
 
Ja jeszcze się nie rozpędziłam ze słoiczkowymi obiadkami, ale jeśli już podałam to podgrzane właśnie w mikrofali.
Aga, moja w domu w dzień to śpi wszystkiego może z godzinę, tyle co przy cycku i 5-15 minut po odłożeniu.A i tak idzie spać późno, bo przy cycku super się usypis, ale po odłożeniu moment i już źle, brakuje. Na dworze dużo lepiej, dziś mąż z nią wyszedł ok 16 to spała godzinę, bo juz bardzo marudziła, od rana spała tyle, co przy cycku. My ją potem wprowadxamy do domu i ona potrafi ładnie spać, byleby zasnęła na dworze, opatulona. Dziś ewidentnie jej coś nie pasowało, może brzuszek bolał po świątecznych potrawach.
 
Ja jeszcze się nie rozpędziłam ze słoiczkowymi obiadkami, ale jeśli już podałam to podgrzane właśnie w mikrofali.
Aga, moja w domu w dzień to śpi wszystkiego może z godzinę, tyle co przy cycku i 5-15 minut po odłożeniu.A i tak idzie spać późno, bo przy cycku super się usypis, ale po odłożeniu moment i już źle, brakuje. Na dworze dużo lepiej, dziś mąż z nią wyszedł ok 16 to spała godzinę, bo juz bardzo marudziła, od rana spała tyle, co przy cycku. My ją potem wprowadxamy do domu i ona potrafi ładnie spać, byleby zasnęła na dworze, opatulona. Dziś ewidentnie jej coś nie pasowało, może brzuszek bolał po świątecznych potrawach.
u nas dziś nie dało się wyjść na spacer tak wiało...
może jutro
ja się przymierzam do rozszerzania diety :)
 
Julka a lekarka stwierdzila, ze to ranki sa. Wiesz co jesli juz to ten dentosept bo aphtin to przestarzaly jest I cos po tym kwasie bornym ostatnio jadą.
 
A właśnie Lila mi przypomniała o słoiczkach o obiadkach. Ja gotuję małej tzn zamroziłam niedawno w kostkach do lodów zupki. Mam dostęp do wiejskich kurczaków, kogutków, wołowiny (cielęciny) i wieprzowiny oraz warzyw. Mięso poporcjowałam i trzymam w zamrażarce. Staramy się jeść w miarę eko przynajmniej Ania ale słoiczek też czasami zje [emoji4]
 
reklama
u nas dziś nie dało się wyjść na spacer tak wiało...
może jutro
ja się przymierzam do rozszerzania diety :)

Ja się właśnie też przymierzam ..... jakoś z synem miałam mniej rozterek:) Nie było internetu, wszystko się robiło z pomocą książek i babć i szło. Teraz internet, masa porad, nie porad, blw itp - oszaleć można...
 
Do góry