reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista najpiękniejszych kołysanek!!!

Dołączył(a)
4 Luty 2009
Postów
14
Jakie kołysanki puszczacie Waszym maleństwom?? Ja się zakochałam w Kołysance dla Okruszka, w wykonaniu Magdy Umer i Grzegorza Turnau. Za każdym razem jak śpiewam Kubusiowi "Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, dzisiaj jesteś mały jak Okruszek" wzruszam się do łez. Kubuś lubi też "Był sobie król.." - mama śpiewała mi tą kołysankę niemal 30 lat temu!! Często też włączam kołysankę ze strony BABY K – Witamina K dla niemowląt karmionych piersią (bo uspokaja Kubę) - ale niestety nie kojarzę tytułu, a wolałabym wersję ze słowami. Może któraś z Was kojarzy tytuł tej melodii?

Proponuję stworzenie listy najpiękniejszych kołysanek, chętnie wymienię się plikami mp3. Piszcie czego słuchają Wasze dzieciaczki, które kołysanki rozweselają a które są dobre na spokojny sen.
 
reklama
Ja mam płyte "Kołysanki usypianki"na której znajduje sie pare znanych kołysanek między innymi "Bajka iskierka", "Ach śpij kochanie", "Był sobie król", "A, a kotki dwa". Mój mały bardzo lubi ich słuchać.
 
Ja puszczam synkowi BabyRadio.pl Pierwsze Radio Dzieci - Strona główna , bo śpiewam marnie. Ale podzielam miłość do kołysanek Magdy Umer.. W swoim repartuarze mam jeszcze "idzie niebo ciemną nocką, ma fartuszku pełno gwiazd..." oraz "Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga". Kołysanka z babyk.pl faktycznie słodziutka. Sciągnęłam i słuchałam kilka razy, ale tytułu nie pamiętam. Też jestem chętna do wymiany plików, jak pojawią się jakieś nieznane mi tytuły:-)
 
Dobry temat.Dajcie jakies pomysły.Ja uwielbiam małej śpiewac(chociaz nie umiem) a ona lubi sluchac, ale juz mi brakuje pomysłów.Ja mam tą kołysankę dla okruszka i Krajewskiego i Turnaua więc moge na maila podesłac jak ktos bedzie chcial.Gosia Krajewskiego w ogole bardzo lubi.Teściowa jej spiewa zawsze "Niebo z moich stron":-)Acha! Na dobranoc jak nie chce spac to czasem spiewam jej " Jest już ciemno" Feela.Strasznie ją to śmieszy hehehe.
 
fajny temat! moja mała jest jeszcze malutka, właśnie wczoraj przeglądałam allegro z jakimiś płytkami i zakupiłam trzy płytki z serii muzyka bobasa - słyszałam pozytywne opinie o tej serii, ale jak w praktyce się sprawdzi to nie wiem, będę próbować :tak:

mag - podeślę Ci na PW mój adres email, chętnie skorzystam z Twojej propozycji :-)
 
Ja mam kołysanki Turnaua i Umer - polecam u mnie każdy wieczór obowiązkowo w tym wykonaniu :)
 
:-D już znalazłam tego okruszka :-D jak mi się wczoraj przypomniało o tym to się wzięłam za szukanie...

A m maluszek też bardzo lubi jak mu się śpiewa, mimo, że głos okropny i słuchu zero...

Na początku trzeba było czegoś dlugiego i monotonnego, bo jak się zaczynało nową piosenkę, to mały się rozbudzał... Więc wymyślałam zwrotki pod "była sobie żabka mała" strzasznie śmiesznie wychodziło...

Była sobie żabka mała re re kum kum
co się Filip nazywała re re kum kum bęc

Na spacerek wychodziała
Mama w wózku ją woziła

Mały Filip kiedy wstanie
pije mleczko na śniadanie

a na obiat jest słoiczek,
w nim marchewka i indyczek

Na kolację dla bąbelka
będzie kaszka lub butelka

Za to w nocy Filip maly
znów dostaje mleko mamy



i tak dalej i tak dalej hi hi.

Polecam. Świetna zabawa ;-)
 
reklama
Do góry