reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy do szpitala dla mamy i dziecka

Wiecie dziewczyny , ja rodziłam już sporo lat temu,ale już wtedy moje dzieciaki były w swoich ubrankach. Rodziłam naturalnie, ale nie pamiętam,żebym dawała komuś rzeczy dla Maluszka zaraz na początku. O ile dobrze pamiętam , to dziecko po porodzie, po badaniu ląduje u mamy,ale mój starszy jako golasek do cyca i dopiero później zawijali go tylko w pieluszki szpitalne. A młodszy został zbadany i dostałam go po 2h, bo mnie uśpili do szycia,ale też nie pamiętam,żeby ktoś ubierał go w moje ubranka tylko był chyba pozawijany w pieluszki. Chyba dopiero później dziecko się przebiera. Kurcze, wiecie,że nie pamiętam dobrze takich szczegółów???
 
reklama
ja tak sobie wywnioskowalam z programow w telewizji:)a poza tym na mojej liscie sa osobne punkty, torba w trakcie porodu, dla Mamy na pobyt w szpitalu i dla dzdzi na pobyt w szpitalu, ja zrobilam z tego 2, jedna na porod i druga na potem..ale wlasnie w tej na porod jest zaznaczony jeden komplet ubranek, a "na potem" 6 kompletow...moze takie irlandzkie zwyczaje:)a najlepsze, ze jak wszystko dobrze, to i na drugi dzien do domu wypuszczaja:)a mi tu cala wyprawke kaza brac ze soba?
 
dziewczyny a na wyjści to kupujecie coś cieplejszego bo tak jak u mnie to już połowa września więc różnie może byż z pogodą, mam na myśli jakiś pajac/ kombinezon polarkowy, czy wystarczy zestaw podstawowy, body/ koszulka, kaftanik, śpiochy, a co z czapką jakaś cieplejsza czy taka bawełniana cieniutka mamusie doświadczone, Poradźcie...
 
oj Monia ciężkie pytanie- to zależy od pogody.... ja pierwszą córcie urodziłam 28 września, na wyjście miałam przygotowane body, kaftanik, spioszki i polarkowy kombinezonik ale w dniu wyjścia tak ładnie słoneczko swieciło że kombinezon sie nie przydał... niunia była tak ubrana
 
Monia ja mam taki cienki polarkowy kombinezonik przeznaczony do Maxi Cosi( z dzira na pas miedzy nogami), wczoraj takie widzialam w C&A wiec musze kupic drugi troche wiekszy
DSCN4525.jpg
 
Asiek jaka cudniasta twoja laleczka!!!! ja prawdę mówiąc nie mam pojęcia w co mam małą ubrać???? Młoda w zimie się urodziła więc normalnie kombinezon i gruba czapa a teraz nic takiego posredniego nie mam..chyba jakiś dresik jej kupię taki cieplejszy i zobaczymy jaka pogoda będzie!
 
tez sie zastanawiam jak ubrac dzidzie na wyjscie ze szpitala. Ale wszystko od pogody zalezy, a i przeciez od razu do samochodu sie ja wniesie wiec nie musi byc jakies grube to ubranko. Ale ten kombizezonok co Saara wkleiła bardzo mi sie podoba. Ale pewnie u Nas w C&A takich nie ma. Wezme najwyzej jakis dresik jak radzi Małpka i juz.
 
Asiek - jaka ona slodziutka:))))))))))))))))
ja sobie przygotowalam, taki welurowy komplecik, spodenki i bluze rozpinana z kapturkiem, troszke wieksze, wiec mozna na pajaca ubrac...a poza tym tez mysle, ze przeciez z reguly to chwila, zeby do samochodu dojsc, wiec jak bedzie zimniej, to cieplej sie otuli kocykiem i wystarczy..a kombinezon Saary tez mi sie podoba, ale ja tu nawt c&a nie mam...
 
reklama
Nie w temacie - ale nie mogłam się powstrzymać! - Asiek, ale ta Twoja córeczka cudna!! A jaka malusia!

Ja jeszcze nie wiem, w co ubiorę moją małą... jak będę prała ciuszki, to może znajdę coś stosownego.
 
Do góry