reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy do szpitala dla mamy i dziecka

reklama
No dobrze dziewczyny my tu gadu gadu a ja nadal nie wiem co mam przygotować na wyjście małej gdzieś tu to było ale nie umiem odszukać... A chciała bym tą chol...ą torbę spakować do końca cały czas wydaje mi się że nie mam wszystkiego...
 
ufff ... ja sie wstepnie dopiero popakowalam , teraz musze wszystko z toby wywalic i ze spisem porownac czy czegusik nie przegapilam . A dla dzieciakow to w ogóle musze garderobe wymienic , bo jak sie dowiedziala z jaka waga sie urodza to to co spakowalam bedzie dla mlodszej corki na lalke :)


kalcha , ja spakowalam to co napisala Joasia M , czyli kaftanik lub body, śpiochy, skarpetki, czapeczkę, niedrapki, jednego pampersa i jedną pieluchę tetrową, no i malutki kocyk jakby bylo chlodniej . Tego wszystkiego mam x 2 ! to dosyc pokazna torebecka wyszla .
Tylko sie zastanawiam czy wziac gondolki z wozka czy foteliki samochowe zeby ich spoakowac ...
 
Ostatnia edycja:
Evika - nie wolno przewozic dzieci w gondolach, musza byc foteliki dla niemowlat, prawidlowo przypiete pasami

tam gdzie ja bede rodziła to znowu do fotelika nie pozwalaja wkładac, siostra dzidziusia wkładała do takiego wkładu co jest w niektorych wozkach głebokich (nie wiem jak to sie fahowo nazywa). Dziwne, ale tak było jeszcze w maju, wiec teraz pewnie tez.
 
co do gondolki to miałam przeżycie i zapewniam że nie jest bezbezpieczna:no: Jechałam z Miśkiem w gondoli z tyłu, droga pusta, wszytko git. Aż tu nagle baba mi przed maskę wyjeżdża z bocznej. Ja na hamulec, a gondolka co?? Praktycznie obróciła siedo góry dnem!!:szok: Michał był przypięty był w gondoli i nie wypadł, ale pewnie też dzięki temu, że drugą reką go złapałam...no taki maluch 2kg to nie widoczny we wszelkich pasach...odradzam..
 
W moim szpitalu nie wypuszcza noworodka w gondoli! konieczny fotelik, no chyba ze wózek stoi pod szpitalem i noworodek pojedzie wózkiem do domciu jak bilisko.
 
Dziewczyny za wczasu najlepiej zapakujcie sobie wodę do picia, bo ja np. spakowałam praktycznie wszystko, ale wodę jakoś zostawiałam na później (bo przecież to kupi się wszędzie) i w rezultacie zapomniałam o niej w ogóle jadąc do szpitala i koszmarnie chciało mi się pić i nie miałam nic. Posunęłam się nawet do napicia się wody z kranu w łazience.

Jeśli natomiast chodzi o ubranka dla Maluszka, to ja zabrałam ze sobą 3x śpioszki, 4xbody zakładane, 2x pajacyk bawełniany + ubranka na wyjście i powiem szczerze,że wystarczyło na styk, a leżałam tylko 3 doby. Siostry wykąpały mi Małą 4h po porodzie i ubrały w moje ciuszki, potem wieczorna kąpiel po raz drugi:szok: i znów czyste ciuszki i tak z byle powodu przez wszystkie dni.

Pieluszek jednorazowych Huggies miałam jedną małą paczkę (27szt), kupa co pielucha, karmienie piersią i wystarczyło, a nawet przywiozłam kilka do domu. W razie czego zawsze mąż może dowieźć.
Tyle mogę pomóc, bo ja już po, to mądra jestem:-D:-D:-D
 
reklama
Angelus - no pewnie, ze madra juz jestes:)i jaka Kochana, ze nam doradzasz:)zwlaszcza z ta woda, bo u mnie tez juz dawno torba spakowana, ale wode odkladalam na pozniej:)

Evika - jakis nonsens, tam gdzie nie pozwalaja dziecka wkladac do fotelika, niech zapoznaja sie z przepisami!przepraszam, ze tak ostro, ale prawo zabrania przewozenia dzieci bez fotelika!jestem w Irlandii, ale wiem, ze w POlsce przepisy w tej kwestii sa tez juz ujednolicone z europejskimi!tutaj, przewozenie dziecka bez fotelika, podchodzi pod oskarzenie umyslnego narazania zycia dziecka!!!!bierz foteliki i sie nie zastanawiaj!!!tymbardziej, ze masz dwojke:)wiec 2 gondole przypiac pasami na tylnym siedzeniu, to raczej niemozliwe;)jedna duza , tez ciezko...
 
Do góry