reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy do szpitala dla mamy i dziecka

marta2411

Wrześniowa mama :)
Dołączył(a)
12 Czerwiec 2009
Postów
1 009
Miasto
Wrocław
Kochane wrześniówki (szczególnie te mające doświadczenie w temacie) stwórzmy listę rzeczy niezbędnych do szpitala, dla nas i dla naszych maleństw :)
 
reklama
A wiec ja mam liste do szpitala dla mam z Niemiec , ona jest troszke inna niz dla mam z innych krajow

Paszport ciazowy
Krankenversicherungskarte
2 koszule lub pizamki przystosowane do karmienia ( do porodu daja sterylne)
Wygodny dresik na dzien z rozpinana bluzka ( nie mozna chodzic po szpitalu w pizamkach)
klapki
2 reczniki
szlafroczek
tel. komorkowy
biustonosz do karmienia
wkladki laktacyjne
jednorazowe myjki do ciala ( sa w kazym markecie pakowane po 30 szt)
kosmetyczke ( przybory do higieny osobistej)
zegarek ( potrzebny jak sie karmi)
dla dziecka rzeczy tylko na wyjscie
smoczek

nie potrzebujecie brac majtek siatkowych jednorazowych , podpasek ani pampersow, ubranek dla dziecka, to wszystko jest w pokojach ile tylko chcecie

W szpitalu gdzie lezalam byly superowe pampersy dla niedoswiadczonych mam z przodu mialy wskaznik jak sie zabarwil na zielono tzn , ze trzeba zmienic pampersa.
 
Ostatnia edycja:
Dokumenty:
- dowód osobisty
- legitymacja ubezpieczeniowa
- dokumentacja ciąży (karta przebiegu + wyniki badań - obowiązkowo: oryginał badania grupy krwi)

Dla mamy:
- 2 koszule nocne do karmienia
- szlafrok
- skarpetki - ponoć podczas porodu marzną stopy :)
- kapcie lub klapki
- podpaski duże tzw. poporodowe
- pomadka do ust
- gumka do włosów
- woda niegazowana - litry :)
- przybory toaletowe
- majtki jednorazowe/siateczkowe
- stanik do karmienia piersią (wkładki formujące lub osłonki na piersi)
- wkładki laktacyjne
- 2 ręczniki
- papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe
- laktator
- Tantum Rosa, Biały Jeleń,
Laktacyd
- Bepanthen maść - nie krem :)
- kółko poporodowe do siadania
- podkłady poporodowe na łóżko

- własne sztućce, naczynia
- lewatywa Enema/czopki glicerynowe

Dla dziecka:
- pieluszki tetrowe
- pieluszki jednorazowe najmniejszy rozmiar
- chusteczki nawilżające do wycierania pupci
- rożek
- ręczniczek
- łapki niedrapki
- ubranka (wg uznania i potrzeb, a przede wszystkim temperatur)
- krem do pupci, oliwka bądź balsam dla maluszka
- termometr
- aparat
- komórka


W domu:
- gaziki jednorazowe do pępka
- patyczki do uszu
- nożyczki do paznokci
- szczoteczka do włosków

- czopki glicerynowe

A reszta nie mam pojęcia, zebrane ze stron www ;-)
 
Ostatnia edycja:
Marta, do twojej listy dla mamy koniecznie trzeba dodać wkładki laktacyjne. Nstomiast wykreśliłabym skarpetki ;-)

A dla dziecka to zależy od szpitala. U mnie dają pieluchy jednorazowe, tetrowe i ubranka. Trzeba mieć tylko swoje chusteczki nawilżane. I koniecznie weźcie rękawiczki niedrapki, bo dzieciaczki mają duuuże pazurki a w szpitalu lepiej ich nie obcinać
 
Dopisane :) A sama mam to zamówione, żeby zabrać do szpitala. Dziewczyny piszcie swoje uwagi i sugestie - będę uzupełniać swoją listę albo twórzcie swoje osobne - jak kto woli :-)
 
Fajne sa te listy, mi osobscie taka wiedza była niezbedna. Ale jak dowiedziałam sie od połoznej która odbiera porody tam gdzie bede rodziła, to okazało sie ze ja do szpitala prawie nic nie musze zabierac. Mnie osobiscie sie spodobala ta opcja bo nawet jak czegos zapomne np. koszuli do karmienia to tez dadzą. Dla dzidzi musze miec tylko wyprawke na wyjscie ze szpitala, no i chusteczki nawilzajace jakbym chciała i nic wiecej nie ptrzebuje dla dzidzi.
Dla siebie musze miec szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic,kosmetyczke z przyborami, koszule do karmienia, gatki jednorazowe(podkłady tez daja swoje). Do porodu woda niegazowana ze 2 litry i nie pamietam co jeszcze, ale nawet jak czegos zapomne to maja.
Wiem ze to tak napisałam nie w formie listy ale tylko tak dla porównania bo co szpital to inne wymogi itp.
 
Kochane mamusie do listy dla mamy dodałabym jeszcze :
-stanik do karmienia

-wkładki laktacyjne

-laktator (niby mozna wypozyczyc,ale ja osobiscie wolę miec swój)

-kapturki do karmienia (ja np. mam takie sutki ,że muszę to zabrać)

-Tantum Rosa lub Laktacyd do podmywania się

-kółko poporodowe do siadania (jeśli krocze będzie szyte, to jest niezbędne)

-pomadka ochronna do ust lub miodzik oriflame

-podkłady higieniczne pod pupę


I powiem Wam ,że własnie tych rzeczy nie miałam po pierwszym porodzie, dlatego wiem ze to na bank zabiorę. to tylko drobne uzupełnienie listy.
 
reklama
Dziewczyny jesteście rewelacyjne! Zaraz uzupełnię swoją listę :-)

Na różowo zaznaczam to co jest na bieżąco dopisywane.

Aga - z Twojej listy sporo już jest na mojej :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry