reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy do szpitala dla mamy i dziecka

Zgadzam się z tą listą - wszystko jest dobrze napisane ;))

Dla mam które spodziewaja się cesarki dodam jeszcze gąbkę, bo trzeba uważać przy myciu na to zszycie bo jak się dostanie mydło to piecze niemiłosiernie. Z gąbeczką ładnie można się umyć omijając tą okolicę.
Ja ostatni używam białego jelenia do okolic intymnych, bo jest mega łagodny, przyjemnie pachnie noi jest niedrogi. Także zabieram go napewno ze sobą, biorę też szampon, bo na piąty dzień włosy są już mega "zmęczone" ;)
Aha ja zabieram konicznie maść kojąca obolałe sutki czyli BEPANTHEN, lepiej nie dopuścić do stanu że każde karmienie sprawia przerazliwy ból tak jak to było u mnie.
To chyba tyle jeszcze jak mi się coś przypomni to dopiszę!!



Dla dziecka to ja zabieram właśnie to co napisałyście, a z ciuszków biorę tylko to co na wyjście czyli :
body, pajacyk lub bluzeczkę i spodenki, czapeczkę, skarpetusie noi jakieś wdzianko na wierzch i to wszystko
 
reklama
Dzwoniłam do szpitala gdzie będę rodzić i dla dziecka nic nie trzeba brać
ewentualnie mozna chusteczki nawilżane i jeśli mama sobie zyczy jakąś konkretną linię kosmetyków to takie zabrać
oni uzywają oliatum
poza tym mozna oslonki na piersi oraz laktator jesli by były problemy z karmieniem

tak więc ciesze się , że nie musze brac ciuszkow i pieluszek
 
Mycha - o Białym Jeleniu słyszałam bardzo dużo dobrego i też już sobie zakupiłam. Ponoć nie ma osoby którą by uczulał i jest bardzo łagodny. Szampon to dla mnie norma - nie ma opcji, żebym nie wzięła :D Nie wypisywałam tego w kosmetykach dla mamy - bo każda z nas najlepiej sama wie co wziąć :) Bepanthen już dopisuję i muszę zakupić!!!

Calineczko - tylko pozazdrościć - u mnie trzeba mieć wszystko swoje.
 
ja bym dodała jeszcze sztućce i kubek... zazwyczaj się zapomina a u nas w szpitalu nie dają....
i papier toaletowy, ręczniki papierowe;-):rofl2: bo z tym też kiepsko!!!
Ogólnie ja w swoim szpitalu musze mieć wszystko prócz żelu do mycia maluszków!!!
Marta może jeszcze krem do pupci i oliwka badź balsam dla maluszka!!!
wymieniam wszystko co mi się przypomni:
dla dzidzi-
ubranka...czapki3szt.koszulki,kaftaniki, spiochy,skarpetki,łapki niedrapki,(u nas body nie zakładali bo preferują kaftany i śpiochy więc po 3 szt kupić do szpitala a body i pajace do domu:tak: )na wyjście kombinezon, grubsza czapa(nie wiem jakie bedą temperatury!!????
rożek,pampki,tetrowe,chusteczki nawilżane,ręczniczek,jak któraś ma już porządny termometr to też bo w szpitalu dają takie zwykłe do codziennego pomiaru temperatury a tymi lepszymi to bez problemu i stresu !! w domu potrzebne bedą gaziki jednorazowe do pępka i patyczki do uszu!nożyczki do paznokci!szczoteczka do włosków.
dla mamy-2 koszule,stanik/i,osłonki na piersi,laktator,bapanthen,wkładki,ja miałam pampki,majtochy z siatki,przybory toaletowe,recznik,szlafrok(nie jest niezbędny bo jak pamiętam miałam na sobie tylko w trakcie rejestracji:-p)klapki,picieeee!!!aparat, komórka,czopki glicerynowe!!(połozne polecają przy problemie z wypróżnieniem ale sama nie stosowałam!!w każdym razie przydadzą się też później dla maluszka-stosowałam!!!!!:tak:
nie pamiętam co jeszcze ale wiem, że muszę termometr do wody kupić do domu!!;-):rofl2:
 
dziewczyny!lista sie wydluza:)
ja mam liste ze szpitala i musze sie nia sugerowac...bo tutaj, jak u Saary, np. dres do chodzenia musze zabrac, a dla maluszka 6 kompletow ubranek...

tylko ja sie tak zstanawiam w co to wszystko spakowac?czy jak wyskocze do szpitala z taka mala walizka na koleczkach to bedzie przegiecie?tutaj pisza, ze moge osobno spakowac rzecy na prodowke i osobno na potem?
bo tego jest strasznie duzo, np. u mnie na liscie sa 2 reczniki kapielowe i jeden mniejszy na porodowke!!!!!przeciez 2 porzadne reczniki to juz jest pelna torba?nie mowiac o wkladach, podpaskach itp...chyba zabiore wszystkiego mniej, np.po paczce, a potem Kochanie bedzie mi dowozil...
 
Alcia - u mnie na szkole rodzenia położna właśnie takie coś sugerowała. Trzeba zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a resztę niech dowozi mąż, albo ktoś z rodziny, bo od razu nam wszystkiego nie potrzeba a w szpitalach nie ma tego za bardzo gdzie trzymać - szafki małe, a pod łóżkiem to mówiła, że jest to niezbyt higieniczne.
 
Moja siostra miała dwie torby, jedna dla siebie, a druga z rzeczami dla maluszka. I lezały pod łózkiem. A i tak ciagle trzeba cos dowozic.

Ja niestety tez musze wziasc wiekszosc rzeczy dla maluszka, łącznie z pampersami i chusteczkami. Niestety biedny ten nasz NFZ
 
Nie wiem gdzie zadać to pytanie ale ma to związek z przygotowaniem się do szpitala:
hm... co robicie z intymnym owłosieniem? :zawstydzona/y: Pytanie kieruję przede wszystkim do tych Brzuchatek, które na codzień nie usuwają tam włosków - czy przed porodem macie zamiar podjąć jakieś specjalne zabiegi?
 
reklama
Nie wiem gdzie zadać to pytanie ale ma to związek z przygotowaniem się do szpitala:
hm... co robicie z intymnym owłosieniem? :zawstydzona/y: Pytanie kieruję przede wszystkim do tych Brzuchatek, które na codzień nie usuwają tam włosków - czy przed porodem macie zamiar podjąć jakieś specjalne zabiegi?

Ja naleze do tych brzuchatek. Ja na pewno sie ogole, bo nie chce zeby potem mnie tam pozarzynały. Tylko nie wiem jak ja to zrobie, trzeba sie bedzie niezle pogimnastykowac.
 
Do góry