reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

Bosa ile już ci tych pieluch zeszło? Ja mam paczkę premium care 1-78 szt, plus dwie paczki zwykłych pampersow 2-jek i zastanawiam sie czy cos dokupić z tej promo w superpharmie :)
 
reklama
tulip, nam idzie pieluch klasycznie: 8-10 dziennie. Byłoby spokojnie 7-8, ale młoda ma w sobie odrobinkę złośliwości i zdarza się zmieniać 3 pieluchy w przeciągu 5 minut :szok:. Na razie spokojnie jedziemy na rozmiarze 1 i pewnie jeszcze ze 2 tygodnie taki rozmiar pozostanie.
 
Ile kupic majtek jednorazowych do szpitala i tych duży podpasek :-)

co do podpasek to na SR mówili żeby do szpitala wziąć 30sztuk ... więc ja kupiłam 5 opakowań...3 do szpitala a 2 do domu...w razie czego eMek będzie biegał do apteki.

Majtek jednorazowaych mam 10, a tych wielorazowych siateczkowych 4 szt. ale nie wiem ile tak na prawde wystarczy...ja kupiłam i te i te bo nie wiem które w praktyce okażą się lepsze... a Ruda np kupiła zwykłe bawełniane ciut więkssze...takie których nie będzie szkoda:-)
 
futrzakowa, jak dla mnie najgenialniejsze są majty siatkowe - takie a'la bokserki, SENI, Hartmana

majtki-siatkowe-seni-large-szt-2.jpg
Lekarze je pochwalają, bo wszystko w nich może oddychać, a przy okazji są bardzo wygodne. Ja do dzisiaj w nich śmigam, bo nie uciskają mi blizny i pozwalają skórze oddychać. Wystarczy, że sobie tylko koszulkę tylko trochę odsłonię i już mam wietrzenie jak się patrzy :-) No i fajnie się piorą.
U mnie w szpitalu akurat lekarze gonili za majty bawełniane, że nie przepuszczają wystarczająco powietrza, a jeszcze na szkole rodzenia położne wręcz zabroniły nam flizelinowych jednorazowych.

Co do ilości tych podkładów-podpasek to mi poszły 4 paczki. Poszłyby 3, ale nie mogłam znaleźć odpowiadających mi podpasek. Always okazały się tragiczne, bo zbyt foliowe i czułam się, jakbym się w folię zawinęła. OK okazały się takie zielone z rumiankiem, chyba Narurella - przyjemniejsza, delikatniejsza powłoczka.
 
ja mam te co pokazała Bosa i w sumie już na pierwszy rzut oka mi sie spodobały kupiłam tylko2 i myśle że styknie w razie w one takie przewiewne że wyschną na kaloryferze w 10minut zwykłe też zapoakowałam do torby a tych dużych popasek nie kupowałam bo w szpiatalu sa najwyżej do domu to m podeśle do apteki żeby kupił
 
i ja tez te majtole zamówiłam, fajnie że się sprawdzają :tak: ja do szpitala biorę dwie paczki tych wielkich podpasek, w razie czego emek kupi i dowiezie
 
nie no, szalejecie z iloscia postow....

Mnie naszlo na marchewke i musialam isc na dlugi spacer, zeby ja kupic. Pogoda przesliczna, Olo zadowolony. od razu humor lepszy. A poza marchewka mam jeszcze paczki :)
 
mam pytanko, dostałam przed chwilką kombinezonik na wczesną wiosnę w rozmiarze 62;) Mam nadzieję że Antek się w niego chociaż kilka razy zmieści bo jest bardzo ładny:) Ale on nie ma stópek i tak się zastanawiam co na nogi do takiego kombinezonu ubrac? Buty kupic?
 
reklama
mi sie wydaje, ze jesli Bobas bedzie mial spiochy, to na to grube skarpety wystarcza. Tym bardziej, ze i tak zawsze sa przykryte dzieci :)
 
Do góry