reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

wow futrzakowa spisałaś się na medal, sporo cennych informacji, szczególnie potrzebnych dla nas czyli pierworódek :-p ja np. nie widziałam, że rożek tak rewelacyjnie działa na maluchy, na pewno zaopatrzę się w takowy :)
 
reklama
Dziewczyny a propo kosmetyków to omijajcie johnsona ,sprawdzają się nivea,bambino i bubchen. Z czapeczkami tez nie przesadzajcie jeżeli nie macie w domu przeciągów to będą potrzebne tylko na dworze. Rzeczywiście co do ilości ubranek trzeba się ograniczyć bo maluszki szybko rosną. Nie polecam też koszulek poniewaz się ściągają,zadzierają itd-body są suuuuper.Pamiętajcie żeby body jak i śpioszki były lużne (łatwiej wtedy maluszka ubrać i jest mu wygodnie).Nie kupujcie też ubranek zapinanych na pleckach.
Co do kosmetyków do kąpieli delikatny płyn do kąpieli najlepiej taki z apteki(przynajmniej na początku) do kąpieli dodawajcie też zaparzonego siemienia lnianego.Po kąpieli przyda się balsam nawilżający najlepiej tej samej firmy co płyn do kąpieli(nie oliwka!!) i do pupci linomag maść-jest dobry,tani i nie uczula. Nie kupujcie żadnych leków oprócz tych do pielęgnacji pępuszka,apteki są otwarte o każdej porze. Zaopatrzcie się w wode niegazowaną i dużo spokoju to i herbatki laktacyjne nie będą wam potrzebne.
Zróbcie zapas pampersów (polecam pampersa i huggisa) i chusteczek.
Noworodki jak są opatulone w kocyku albo rożku czują sie bezpiecznie,denerwują się kiedy mają za dużo przestrzeni wokół siebie.
pamiętajcie o dobrym materacyku:tak:
 
ja akurat od porodu do dnia dzisiejszego używam tylko kosmetyków jonsona i są rewelacyjne , nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z cerą. ważne jest tylko żeby nie mieszać kosmetyków, kupić wszystko jednej firmy, bo takie mieszanki często powodują uczulenie.
a cod do ubranek świetnie sprawdzają się kaftaniki wiązane na troczki lub zapinane na zatrzaski na ramionku lub z boku. wybierając śpiochy, pajace i spodenki zwracajcie uwagę żeby mały zapinania w kroku, szybciej się wtedy dzidzię przewija, a nie raz trzeba to zrobić ze 2 razy w ciągu 30 minut i dzięki temu nie musimy rozbierać dzidzi do rosołu:)
tak body są superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
pampersy też polecam pampersa
i Sudocrem w awaryjnych sytuacjach kiedy pupa robi się brzydka, nigdy bez potrzeby nie smarowałam pupci synka i dzięki temu nie mieliśmy problemów z odparzeniami, bo skóra nie przyzywczaiła się do leków
 
Ostatnia edycja:
U mas sudocrem się nie sprawdził a linomag jak najbardziej i też nie używałam żadnych kremów bo pieluszki mają teraz wkłady z aloesem i nie ma potrzeby niczym paprać. Kaftaniki miałam tylko przy 1 dziecku ale faktycznie początkującej mamie będzie łatwiej malucha w kaftanik ubrać.
Scarletka jesteś pierwszą osobą która chwali johnsona,ja mam tylko złe doświadczenia:-(
 
jeśli chodzi o pieluchy ... to powiem co mój kolega z pracy ostatnio mi mówił :-) bo ja jeszcze nie wiem :-) on mówi że często to kwestia indywidualna...on dla malucha kupuje tylko pampersy i jest zadowolony, zaś jego kuzyn używa tylko huggisów mówiąc że pampersy kompletnie źle leżą... więc chyba wszystko kwestia przypasowania i dobrania tych co dziecku pasują najlepiej :-) a tego przed porodem nie da się określić:-) są też osoby co używają pieluch kupionych w biedronce... ale ten kolega sobie przeliczył i wyszła mu taka sama jak pampersy w promocji z Reala :-) <a one są tam wiecznie w promocji :-D > o właśnie...większość moich dzieciatych znajomych robi zakupy w Realu bo tam podobno najtaniej wychodzi jeśli chodzi o pieluchy/słoiczki i bieżące wydatki jak się już ma dzidzię :-)
 
futrzakowa ja robię zakupy w realu i przyznaję, że promocje mają fajne, czasami też mega pudło rzucają w carrefurze. my od początku używamy Pampersów, testowałam Huggisy, ale nam nie podeszły
Poziomki pewnie każde dziecko jest inne, reguł nie ma. moje dziecko nigdy żadnych problemów skórnych nie miało po jedzeniu, żadnych skaz białkowych, alergii możejego skóra inaczej reaguje. ja od początku przyzwyczaiłam się do tych kosmetyków do tego pięknie pachną i na pewno przy drugom dziecku też będę stosować.
dla nas znowu linomag był do bani:-D hahahaha wszystko się każdej z nas wyjaśni jak dzidzia przyjdzie na świat i zaczniemy testować
 
Ostatnia edycja:
trzeba się cieszyć że mamy wybór kosmetyków na rynku bo byłoby źle jakby na półce stały kosmetyki jednej firmy i akurat nasza dzidzia by ich nie tolerowała... takie moje zdanie :-D
 
my uzywamy pampersow od poczatku i jestesmy zadowoleni.ale to juz rzecz gustu.
Do kapieli sprawdzil sie oilatum, z kremow zwykly bambino (do buzki na wiatr), sudocrem (jesli juz pojawia sie jakies odparzenia), na poczatu mielismy tez puder z bambino chyba.
sol fizjoligiczna rowniez bardzo sie przydaje.
Proszek uzywalismy Fair i sie sprawdzil, w sumie do teraz wszyscy go uzywamy :)
Termometr dla dziecka owszem ale taki do wody zupelnie sie nie przydal. Trzeba obserwowac jaka wode dziecko lubi, nie kazdemu pasuje taka sama temperatura. A potem to juz reka mozna spr. i sie wie czy taka jest jak powinna.
Husteczki nawilzajace trzeba miec, mozna uzywac platkow kosmetycznych zamoczonych w cieplej wodzie,ale mimo to husteczki sie przydadza.
Nozyczek nie uzywalismy, tylko malutkich obcinaczek.
Aha i aspirator do noska

Ja johnsona rowniez odradzam.Owszem dla niektorych jest ok.Ale niestety wiele dzieci uczula.

Z ubranek uzywalam na poczatku bodziaki i spiochy i nie narzekalismy :)
 
reklama
futrzakowa ja robię zakupy w realu i przyznaję, że promocje mają fajne, czasami też mega pudło rzucają w carrefurze. my od początku używamy Pampersów, testowałam Huggisy, ale nam nie podeszły
Poziomki pewnie każde dziecko jest inne, reguł nie ma. moje dziecko nigdy żadnych problemów skórnych nie miało po jedzeniu, żadnych skaz białkowych, alergii możejego skóra inaczej reaguje. ja od początku przyzwyczaiłam się do tych kosmetyków do tego pięknie pachną i na pewno przy drugom dziecku też będę stosować.
dla nas znowu linomag był do bani:-D hahahaha wszystko się każdej z nas wyjaśni jak dzidzia przyjdzie na świat i zaczniemy testować

To prawda, moje maluchy też nie są alergiczne ale i lekarki odradzały mi johnsona. Niestety trzeba przetestować na dzieciach:-D
Pampersy są najlepsze szczególnie na początku:tak:
 
Do góry