reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek

reklama
Bosa - wejdź na piąta stronę tego wątku - tam wklejony jest taki spis ...a potem kilka doświadczonych już marcówek pisało do niego komentarze:-)
 
bosa na poczatku musisz miec ok 7 -10szt. bodziakow, 7 szt spiochow, 2-3 czapeczki (choc i tak czesto kupuje sie wiecej ;) ) ale jak juz sie maly urodzi to zobaczysz co najlepiej ci sie sprawdza, czego idzie ci wiecej a czego mniej i wtedy dokupisz.
Bo przy pierwszym dziecku, jak nie wiesz co bedzie wam sie najwygodniej zakladalo i co najbardziej sie przyda nie ma sensu kupowac xx ilosci tych samych rzeczy. Nam np. rampersy w ogole sie nie przydaly, dobrze ,ze kupilam jeden 3pak , mlody mial rampersa na sobie moze z 2 razy. Wiec musicie spr. co wam sie przyda najbardziej.
Choc bodziakow nigdy za wiele :-D bo a to wieksza kupka, siku ,albo dzidziusiowi sie uleje.
To bedzie koniec zimy /poczatek wiosny w pl ,wiec napewno przyda sie cos cieplejszego na pierwsze spacery, moze taki 'misiowy' kombinezonik? najlepiej taki szerszy,zeby moc pod spod cos zalozyc jak bedzie b.zimno.

Butelki- zalezy czy bedziesz karmic piersia. Jesli nie to ok.4 butelki beda potrzebne, plus mniejsza na wode/herbatke.

ok.5 szt. pieluch tetrowych i 5 szt. pieluch flanelowych.

Napewno przynajmniej 2 przescieradla do lozeczka, bo w razie 'wpadki' tzreba miec czyste pod reka.
ochraniacz mialam 1.

W sumie to tak mniej wiecej pisze, za jakis miesiac bede segregowac rzeczy Bartka, to zobacze czego ile mialam (napewno duzo wiecej tego,ale dokupowalismy to czego potzrebowalismy wiecej) wiec wtedy bede mogla napisac dokladniej co sie przydaje a co bylo zbedne.

Jakies bluzeczki ,spodenki czy bluzy tez sie przydadza przy wyjsciach,ale napewno w mniejszych ilosciach niz bodziaki i spiochy, ktorych idzie w duzych ilosciach :tak:
 
ja to planuję mieć w zanadrzu kilka sztuk rozmiaru <60 pajacyków ...bo to chyba uniwersalne wdzianko ... a nie wiem jakiego dużego klocka wydam na świat:-D
 
Kasiulka mi to nawet sie niepodobaja trojkołowce ale pomijajac to duzo moich znajomych twierdzi ze sa bardzo wywrotne,ciezko jest podjechac pod kraweznik,na schody czy wsiasc do autobusu,i musze powiedziec ze ostatnio osobiscie sprawdzilismy w sklepie i faktycznie kiepsko u nich ze stabilnoscia.
 
dziewczyny a co jest złego z tymi 3 kołowymi wózkami że tak ich nie lubicie?ja sobie nie wyobrażam inne wózka jak tylko 3 kołowy (bądź takie dwa złączone na przodzie jak ma Maxi Cosi np... )

Trojkolowce maja czasami to do siebie, ze nie sa stabilne. Kiedys dodatkowo przednie kolo bylo bardzo rzadko skretne i zle sie takim wozkiem manewrowalo...
Ja patrzylam na wozki maxi cosi tez, nawet mam link dla Ciebie:
Mumsnet - Reviews - Maxi Cosi Mura 3

Z moojego doswiadczenia trojkolowego to same plusy tylko wynikaly, ale powiem Wam szczerze, ze wedlug mnie, jezeli ktos chce zainwestowac w trojkolowca, to przede wszystkim trzeba postawic na sprawdzona firme, i zwykle za to sie duzo placi... Bo np 3kolowce gracko, hauck sa absolutnie beznadziejne. Ja mialam wozek teutonia i byl genialny, wlasnie na przodzie mial 2 pompowane kola, ale byl to i tak jogger. dla aktywnej osoby jest to wozek super, bo ja mam taki motorek w tylku i wszedzie chodze...

Co do pytania Fusi:
Juz podczas roczku Olo sobie sam biegal (a to byl wrzesien)... Zainwestowalam wtedy w zimowe buty firmy nike, poniewaz wszystkie te zimowki sa zbyt sztywne dla takich maluchow, mielismy wczesniej kupione takie dlugie, na duze mrozy....ale zwyczajnie sie nie sprawdzily. Prawda jest taka, ze w zime to i tak sie dziecku ubiera rajstopki, jakies lzejsze skarpetki na to... i wtedy bucik...to juz wtedy jest usztywniona nozka... a jak jeszcze dojda buty to mala bedzie Ci sie za szybko meczyc.
Olafa buty to byly takie brazowe adidaski, z korzuszkiem w srodku- no i sie baaaaaardzo sprawdzily.
 
Ja to mam taką ogromną wyprawkę spisaną, żeby mi nic nie uciekło że hoho:) zmieniam kolor czcionki danej rzeczy jak coś już mam albo czegoś wogole nie będę kupować- polecam takie ściągawki szczególnie dla mam które będą mieć pierwsze maluchy:)

-tez tak robiłam przy Róży miałam skale od czerwieni do zieleni czerwone to to co kupie a jeszcze niemam nic zielony to to co już było kupione a potem przez pomarańcz żółc jasną zieleń to to co ileś ileś mam ale nie tyle ile w zamiarze bo ja kupowałam po j-2 sztuki to co mi się super spodobało

co do butów to chciałam gucie bo one miękkie i dobre ale i widziałam miałam w łapce taie jesuenne ale one nie ocieplane wiec nie na zime i szukam zimowych
 
reklama
Ola.80 rzeczywiscie podrobka podobna ;) nie wiem jak na allegro, ale na szwedzkim odpowiedniku te wozki maja naprawde dobre ceny, czyli tak za polowe oryginalnej ceny albo jeszcze mniej mozna kupic caly zestaw :)
cala noc mi sie dzisiaj oczywiscie snil wozek hehehehe
w nim jest fajne, ze mozna sobie budke zmieniac i wlasciwie wszystkie czesci kupowac osobno i wymieniac, a poza tym calosc wrzucac do pralki (moze poza stelazem ;)))
zobaczymy :) juz jestem napalona na takie zajebiste spiworki kolorowe (cena kosmos of kors;)) jak znajde linka to wrzuce :) i jakies jasne przescieradelko uszyje, bo gondola w srodku jest ciemna.

zostawiam jeszcze moja pancerna spacerowke za 400zl, z allegro :) a stary wozek pewnie sprzedamy,zeby sie troche zwrocilo z nowego nabytku hyhy

trzykolowy mialam, ale jak kolo nie bylo zablokowane to byl niestabilny i sie przewracal, a wczesniej tez bylam bardzo za trzykolowymi! specyficznie sie prowadzi. Po schodach ruchomych tez sie ciezko jezdzilo.Wiec teraz cztery kolka :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry