reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista wyprawkowa

Dotkass

Mama Ami i Kwietniówka'13 Moderatorka
Dołączył(a)
18 Luty 2008
Postów
12 905
Miasto
woj. mazowieckie
Kochane wklejam listę wyprawkową, taką którą tworzyłam pod siebie (będąc podwójną matką coś tam zweryfikowałam)...wklejajcie tutaj swoje podpowiedzi (tu prośba szczególnie dla mam, które już mają swoje pociechy, aby ułatwić pierworódkom)...pytajmy, nie negujmy...każda kupuje to co uważa za stosowne...

PS. I tak wiem, że pierworódki poszaleją ;)

lp Ważne ilość
1 Wózek 1
2 Fotelik 1
3 Parasolka 1
4 Torba do wózka 1
5 Łóżeczko 1
6 Materac 1
7 Wanienka 1
8 Przewijak 1
lp Kosmetyki ilość
1 Emulsja do kąpieli 1
2 Mleczko do ciała 1
3 Oliwka 1
4 Octenisept 1
5 Gaziki 1
6 Patyczki do uszu 1
7 Sól fizjologiczna 1
8 Sudocream 1
9 Linomag 1
10 Woda morska do noska 1
11 Szampon do włosków 1
12 Maść majerankowa 1
13 Viburcol 1
14 Paracetamol 1
15 Mokre chusteczki 3
16 Pieluchy jednorazowe 3
17 Krem do buzi 1
lp Ubranka ilość
1 Pajace 7
2 Body z krótkim rękawkiem 7
3 Body z długim rękawkiem 7
4 Dresik 2
5 Sweterek 2
6 Bluza 2
7 Czapeczki (po kąpieli) 2
8 Czapeczki na wyjście 3
9 Rękawiczki nie drapki 3
10 Skarpetki 7
11 Kombinezon 2
lp Inne ilość
1 Pościel (poszewki) 3
2 Pościel do wózka 2
3 Ochraniacz na łózeczko 3
4 Prześcieradło 3
5 Kołdra i podusia 1
6 Kocyk ciepły 2
7 Kocyk cieńszy 2
8 Prześcieradło na przewijak 3
9 Ręczniki z kapturkiem 3
10 Nożyczki do paznokci 1
11 Frida do nosa 1
12 Szczotka do włosków 1
13 Podkłady do przewijania 1
14 Termometr do wody 1
15 Termometr 1
16 Pieluszki tetrowe 20
17 Pieluszki flanelowe 5
18 Rogal 1
19 Butelki 2
20 Podgrzewacz 1
21 Smoczki 2
22 Wstążka do smczków 2
23 Pojemnik na smoczek 1
24 Płyn do prania 1
25 Chusta 1
26 Szczotka do butelek 1
27 podkład pod prześcieradło 1 (polecam z IKEA- można prac)
lp dla Mamy ilość
1 Maść z wyciągiem z kapusty 1
2 Laktator 1
3 Wkładki laktacyjne 1
4 Maść na sutki- Alantan 1
5 Koszule do karmienia 3
6 Staniki do karmienia 3
7 Majtki po porodowe 5
8 Podłady poporodowe 2
9 Szare zwykłe mydło 1
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chyba wszystko ☺ ja nie stosowalam oliwki bo dzieci zapychala i starsza miała nawet takie ropne wybroczyny, ale wymieniłaś też mleczko. Podkładów poporodowych to chyba więcej . Smoczkow, podgrzewacz nie miałam butelkę 1 w razie W (Ale to zależy jak kto karmi). Polecam zamiast Fridy Katarek do odkurzacza , wiem okropnie brzmi ale moim zdaniem jest delikatniejszy i lepiej oczyszcza. Ochraniaczy nie używałam. Super lista Dotkass.
 
Czy termometr do wody jest taki ważny? U mnie w rodzinie zawsze sprawdzało się wodę łokciem, a teraz widzę go na wszystkich listach a jakoś mnie to nie przekonuje.
 
a wlasnie na gazy kolki uzywalyscie ten kateter rektalny? zastanawialo mnie to wlasnie czy dziala czy nie rozleniwia jelit czy bezpieczny wogole?
 
Chyba wszystko [emoji5] ja nie stosowalam oliwki bo dzieci zapychala i starsza miała nawet takie ropne wybroczyny, ale wymieniłaś też mleczko. Podkładów poporodowych to chyba więcej . Smoczkow, podgrzewacz nie miałam butelkę 1 w razie W (Ale to zależy jak kto karmi). Polecam zamiast Fridy Katarek do odkurzacza , wiem okropnie brzmi ale moim zdaniem jest delikatniejszy i lepiej oczyszcza. Ochraniaczy nie używałam. Super lista Dotkass.

Tak podkładów można więcej...ja miałam dwa opakowania i mi starczyło...później używałam podpasek większych ze skrzydełkami...zawsze podkłady można dokupić na szybko i ktoś dowiezie do szpitala


85993e3koj7clzdz.png
 
reklama
Tak podkładów można więcej...ja miałam dwa opakowania i mi starczyło...później używałam podpasek większych ze skrzydełkami...zawsze podkłady można dokupić na szybko i ktoś dowiezie do szpitala


85993e3koj7clzdz.png
Mózg wolno pracuje ...myslalam że dwa podkłady, nie pamiętam ile jest w paczce pewnie zależy jak się krwawi , ja nie tak mocno bo byłam czyszczona.
 
Do góry