reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów dla dzidzusia ????

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

jaszczurka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
403
Z pomocą mojej kolezanki stworzyłyśmy listę zakupów dla naszych dzieci, które maja się urodzić. Czy o czymś zapomniałyśmy jesli macie nowe pomysły i coś Wam na myśl przyszło to serdecznie zapraszam.

Ubranka (piszę tylko te, które mi brakują):

Body z długim rękawkiem.
Body z krótkim rękawkiem.
Śpioszki.
Rajstopki.
Skarpetki.
Czapeczki.
Śliniaki.
Czapeczka, rękawiczki, szalik.
Kombinezon ciepły.
Dresik/Sukienka (zależnie od płci).

Sprzęty:

Wózek, śpiworek, torba.
Fotelik samochodowy.
Leżaczek.
Karuzela nad łużeczko.
Komoda.
Łóżeczko.
Materac do łużeczka.
Kołderka i poduszka.
Pościel (poszewka) na kołdrę, poduszkę + ochraniacz.
Prześcieradła.
Kocyki.
Rożek.
Wanienka.
Przewijak.
Nosidełko.
Sterylizator.
Foczka do kąpieli.
Jednorazowe ceratki do przewijania
 
reklama
pampersy
butelki
smoczek na wszelki wypadek
oliwka
mydełko
krem do pupki (najlepiej Sudocrem)
pieluszki tetrówki
chusteczki wilgotne
cieniutkie rękawiczki zeby sie nie podrapało
miękka szczoteczka do włosków
obcinaczki do paznokci
recznik z kieszonka na główkę

przewijak i sterylizator nie był mi potrzebny
 
właśnie sporo rzeczy jest takich, że jednym się przydają innym nie... np laktator
sie zastanawiam czy np zamiast podgrzewacza można używać mikrofalówki ??? wiem, że do mikrofali są specjalne sterylizatory i so one sporo tańsze od normalnych...
ja żadnych leżaczków ani karuzelek kupować nie będe - zwyczajnie nie będzie mnie stać :( a w sumie to są dość drogie rzeczy, chodź słyszałam, że np dobry leżaczek można w komisie tanio dostać, ale z drugiej strony przyszłe ciocie i dziadkowie też będą chcieli coś kupić więc wole im powiedzieć konkretnie co potrzeba, a nie, że później będe mieć sterte nie używanych ciuszków albo innych rzeczy chyba, że poprosze żeby kupowali już większe to co innego :)
 
Jeśli chodzi o mydełko, oliwkę to najlepiej takie zwykłe np.Bambino. Dla mojej Kasi najpierw kupiłam z firmy Johnson& Jonshons (myślałam że jak droższe to będą lepsze), Ale mała dostała od nich wysypki, gdyż są perfumowane (pachną ładnie) i to podrażnia delikatną skórkę maluszków. Dzieci mojej siostry i koleżanki też miały wysypką od Jonsons.
Ewo a mnie przewijak przydał się bardzo i polecam wszystkim
 
ja przewijałam Gabrysie na biurku na kilku ręcznikach zeby bylo miekko. od oliwki Johnsona Gabrysia tez miala wysypke, Bambino bardzo brudzi ciuszki więc wybrałam Belli "Baby delfi" jest super. podgrzewacz mi nie był potrzebny bo Gabrysia nie jadła z butelki, ssała tylko piers a z czasem zaczełam ja karmić innymi produktami łyzeczka. wiadomo ze podgrzewacz szczególnie dla mam jest bardzo przydatny i reguluje temp pokarmu, ale mozna tez podgrzewac mleko w garnku z gorącą woda. Mysle ze takie rzeczy mozna kupic uzywane o wiele taniej.
laktator bardzo mi sie przydał jak musiałam zostawic Gabrysie z tesciową, miala mleko mamy w butli, ale to tylko kilka razy. Dla mnie za to laktator elektryczny był zbawieniem
 
Jesli chodzi o zastosowanie mikrofali w celu podgrzania pokarmu to słyszałam, że nie powinno się jej stosować ponieważ fale podgrzewają nierównomiernie i niektóre partie mleka moga być dla dziecka za gorące (czyt, możliwość poparzenia).
 
hmm jak ja sobie podrzewam mleko zupe czy cokolwiek innego to sie rownomiernie podgrzewa tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak np mój tata używa mikrofali to zawsze z jednej strony jest gorące a z drugiej ledwo ciepłe, ale to zależy od programu :)
 
PO podgrzaniu w mikrofali wystarczy dobrze wymieszac
a co do mleka to nie wiem czy nie traci wiecej skł odrzywczych podczas grzania w mikrofali
 
Długa jest ta lista rzeczy potrzebnych...
Chyba z czasem trzeba będzie zaczać juz gromadzic wszystko :) Bo tak na jeden raz to okropny wydatek.
 
reklama
Dla dziecka, które dopiero ma przyjść na świat zupełnie zbędne są rajstopy, dresy, sukienki. Dla niedoświadczonych matek body najlepiej rozpinane w całości albo tradycyjne koszulki. Miast śpiochów i kaftanów postawiłabym na pajace. Byle rozpinane z przodu. Leżaczek potrzebny jest około 3 miesiaca życia. Moijm zdaniem nie warto juz na początku pakowac się w wydatek, który moze okazać sie zbędny. Niektóre foteliki świetnie sprawdzaja się w roli leżaczka. A jeśli dziecko nie przebywałoby w nim zbyt długo, w zasadzie każdy fotelik moze pełnić jego funkcję. Faktem jest, że foteliki są dosc głebokie ale czy to wada czy zaleta (jeśli chodzi o funkcję leżaczka) okae się wówczas, gdy maluch będzie już na swiecie. Są dzieci, które z takich sprzętów korzystać nie lubią. Dla ruchliwca, który wszystko chce widzieć, lepszy będzie leżaczek. Śpioch z powodzeniem moze uzywać fotelika (byle tylko miał funkcję rozkładania, np. foteliki play w grupie 0). Jeśli dziecko bedzie korzystało z leżaczka mało, również fotelik, nawet nie rozkładany. Jeśli dużo, leżaczek (ale tu znów może nie posłużyć zbyt długo) badź fotelik rozkładany do leżenia.

Butelki i smoczki na początku też nie sa potrzebne. IMHO nie warto pakować się w koszty i nabywać rzeczy, które mogą się nie przydać.

Wózek. Jako pierwszy, uważam, najlepiej nabyć najprostszy model. Ewentualnie zainwestować w wózek, który posłuży min. do 3 r.ż. Takich wózków nie jest wiele i są drogie. Warto pamiętać, ze mało który wózek głęboko -spacerowysłuży w istocie jako głeboko-spacerowy. Najczęściej jest tak, iż w momencie kiedy dziecko dorasta do spacerówki, ta od głębokiego roli swojej nie spełnia. Wady to, miedzy innymi, zbyt wysokie zawieszenie siedziska spacerówki, zbyt duza waga, mała zwrotność i, bardzo czesto, nieodpwiednie wyważenie wózka w wersji spacerowej.

Ubranek na początku nie kupować duzo. Moze sie okazać, ze dziecko urodzi sie duże i z najmniejszego rozmairu nie korzysta w góle. 4 zmiany w zupełnosci wystarczą (ja wiem, wiem jakie to trudne przejsć obojętnie obok tych slicznych maleńkosci ale lepiej wybrać się na zakupy bedąc juz mamą ).

Normalne podpaski w szpitalu potrzebne nie będą. Mogą byc jednak potrzebne skarpety dla mamy W niektórych szpitalach trzeba mieć równiez swoje sztućce, kubek, talerz. Warto też pamiętać o wodzie niegazowanej i czymś lekkostrawnym do jedzenia. Bywa, że po porodzie mama nabywa "prawa żywieniowe" dopiero na drugi dzień czy za kilka godzin (zależy od godziny porodu).

Poduszka i kołderka na początek nie sa konieczne. Kołderka moze sie przydać ale poducha nie. Na pewno będą przydatne rożki. Dla początkujących mam warto nabyć takie z usztywnianym dnem

Akcesoria pielęgnacyjne typu mydło, szampon, zabawki do kapieli potrzebne nie są. Noworodka z zasady na początku myje sie samą wodą. Im dłuzej mie zmyje się warstwy ochronnej, tym lepiej. W mazi płodowej zawarte są przeciwciała, chroni ona też delikatną skórę dziecka natomiast sroki myjące skutecznie, i zbyt szybko, pozbawiają dziecko tej naturalnej ochrony. Moze sie równiez okazać, ze dziecko jest uczulone na składniki zawarte w mydle czy płynie do kąpieli. Również na oliwkę (bardzo częste uczulenia).

Do pilęgnacji pupy wystarczy puder bądź delikatna maść ochronna. Warto nie przesadzać z używaniem kosmetyków i nie uzywać jednocześnie oliwki, kremu i pudru. Skóra musi oddychać

Warto zaopatrzyć się też w maść dla mamy do pielęgnacji brodawek. Dość dobry jest bepanthen, którego uzywa się również do pielęgnacji niemowlęcej puty.

Z kupnem sterylizatora również bym się wstrzymała (widzę, ze ten sprzęt dostaliscie ). Moze okazać się niepotrzebny. Karuzela nad łóżeczko malcowi też nie jest potrzebna
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry