reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
AgaS-78 bardzo ciekawa propzycja,choć pewnie ja będę kompletować wyprawkę w trzecim trymestrze,więc koło maja-czerwca.Jak bęzie potrzeba przypomnimy sie.:tak:
 
reklama

Załączniki

  • 0004740610529_500X500.jpg
    0004740610529_500X500.jpg
    61 KB · Wyświetleń: 84
  • 0004740610333_500X500.jpg
    0004740610333_500X500.jpg
    66,9 KB · Wyświetleń: 77
Ostatnia edycja:
Pomyślałam (no dobra,podpatrzyłam u lipcówek),że warto zrobić listę rzeczy naprawdę przydatnych, w które warto się zaopatrzyć. Warto podzielić to na części "Dla mamy" i "Dla dziecka"

Dla mamy

- rogal do karmienia/ do podkładania sobie pod nogi gdy brzuch jst duży... wiele zastosowań
- poduszka z dziurą ;) na nacięte krocze nieoceniona.
- do szpitala conajmniej 3 koszule (proponuję dłuższe, odpadają wszelkie "mini) z rozpinanymi guzikami
- Wkładki laktacyjne (już do szpitala kilka sztuk gdyby pobyt się przedłużył. Ten 3 dzien potrafi być bardzo dokuczliwy jeśli chodzi o pokarm). Wkładki kupować hurtowo :))
- majtki jednorazowe ( z siateczki,jak kabaretki) do podtrzymywania wstrętnych podkładów szczególnie nocą (oczywiscie mowie tu o szpitalu)
- tantum rosa do podmywania
- laktator ( w moim przypadku uratował mi niemal życie :) gdy mogłam odciągnąć pokarm i dać wygłodniałemu dziecku. Jak dobrze,że nie musiałam korzystać ze szpitalnego)
- kilka biustonoszy do karmienia

Dla malucha:
- dużo pieluch tetrowych .Pomocne wszedzie i do wszystkiego.
- butelki (ja używałam aventa i teraz też napewno kupię tą firmę)
- smoczek (uwierzcie, przydaje się i nie zawsze oznacza przywiązanie sie do niego na lata. Lepsze ssanie smoczka niż kciuka)
- z kosmetyków polecam Oilatum
- termometr do wanienki
- ręczniki z kapturkami

Wyposażenie:
- przewijak (warto kupić większy,pasujący na łóżeczko. Nadal małą przewijam choć ma 2 lata)
- wanienka,łóżeczko, pościel ( przydał się nam ochraniacz na łóżeczko).Narazie nie trzeba kupować poduszki.
- karuzela grająca ( mamy Fisher price'a z misiami i kilkoma rodzajami muzyki. Szum nie raz uśpił malucha gdy my nie dawaliśmy rady).

Oczywiście można tu dopisywać i dopisywać :))
 
Możecie polecić firmę, której warto kupić kosmetyki do pielęgnacji dziecka? Bo z tego co wiem sporo ma działanie uczulające.
I jakiej firmy kupić podpaski/ podkłady?
 
Możecie polecić firmę, której warto kupić kosmetyki do pielęgnacji dziecka? Bo z tego co wiem sporo ma działanie uczulające.
I jakiej firmy kupić podpaski/ podkłady?

Ja polecam Oilatum-moja mała jest alergiczką i to pomagało:tak: Później kupowaliśmy także z firmy Pharmaceris:happy2: Podpaski-Bella
 
Pomyślałam (no dobra,podpatrzyłam u lipcówek),że warto zrobić listę rzeczy naprawdę przydatnych, w które warto się zaopatrzyć. Warto podzielić to na części "Dla mamy" i "Dla dziecka"

Dla mamy

- rogal do karmienia/ do podkładania sobie pod nogi gdy brzuch jst duży... wiele zastosowań
- poduszka z dziurą ;) na nacięte krocze nieoceniona.
- do szpitala conajmniej 3 koszule (proponuję dłuższe, odpadają wszelkie "mini) z rozpinanymi guzikami
- Wkładki laktacyjne (już do szpitala kilka sztuk gdyby pobyt się przedłużył. Ten 3 dzien potrafi być bardzo dokuczliwy jeśli chodzi o pokarm). Wkładki kupować hurtowo :))
- majtki jednorazowe ( z siateczki,jak kabaretki) do podtrzymywania wstrętnych podkładów szczególnie nocą (oczywiscie mowie tu o szpitalu)
- tantum rosa do podmywania
- laktator ( w moim przypadku uratował mi niemal życie :) gdy mogłam odciągnąć pokarm i dać wygłodniałemu dziecku. Jak dobrze,że nie musiałam korzystać ze szpitalnego)
- kilka biustonoszy do karmienia


o rrrany, troche sie podłamalam, bo połowa z tych rzeczy nie mam pojecia co to jest i do czego służy o_O, np. poduszka z dziurą i wkładki laktacyjne
 
o rrrany, troche sie podłamalam, bo połowa z tych rzeczy nie mam pojecia co to jest i do czego służy o_O, np. poduszka z dziurą i wkładki laktacyjne
Martuśka-głowa do góry-jeszcze się dowiesz:-D Poduszka z dziurką ułatwia siedzenie po porodzie, a wkładki laktacyjne wkłada się do biustonosza, żeby wypływające mleko nie moczyło bielizny;-)
 
Martuśka-głowa do góry-jeszcze się dowiesz:-D Poduszka z dziurką ułatwia siedzenie po porodzie, a wkładki laktacyjne wkłada się do biustonosza, żeby wypływające mleko nie moczyło bielizny;-)

yhm.. no ok :p
ale do czego ta dziurka? i gdzie te wszytskie rzeczy sie w ogole kupuje? bo szczerze, nigdy sie z nimi nie spotkałam xD
 
reklama
Troszkę wcześnie na te wszystkie zakupy:confused:
Ale OK,warto wiedzieć.
Zamiast poduszki z dziurka może byc dziecinne kółko do pływania:-)
No ja na razie tu sie nie udzielam,bo i tak zakupy pod koniec.;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry