reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
yhm.. no ok :p
ale do czego ta dziurka? i gdzie te wszytskie rzeczy sie w ogole kupuje? bo szczerze, nigdy sie z nimi nie spotkałam xD
Martuśka-tak jak Rozalka napisała, może być kółko dmuchane do pływania, a to po to, bo po porodzie jesteś obolała, poszyta i trudno siedzieć, a podobno siedzenie na takiej poduszce poporodowej przynosi ulgę:tak: Ja nie potwierdzam, bo miałam cesarkę, więc poduszka zakupiona przez internet (Allegro) sie nie przydała:blink:
 
reklama
A ja z doświadczenia powiem, że z częścią zakupów należy się wstrzymać... bo potem może się okazać, że mamy tonę zbędnych rzeczy. Np. w moim przypadku wkładki laktacyjne nie zostały użyte, bo miałam to szczęście, że nic mi nie ciekło... to samo z pieluchami tetrowymi.. generalnie wystarczyło mi chyba z pięć, bo Niki nie ulewała..
 
[FONT=&quot]pokój dla dziecka[/FONT]
[FONT=&quot]łóżeczko, 2 komplety pościeli, pościel, łóżeczko z szufladą, komoda, mobil nad łóżeczko[/FONT]
[FONT=&quot]ciuchy [/FONT]
[FONT=&quot]rożek: 2szt., śpiworek: 1szt., śliniaki, pieluszki tetrowe 10szt, kapturek, pajacyki 3 cieńsze 3 grubsze, czapeczka jedna cieplejsza jedna cieńsza[/FONT]
[FONT=&quot] akcesoria[/FONT]
[FONT=&quot]wanienka, mata do wanienki, lampka nocna, wózek (fotelik do auta), przewijak, smoczki 2szt., butelki szklane, sterylizator, laktator, wkładki laktacyjne, toreki na pieluszki, leżaczek

Taka moja lista, którą powoli sobie robię...:-D Nie jest kompleta, dopiero ją tworzę w excelu:-D
[/FONT]
 
ethele z siorą kupiłyśmy rożek,a w ogóle sie nie przydał(mojej siorze np, cięzko było nosić dziecko w rożku.a mój krasnal nie lubił ciasnoty),więc jak juz to jeden.;-)


Dziewczyny weżcie pod uwage,że będziemy rodzić latem,śpiworki,rożki,jak dla mnie zbędne zupełnie.:tak:;-)
 
ehtele ja też nie używałam rożka bo moja córcia tak jak rozalkowy krasnalek nienawidziła ciasnoty :tak::tak:śpiworek też u nas w grę za nic nie wchodził zresztą Majka do dzisiaj uwielbia spać odkryta a do Twojej listy napewno dodałbym jakieś kocyki i ręczniki z kapturkiem miałam dwie sztuki w rozmairze 100x100cm i Majka używa ich do dziś. Śliniaki będą potrzebne troszkę później a i ja jeszcze prócz pieluszek terowych używałam pieluszek flanelowych.
co do innych rzeczy to my mieliśmy butelki i smoczki tommee tippee i ja byłam super zadowolona więc teraz też tego będziemy się trzymać laktator też miałam tej firmy
Alaa jeśli idzie o kosmetyki to na początek warto kupować małe opakowania i nie pozostaje nic innego jak po prostu testować co dziecku odpowiada oilatum jest napewno dobre ale jeśli maluszek nie ma żadnych problemów skornych uważam to za nadmierny wydatek bo mało nie kosztują
martuśka spokojnie jeszcze parę miesięcy i zostaniesz ekspertką w kwestii zakupów dla maluszka
 
Polianno, może głupie pytanie, wybacz ale co to jest" poduszka z dziurą ;) na nacięte krocze nieoceniona" :nerd::nerd::nerd::nerd:
 
inaczej kolo ratunkowe dla dzieci- po porodzie na nim saidasz i ulge przynosi bo nie uciskasz rany po nacietym kroczu.
 
reklama
My rożka z kolei używaliśmy, ale przyznam, że jeden wystarczył:tak: Spiworka nie miałam, mała była przykrywana kołdrą, a pieluchy tetrowe i flanelowe, mimo, że mała nie ulewała, przydały się:happy2:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry