reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lista zakupów:)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Ehtele - ;)dokładnie taka jak pokazała Rozalka. Swoją przekazałam bratowej, a ta drugiej bratowej i musze pewnie nową kupić :)

To jszcze małe sprostowanie...
Jak widać każde dzieciątko jest inne. Moja uspokajała się rożku i bardzo go lubiła a butelek Tommee Tippie (czy jak to sie pisze :) ) nie chciała nawet chwycić.
Z piersi niestety kapało mi jak z kranu i przetestowałam chyba wszystkie rodzaje wkładek laktacyjnych... I teraz za nic nie mogę sobie przypomnieć nazwy tych,które jako jedyne nie przeciekały (napewno nie bella, te o których myślę były dośc cienkie ale grubsze od garniera...popatrzę w sklepach i polecę).

Z wyposażenia napewno kupimy leżaczek (stary się podarł) ale był świetny :) do usypiania, do zabawy, do uspokojenia....

Dla mamy pomocne mogą okazac się nakładki na brodawki do karmienia. Gdy dziecko będzie typowo "cycusiowe" to czesto zdarzaja się różne zapalenia, obrzęki czy poprostu bolesność. Nakładki pozwalają odpocząć piersiom. Nie każde dziecko jednak da się "nabrać" ;)

A lista za kilka miesięcy będzie pewnie kompletna i przedyskutowana. Ciężko jst kupować wszystko w jednym miesiącu (przynajmniej nam) i choć problem wózka czy łóżeczka mamy załatwiony (no dobra,nie do końca bo musimy kupić łóżko naszej królewnie) to i tak wszystko złoży się na spory wydatek...
 
Dziewczyny, temat : "Lista zakupów" i "Coś dla dzidziusia" zostały połączone.
Oczywiście wszystkie posty z obydwóch tematów zostają :tak:
 
magda.wu trochę dziwna ta lista bo na niej np. body 4 szt. a pieluch tetrowych 30-50 szt i ja osobiście w ogóle nie używałam koszulek

mam pytanko do mamuś z doświadczeniem czy używałyście poduszki do karmienia takiego rogala ?? ja się zastanawiam nad takim czymśiem bo choć przy Majce nie miałam to pomysł wydaje się nie głupi ot może taka http://www.superdzidzius.pl/?p=1893&kat=282
 
Ostatnia edycja:
ja czekqm na dostawę rogala- w tej chwili dla mnie do spania,bo się namiętnie na brzuch obracam,a potem mnie boli (w nocy robię to bezwiednie).Potem przeda się do karmienia mam nadzieję
 
a co powiecie na to dokładne omówienie wyprawki:
Wyprawka dla dziecka - Ciąża, Poród, Dziecko w Tik-tak.pl
jestem mamusią - debiutantką i chyba przyda mi się ten artykuł.
a co o nim sądzą doświadczone mamy?
Podoba mi sie tekst " Dlatego nie warto poddać się szałowi baby shoppingu.":-D
a tak poważnie,niektóre ilości zeczy przesadzone.
magda.wu trochę dziwna ta lista bo na niej np. body 4 szt. a pieluch tetrowych 30-50 szt i ja osobiście w ogóle nie używałam koszulek

mam pytanko do mamuś z doświadczeniem czy używałyście poduszki do karmienia takiego rogala ?? ja się zastanawiam nad takim czymśiem bo choć przy Majce nie miałam to pomysł wydaje się nie głupi ot może taka "MAMO-TATO" Paseczki pomarańczowe Poduszka Odzież niemowlęca, ubranka niemowlęce - SuperDzidziuś

Ja używałam jeszcze w ciąży(super sprawa-podkłądasz pod nóżki i brzuszek i wygodnie sie śpi na boczku).Przy karmieniu bardzo mi sie przydał,wygodnie mozna dziecko ułozyć:tak:
Mam dokładnie taki,tylko niebieski.
http://www.allegro.pl/item893213850_poduszka_dla_kobiet_w_ciazy_rogal_do_karmienia_3w1.html


A tu ciekawostka....
http://moda.allegro.pl/item900530724_babyart_zestaw_do_dolewu_brzuszka_pamiatka.html
 
Ostatnia edycja:
rozalko i faktycznie wygodnie sie z ta poduszka karmi? bo ja wlasnie mialam problemy przy karmieniu corci z trzymaniem jej i podkladalam sobie noge, zastanawialam sie nad ta poduszka, tylko chcialabym miec pewnosc czy przydaje sie rzeczywiscie, czy dziecko po polozeniu na tej poduszce jest na wysokosci piersi?
 
reklama
rozalko i faktycznie wygodnie sie z ta poduszka karmi? bo ja wlasnie mialam problemy przy karmieniu corci z trzymaniem jej i podkladalam sobie noge, zastanawialam sie nad ta poduszka, tylko chcialabym miec pewnosc czy przydaje sie rzeczywiscie, czy dziecko po polozeniu na tej poduszce jest na wysokosci piersi?

Mi było bardzo wygodnie(choc siorka podkłąda zwykłą poduszke i też jest OK).
Okładałm sobie wokół brzuszka i maleństwo dopasowywało sie ciałkiem do podusi.A w ogóle przy blizniakach podobno super sprawa,ale u nas chyba nie ma jeszcze podwójnych mamus.
Ta jest super,podoba mi sie,ale mam juz.
Sigkid Poduszka do karmienia Funny Fuffu
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry