reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listerioza

Mosia1989

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2019
Postów
138
Miasto
Poznań
Hej dziewczyny

Jestem w 21 tygodniu ciąży i zjadłam dzisiaj ser kozi, taki domowej roboty robiony na świeżo z tego co się później dowiedziałam więc raczej napewno nie z mleka pasteryzowanego :( i teraz mam trochę schizę że nie pomyślałam i mogłam się przecież zarazić listerią. Czy któraś z was miała badanie na tą bakterię? po jakim czasie mogę sobie zrobić badania. JEstem przerażona że mogłam zaszkodzić dziecku, tym bardziej że poprzednią ciąże straciłam przez cmv :/
 
reklama
@Mosia1989 Ale ile razy wcześniej jadłaś kozi ser? A jesteś pewna że był niepasteryzowany? Stało się. Szansa jedna na milion, że Ci się listerioza przytrafi. Głowa do góry. Objawy występują od 4h po spożyciu do kilku dni (gorączka, wymioty, bóle mięśni) - jak nic się nie będzie się działo, to powinnaś być spokojna :*
 
@Mosia1989 Ale ile razy wcześniej jadłaś kozi ser? A jesteś pewna że był niepasteryzowany? Stało się. Szansa jedna na milion, że Ci się listerioza przytrafi. Głowa do góry. Objawy występują od 4h po spożyciu do kilku dni (gorączka, wymioty, bóle mięśni) - jak nic się nie będzie się działo, to powinnaś być spokojna :*
Jak nie byłam w ciąży wiele razy, ale w ciąży mi się wcześniej nie zdarzylo. Niepasteryzowany był, taki z domowej hodowli kozek mleko. Jadłam rano, narazie nic mi nie jest ale to nie jest 5ak że nie zawsze objawy występują? Jeszcze pytanko czy sól nie zabija tej bakterii?? On był mocno słony z czarnuszka 😁 chyba i tak zrobię sobie igm z krwi za 2 tygodnie dla pewności chociaż badanie 180 zł kosztuje
 
Do góry