reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

Witajcie dziewczyny! Moj M zlapal pzeziebienie, boli go gardlo, katar... Pewnie wszyscy po kolei zaczniemy chorowac bo bakcyl juz jest w domu... Mowilam zeby lepiej dzisiaj nie szedl do pracy tylko wyleczyl sie przez weekend, ale gdzie tam, polecial... U nas bialo, cala noc padal snieg i dalej sypie. Czekam zeby M wrocil z pracy i biore Oliwie na sanki. Balwana nie da sise ulepic bo sypki snieg ale juz w tym roku lepilismy pare razy.
Zauwazylam ze zaczynaja wypadac mi wlosy, to normalne po ciazy, ale toche mi szkoda bo takie byly fajne, geste... Wam tez juz wypadaja?
Martynka1987 niestety slyszalysmy te przykra i trudna do uwierzenia wiadomosc. Dzieki mimo wszystko za info.
Clue ja mam taka mate, jeszcze po Oliwii, sprawdzila z Oliwka i Michal tez ja lubi i nawet szybko zalapal ze jak uderza raczka zabawki to zaczyna grac muzyka i migaja swiatelka Fisher-Price Rainforest Melodies & Lights Deluxe Gym - Fisher-Price - Toys "R" Us
nik_i moze jeszcze firma sie uratuje... trzeba myslec pozytywanie, moze jeszcze wszystko dobrze sie ulozy.
izka_sz uwazaj na siebie. Nie mozesz jeszcze ty sie rozchorowac bo masz dzieci ktore cie potrzebuja. Kazda matka martwi sie o swoje dzieci, ale postaraj sie nie denerwowac tak bardzo bo malutka wyczuwa twoj zly nastroj. Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz, tylko trzeba przeczekac te pierwsze miesiace.
Czesc karola1212, ja karmie piersia wiec nie za bardzo wiem jak powinny wygladac kupki mieszankowe... ale napewno inne dziewczyny ci odpowiedza. Jesli jednak bardzo cie to niepokoi to zadzwon do lekarza, moze trzeba zmienic mieszanke?
Milego weekendu wszystkim zycze!
 
reklama
Wiatjcie
U mnie od 2 dni jest więcej luzu. Iguś śpi w dzień po kilka godzin:szok:. Do tej pory usypiał na rękach i jak go odkładałam to się budził. A wczoraj jak zaczynał się wiercić przekręciłam go na brzuszek i spał:tak:. Dzisiaj to samo. Że ja wcześniej na to nie wpadłam. Dom wysprzątałam, dziś byłam nawet na malutkich zakupach i zdążyłam nawet włosy pofarbować. szok. Nawet teraz śpi . Boję się o noc. Ale najgorsze jest to że usypia na noc dopiero po 12:baffled:.

Gabi ja odkurzam nawet jak Igi śpi, tylko nie w tym samym pokoju. Przeczytałam gdzieś, że dzieci lubią takie dzwięki typu odkurzacz, suszarka do włosów.
Dorinka mi włosy jeszcze nie wypadają, a wciązy mi się rzeczywiście wzmocniły.
Karola1212 witaj. Moj Igi też karmiony piersią więc nie pomogę.
Izka_sz skoro Wiki je więcej to na pewno zacznie lepiej przybierać na wadze. Nie bój się aż tak bardzo.
Niki życzę aby z pracą wszystko się szybko ułozyło.
Martynka1987 słyszałyśmy o tym, ale dzieki za info.
 
Witajcie!
Dorinko - podziwiam takie wyczyny jak Twoje, ze potrafisz tak sie zorganizować - ja ledwo z jednym daje rade by wszystko było ok-a i tak nie zawsze jest obiad. Co do kupek to dalej jej nie ma:(.

Wczoraj podaliśmy synkowi herbatkę o której pisała Gabi, ale to nic nie dało. Mąż tez próbował wkładać czopka (nie udało sie włożyc bo sie strasznie prezył i płakał az sie zachodził) i termometr też wkładal mimo moich protestów bo boje sie by sie pupka nie przyzwyczaiła (do tych luksósów-ze sama nie musi pracowac). Mimo tych zabiegów dalej kupy brak (dzis 8dzien). Po tych zabiegach i kąpieli wieczornej usnął i spał 5 godzin -czyli normalnie i potem 2 godziny i potem godzine(tak ma co noc). W dzien niby normalnie sie zachowuje- spi , ssie, baraszkuje z nami - tylko wieczory przed kąpielą są kiepkie a wczorajszy wybuch histerii był przezemnie bo go chyba przekarmiłam, poniewaz była u mnie koleżana i ciągle mi gadalą: on chyba wygląda na glodnego bo ssie palce, o rusza buzą- i tak w kólka-a ja głupa go dostawiam co chwila. I własnie tak to jest jak człowiek zgłupieje jak słucha innych zamist swojego dziecka- przeciez to my znamy swoje dzieci najbardziej.

Tajchi - napewno dmuchanie w twarz pomaga na zachodzenie sie (wypróbowałam kilka razy) i nie jest to inwazyjne a pomaga.

Gabi u nas herbatka nie pomogała:-(

karola1212 - kolka moze byc o roznych porach dnia, ale z tego co wiem to przewaznie u jednego dziecka zawsze w tych samych godzinach

Izka_sz ODPOCZYWAJ!

Pozdrawiam wszystkie mamusie
 
bigU starszne to jak Twoje maleństwo sie męczy, bardzo współczuję:-(,oby przeszło to cholerstwo jak najszybciej i oby mógł juz kupki ładne robic
dorinka,żeby tylko Wasze maleństwo się nie rozchorowało
aga11 to super że troszkę Igus daję ci wolnego :-) wiem co to znaczy jak nie masz czasu nic zrobić,tylko maleństwo ciągle potrzebuje uwagi;-)
karola mi położna mówiła,że kolki sa przewaznie mniej więcej o tych samych porach:-(, mojego małego łapię ok 4-6 rano i nie jest to codziennie,ale jak juz jest to własnie w tych godzinach
 
oj tak Tajchi - niewiem co to za diabelstwo sie przypałętało -ale juz wywołał mąż kupkę czopkiem (coprawda) ale juz nie mogliśmy patrzec na Maciusia jak sie meczy, ale od razu zasnął-pewnie teraz do 19ej (do kąpieli ) pośpi, bo wymęczony strasznie -az sie popłakał ze starchu jak wypadło to z niego, ale nam ulżyło ze sie nie męczy.
Jednak nas niepokoi to bardzo:-( - przecież to za długi okres czasu na kupki. Nie jem nic ciężko strawnego - leciutka dietka, duzo wody pije 1,5 -2L dziennie. Niewiem o co chodzi:confused:
 
Witam mamusie,
jakos nie mam weny do pisania, mala zrobila sie jakas niespokojna, nie chce w dzien spac, tzn widac ze chce sie jej bardzo spac, trze oczka, ziewa, i widac ze jest zmeczona, ale nie moze zasnac, co zasnie to sie zaraz budzi i placze, w nocy jak usnie to pospi ze 4 godz, budzi sie na karmienie, usypia i zarza zaczyna machac raczkami, nozkami i glowka na wszystkie strony, prezy sie, wybydza, usypia i znowu to samo sie tak w kolko zaczynajuz sama nie wiem co jej jest, ale strasznie mi jej szkoda, myslalam ze to przez kolki, zle niby kolki minely
Dorinka oby maz Was nie pozarazal, jak bylo na sankach??
aga111 co ja bym dala za jeden taki dzien jak Ty masz, moja to teraz w ogole w dzien nie spi, ale za to na noc potrafi juz o 21.30 zasnac
bigU wspolczuje tych problemow kupkowych, a moze powinniscie to skonsultowac z lekarzem???
Tajchi moja miala kolki w roznych porach dnia, i niewiadomo bylo kiedy ja zlapie
 
Dorinko, nik_i tatuś dalej śpi w drugim pokoju, mała jak na razie wygrywa tę nie równą walkę, ale za tydzień przyjeżdża moja siostra na ferie, więc będzie terapia szokowa, chyba, że się zmieści w środku, ale ja się boję ją brać do środka, bo nie wiadomo jaki sen będzie miał tata, trochę za mała na spanie w trójkę.
aga muszę spróbwać, bo przecież ja przy tym dziecku nic nie mogę zrobić, a bałagan dodatkowo mnie frustruje:szok:
bigU ja juz też nie wiem, bo dzisiaj była rano kupa bez herbatki:confused:
nik_i współczuję z ta pracą, życzę, żeby jednak się udało i te dwa wyjścia poskutkowały, ja ostatnio też miałam stresa z pracą, moja była kierowniczka chciała za wszelką cenę wyrzucić mnie z pracy i prawie się jej by udało, ale odwołali dyrektora, zadarłam kiedyś z nią i zeby nie było konfliktu poprosiłam poprzedniego dyrektora o przeniesienie, to suczysko czekało rok i na sprzyjającą okazję, zeby spreparować na mnie dokumenty i mimo, że ja dopiero co urodziłam i byłam na macierzyńskim nie popusciła, ale teraz to ja jej dam do wiwatu jak złożę skargi międzyinnymi do Inspekcji Pracy o mobing, a mam podstawy, bo była przeprowadzona kontrola w zwiazku z zarzutami na mnie i wyszła na moja korzyść, a kobieta się pograżyła. Raz odpuściła, jak widać nie było warto.
 
Czesc dziewczynki :-)
U nas wszystko ok....
Tesciowa byla u nas w weekend ;-)-przyzylam....:-p
Pare dni temu bylam na "przegladzie popologowym" - wszystko pieknie, ladnie :tak:Z antykoncepcji poki co pigulki, ale powaznie zastanawiam sie nad mirena.....
Filip jest kochanym chlopczykiem odkad pije to mleko niskolaktozowe :tak:......2 noce temu przespal 7 godz. jednym ciagiem.....a dzis w nocy 8 godz. :-) (Kuba takie atrakcje zapewnil mi dopiero po roku, wiec mozecie sobie wyobrazic moja radosc :-D).
Przeziebienie poszlo sobie juz na dobre :tak:
No i czeka nas w najblizszy piatek pierwsza mala podroz z Filipem - M zawozi nas na tydzien do rodzicow do Chorzowa :tak:

DORINKA - no medal za pracowity dzien :-) Mam nadzieje ze M Was nie pozaraza (tak jak u nas to bylo :baffled:)
Ja na codzien dobrze radze sobie z polączeniem opieki nad moja dwojka i zajmowania sie domem. Ze dwa razy w tygodniu gruntownie szoruje cale mieszkanie, poza tym codziennie na biezaco, gotuje osobno dla siebie i Kuby, nawet zdarza sie ciasto upiec ;-)Gorzej jak Kuba ma gorszy dzien, jakiegos nerwa ze ciagle ryczy ;-), bo do 1000 pomyslow na minute juz przywyklam....
A wieczorami nawet jest czas poczytac ksiazke, czy tez zajac sie innym relaksem :-D
I chcialam pocieszyc Was dziewczyny - zobaczycie, z czasem wszystko sobie pookladacie i bedziecie sobie doskonale radzic :tak: Ja przy Kubie w pierwszych tygodniach tez mialam wrazenie ciaglego chaosu :-D
BIGU - oj wspolczuje Wam tych kolek......nie chce straszyc, ale corka mojej forumowej kolezanki az do 6 miesiaca nie robila kupki bez pomocy :no:
AGA - fajnie jak maluszek sobie tak ladnie spi, co?
IZKA - trzymaj sie, teraz jak mala jest zdrowa zacznie pewnie lepiej przybierac na wadze :tak:
NIKI - przykro mi ze w pracy tak sie poukladalo...mocno trzymam kciuki zeby wszystko dobrze sie ulozylo...moze znajdziesz lepsza prace? Trzeba byc dobrej mysli :tak:
AGA, GABI - ja odkurzam nawet w tym samym pomieszczeniu gdzie Filip spi - dzieci w tym wieku uwielbiaja takie dzwieki ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam
Dorinka mam nadzieję że dacie radę i obronicie się przed infekcją ale jak by co to ostroznie z miodem bo to silny alergen;-) 3mam za Was kciuki!!!
Bigu oj biedna jesteś, a prubowałaś plantex słyszałam że on się sprawdza na kolki ja młodemu zaaplikowałam tą miksturę kilka razy jak mały miał problemy z bąkami i wydaje mi się że pomogło
Aga u nas podobnie mały jest od kilku dni cudny, maprawdę myślę że lepiej być nie może:tak: je śpi a nawet w ciągu dnia się zajmie zabawkami w lezaczku albo leży na macie (choć nieszczególnie na nią zwraca uwagę- przynajmniej tak mi się wydaje)
Aneta widzę że jesteś mistrzynią organizacji, no a wizyty teściowej niezazdroszczę;-) ja to mam zawsze nerwy na 3e dni przed i tydzień po;-)
męczy mnie ta sytuacja w pracy wiadomo że nie mam na to wpływu ale cały czas o tym myślę:-(
 
reklama
Aneta zazdroszczę Ci tych 7-8 godzin snu, mój Kacperek śpi najwięcej to 4 godz.ale w sumie i tak sie ciesze że chociaz tyle spi budzi sie na cyca i dalej spać, choć nie zawsze;-). Dobrze,że na badaniu wszytsko u Ciebie ok, no ale nigdy nie jest różowo trzeba sie tez z wizyta teściowej pogodzić:-D,ale dobrze,że było minęło:tak:
niki nie mysl o tym co ma być to będzie niczego nie zmienisz:wściekła/y:

madzik no współczuje,że Twoje maleństwo nie może sobie dobrze pospać, mój tez tak czasem ma, wiem ,że nie powinnam wtedy go przystawiac do piersi ale tylko wtedy sie uspokaja i usypia i spokojnie spi.:blink:
izka a gdzie ty jesteś, mam nadzieję,że wszytsko ok u Was
 
Do góry