reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

Dzieciaki spia, poki co, bo zaraz zaczna sie wybudzac przez ten katar i kaszel. Walczymy z tym wstretnym przeziebieniem. Michalek kaszle i ma glutki, swiszczy i furczy w nosku, tak mi go zal... W nocy co chwile sie wybudzal, chwile pospal w lozeczku, potem w foteliku samochodowym ale tu go wziely baki i nie mogl sie odgazowac wiec go polozylam na poduszce i spal ze mna. Rano odciagnelam mu troche glutkow frida i tu mam do was DZIEWCZYNY PYTANIE. Fridowalyscie noski waszym malenstwom jak mialy katarek, jesli tak to jak mocno trzeba wciagac powietrze? Michalek ma wydzieline dosc gleboko, dzielny jest ale placze przy tym odciaganiu, musze sie niezle do tej fridy przystawic a po czyszczeniu dalej mu swiszczy. Nie wiem czy mam ciagnac jeszcze mocniej zeby nic nie bylo juz slychac w nosku? Jak wy to robilyscie? Boje sie ze to co mu nie sciagne splynie nizej do oskrzeli albo pluc... Oliwia pierwszy katarek miala w wieku 9 miesiecy, byla duzo starsza... a katarek byl lekutki, 4 dni i nie wiem czy byl wirusowy czy przez zabkowanie... Zreszta wtedy jeszcze fridy nie mialam...
No a Oliwia strasznie kaszle i leci jej narazie woda z nosa. Przy wiekszym kaszlu wymiotuje bo nie potrafi sobie jeszcze z wydzielina poradzic.... masakra... cala noc sie wybudzala a ja kursowalam pomiedzy jednym pokojem a drugim, bo mimo ze M z nia spal to ona caly czasy mamusiu wolala, bidulka...
No i dzisiaj sciagnelam ze strychu hustawke po Oliwii, wypralam pokrowiec i zlozylam czesci. Zobaczymy czy Michalek bedzie lubial. Moze by w niej troszke pospal przy tym katarku, zawsze glowka bedzie troche wyzej... O kurcze budza sie obydwoje naraz moze wroce pozniej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorinko ja używam Fridy ciągnę dość mocno, ale tak jakby na raty. Jeżeli w nosku jest sucha koza to wcześniej zakrapiam wodą morską. Ważne jest jeszcze to, aby trafić z tym ssaniem w środek noska inaczej nic nie wyjdzie a można podrażnić ścianki nosa
 
Olcia spi M pewno juz tez zasypia wiec mam sekunde. Zaczynam po 2,3 godziny chodzic do pracy zwlaszcza ze mam do niej 5 min piechota. M zosaje z nia wtedy w domu zostawiam mu sciagniete mleko. Pierwszy raz jak poszlam mialam straszne wyrzuty sumienia ze ze mnie taka wyrodna matka. Pewnie gdybym miala wredna robote to bym sie do niej tak niepalila ale ze sa fer to ide jak mnie potrzebuja a zawsze to jakas kasa "na lewo" przyda sie. Kiedy wraacam niemoge sie doczekac az zobaczejej slodkie oczka, chyba na kazda matke tak dzialaja.:happy2: Dziekuje Bogu ze nie choruje. Nie wiem czy macie podobnie ja od kiedy jestem mama i ogladam w wiadomosciach co dzieje sie z dzieciami w Gazie albo dzis W11 ze porwali matce 2mies synka, to ogarnia mnie czarna rospacz. Patrze wtedy na moje malenstwo i mysle ze ja bym chyba oszalala gdyby cos sie jej stalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wczesniej mnie to troche mniej ruszalo. Zycze zdrowka wszystkim maluszkom, mamusie kochajcie swoje maluchy.
 

Załączniki

  • IMG_0096.jpg
    IMG_0096.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 18
  • IMG_0100.jpg
    IMG_0100.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 16
Dorinka jak mój miał ten początkowy katarek - niekatarek, to wpuszczałam sól morską tą w sprayu, chwilę odczekałam by zmiękło wszystko w środku noska. Później na brzuszek i jak samo nie wyszło przy kichnięciu to fridą, ale nie za mocno, no tak z umiarem.
Anna Slowik ja mam tak jak Ty, całe szczęście nie mam TV więc mam ograniczoną wiedzę ale jak coś w necie przeczytam to bym pozabijała psycholi, którzy krzywdzą dzieci.

dobrej nocki życzę
Clue
 
reklama
Do góry