reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

Witam mamusie, ja tez Was czytam codziennie, ale jakos nie mam weny na odpisywanie, mala siedzi mi wlasnie na kolanach i probuje ze mna pisac:-)
Izka ja tez uwazam ze jeszcze za wczesnie na kolczyki, mala mopze byc przez to jeszcze bardziej marudna, bo to przeciez boli
aga111 wspolczuje tego remontu, oby go szybko skonczyli

U nas mala wchodzi jeszcze w 68 albo te na 3-6miesiecy, ale miala tylko 52cm jak sie urodzila, za to pampersy to juz 4 nosimy, z karmieniem to roznie, pokarmu mam bardzo duzo, dzis w nocy mnie zalalo, tylko mala ma czasem humorki i nie chce cyca, ale jakos sobie radzimy
 
reklama

A no i mam pytanie, jakich używacie pieluszek? bo nam się właśnie kończą 3 i chyba kupię już 4 , bo Antek ma odciśnięte gumki na nóżkach a i przecieki się zdarzają ostatnio. Co prawda smyk waży teraz 7kg a 3 są do 9 ale chyba nie ma się co sugerować i lepiej już kupić większe
 
Dziewczyny doradzcie co mam robic. Jak wystawiam małego w wózku na bakon i chodzę z nim po nim to mały się drze :baffled: Jak na razie nie ma mowy o spacerze po dworze bo z moim kręgosłupem nie zniose małego. Ostatnio coraz częściej się drze, już nie normalnie płacze tylko krzyczy z całej siły i robi się cały czerwony. Już nawet cyś nie pomaga.
 
Clue to chyba taki okres, Adas jest tez ostatnio marudny, a od 3 dni to przechodzi sam siebie :wściekła/y: nie wiem czy to jakies kolki czy skok rozwojowy czy poprostu ten typ tak ma :dry: Ma takie napady placzu i histerii, nie chce jesc, nie chce sie bawic tylko na raczki i sapacerowac. Dzis odkrylam nowa metode uspokajania, wlozylam malego do fotelika i zamklnelam sie z nim w lazience ze zgaszonym swiatlem, placz ustal momentalnie a po 3 min maly juz chrapal :-) Z jedzeniem jakos sie poprzestawialo, czasami je co 3 godz a czasami co 2, jak chcem go nakarmic po 2godz to dostaje histerii ze on nie jest glodny i mam zabrac butelke, a za 20min jeczy ze juz chce mleczka teraz i natychmiast :confused:
Co do werandowania (a raczej klatkowania, wystawiam malego na klatke i otwieram okna) to nie zdaje egzaminu, jak wozek nie jedzie to jest ryk. Co do normalnych spacerow to trwaja zazwyczaj 2-3godz, w tym czasie robie male zakupy i odwiedzam sklepy dla dzieciaczkow ;-)
 
Dzien Dobry Mamuski
Ja jak nie zajrze na BB w pracy to w domu juz nie ma szans... U nas leci powolutku, tylko Maly ma taka szorstka i zaczerwieniona skore na ramionach i nogach glownie po zewnetrznej stronie. Utrzymuje sie to juz drugi tydzien, nie wiem czy to alergia czy cos innego, nie wiecei co to moze byc? Idziemy za tydzien do lekarza, zobaczymy co powie. No i chyba ma asymetrie bo czasami tak sie zawija w lewa strone pupcia i glowka. Ale to tylko czasami, jak spi to jest prosty. Mamy ktorych maluszki dotknela asymetria, napiszcie prosze jak to dokladnie wyglada, jak maluszki sie zachowuja i kiedy taka pozycje przybieraja?
Ja ostatnio sie nie wazylam, ale w ciuchy z przed ciazy wchodze bez problemu i cale szczescie bo nie wiem w czym bym do pracy chodziala... Najgorszy jets u mnie brzusio do regeneracji..., ale wkaldam majtole obciskajace i jakos sie chowa do srodka:-D...
aga111 wspolczuje tych halasow, a jak maluszek spi, nie przeszkadzaja mu te stukania?
Hanus78 dobry sposob z tym odsniezaniem, a ja na to nie wpadlam tylko czekam na meza az wroci z pracy... tylko ze u mnie jeszcze starsza cora jest i chyba musialabym ja do wozka przywiazac zeby mi sama nie poszla na spacerek:-D
Carolk_a dobrze ze wszystko w normie...
Icedal dobry pomysl z tymi cwiczeniami:tak:
filwinka no racja z tymi zmarszczkami, jakby ich wiecej bylo po tej ciazy... A pieluchy to uzywamy przejsciowe pomiedzy 2-3, one sa od 7-9 kilo.
madzik1388 to tylko sie cieszyc z takiej ilosci mleczka, przynajmniej wiesz ze mala sie najada:tak:
clue jak nie glodny ani mokry to pewnie taki okres albo domaga sie noszenia maly szantazysta ci chyba rosnie, albo malego do lazienki jak adas13i zgasic swiatlo;-)
adas13 dobry sposob z ta lazienka, podoba mi sie:-D;-)
izka_sz roznie to jest z tym przebijaniem uszu. Moja kolezanka swoim coreczkom przebila w piewszym miesiacu zycia. Moja corka ma prawie 3 latka i ma nie przebite i ja chyba nie zaluje, chociaz dostala kolczyki na pierwsze swieta, bo jak widze jak one nieraz wariuje to nie wiem czy te kolczyki i jej uszy nie bylyby juz w strzepach. Jak bedzie na tyle duza ze sama zdecyduje ze chce to wtedy jej przebijemy
Looleelay jak samopoczucie?
 
Ostatnia edycja:
Witam was kochane :-)
Właśnie nasunęło mi się pytanie kiedy obniża się poziom łóżeczka :confused:, takiego zwykłego drewnianego bo takie mamy. Może wiecie :tak:
 
Carol_ka obnizamy jak dziecko zaczyna siadac (no albo samo zczyna sie podciagac) :tak: wczesniej chyba nie ma sensu, bo i tobie bedzie trudniej klasc szkraba i go wyjmowac jak lozeczko bedzie nisko, szczegolnie ze nasze pociechy coraz wiecej waza :-D

Co do wagi to mi zostalo jakies 4kg ale to akurat dobra wiadomosc bo przed ciaza zawsze bylam anorektyczna (176cm i 55kg) :-( moglam jesc kebaby i pizze na noc a i tak sam szkielet bylam. W ciazy przybylo mi 17kg i w 10 dni schudlam 10kg :szok: Brzuszek tez mi troszke zostal ale i tu znowu sie ciesze, bo przynajmniej go mam ;-) Tym co walcza z tluszczykiem zycze powodzenia, rozumiem ze jest to trudna walka... ale mozliwa do wygrania :tak:
 
Wiatajcie
U nas remontu za ścian ciąg dalszy. Wiercą strasznie . Dziś M był u nich i pytał kiedy skończą. Planują jutro skończyć wymianę instalacji a w przyszłym tygodniu poszerzanie drzwi:crazy:. Na sszczęście robią tylko do 16. Dorinka Iguś trochę przy tym śpi,(wynoszę go do najdalszego pokoju), a najdłuższy sen jest i tak na spacerze.
Na spacerku byliśmy dziś trochę ponad godzinę. A z mp3 macie dobry pomysł.
Ja chuda jestem jak patyk, aż mi wstyd. Icedal świetny pomysł z ćwiczeniami. Ja od razu po porodzie zauważyłam że mam płaski tyłek. Chyba już w ciąży mi opadł.

Clue trudna sprawa. A może spróbuj go wynieść na balkon jak Ci uśnie. Mi pare razy udało się ubrać malego bez obudzenia go. A może jakaś sąsiadka pomoże znieść malego??

Carol ka może jak dziecko zacznie siadać. Jak zauważysz że może udać mu się wypaść. Wcześniej szkoda kręgosłupa. W końcu trochę się tych dzieci nawsadzamy i nawyjmujemy.

Adas13 oby małemu szybko marudznie przeszło. Dobrze że pomysł z łazienką skuteczny. Jak na to wpadłaś?

Filwinka my używamy 3 pampersów. Ale jak macie odciski to kup wieksze. Najwyżej poczekają trochę na Antosia.

Dorinka pewnie masz mało czasu odkąd pracujesz. Asymetria u nas też mala była, ale skoro lekarz nie zwraal nato uwagi to się nie martwiłam.Wydaje mi się, że mała sama przechodzi.
 
Dorinka u nas też była asymetria. Mały przekręcał główkę w prawo i w prawo podciągał nóżkę. Szczególnie w kąpieli, ale jak byliśmy na pierwszej wizycie u pani rehabilitantki to zaraz to zauważyła. Są na to proste ćwiczenia. Jak dziecko leży na płaskim to starać się układać ciałko w linii prostej. Ja zazwyczaj klękam przed łóżkiem, bądź tapczanem, podciągam Małemu nóżki i tak do Niego gadam. A jak leży w leżaczku to lekko odginam Go w drugą stronę. No i już się to wyrównało. :)

Filwinka u nas też pampresy 3, ale w najbliższym czasie zakupię 4 i zobaczę jakie będą.

Aga, nie zazdroszczę remontu. U nas na szczęście w domu to nie mamy takich przebojów, ale niedługo sami będziemy mieli remont, to będzie ciekawie.

Carol_ka, my też narazie nie zmieniamy poziomu w łóżeczku, poczekam aż Młody zacznie się bardziej podnosić.

Clue, nic nie poradzę Ci na te krzyki. Może to faktycznie skok rozwojowy.
 
reklama
Hejka
Ależ mialam paskudną noc.... Sebastian budził sie co 1,5 godz i domagał sie jedzonka.Mam nadzieję że to tylko przejsciowe, chyba że już mój pokarm nie wystarcza na noc :-( Kiedyś pisałam że mam problem z Julką bo wędruje w nocy po kilka razy ... zrobiłam jej tablice na której za każda przespaną noc rysuję uśmiechnięte słoneczko a za nie przespaną smutną chmurkę i po prawie dwóch miesiącach wędrówki JUlka w koncu przesypia noce. Co prawda ma 2 chmurki na 3 sloneczka ale co tam , ważne że zaczyna działac :tak::-D
Pogoda wstrętna a mam dzisiaj kilka spraw do zalatwienia więc chcę czy nie chcę musze wyjsc z domu:-(
Carol_ka póki maluszek nie podnosi się do siadania nie ma co zmieniac poziomu łóżeczka bo tak jak piszą dziewczyny szkoda kręgosłupa.

Aneta23 jak przygotowania do wielkiego dnia ? ruszyły juz? napisz co u ciebie?
martynaag a co u was?
karola000 dziewczynki to już pewnie panieneczki, co slychac?
maliinka_ev, tajchi, żaneta28,lucyann i reszta kobietek odezwijcie sie czasami , chociaż kilka słów co u Was
 
Do góry