reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

moja tez byla w normie ale blizej dolnej granicy ....
co do cisnienia 130/90mialam ostatnio i juz pielegniarki marudzilyn ze wysokie w pierwszej ciazy 140/90 wyalala mnie na obserwacje do szpitala....

hanos super widzisz ronie beta :) ciesze sie


ciśnienie też jest obserwowane pod kątem wieku niech nie oczekują od nas 120/80 bo ja już stara baba jestem a nie 18 by mieć takie ciśnienie .
 
reklama
Ja zawsze u gina miałam ciśnienie 140/90 z nerwów, nastraszył mnie i kupiłam ciśnieniomierz, ale w domu zawsze było w normie
 
a po mojej wizycie u endo to sama nie wiem co myśleć
powiedziała, że tsh faktycznie za wysokie, ale że ft4 jest ok - a moim zdaniem wcale nie
jutro mam iść na badania na przeciwciała i jak we wtorek będą wyniki to zobaczymy wtedy co robić,
ale tak sobie pomyślałam, że te kilka dni może zrobić dużą różnice i mówię, że jestem po poronieniu i się trochę boję czekać jeszcze te parę dni,
a ona na to, że w takiej sytuacji da mi na początek małą dawkę hormonu, a potem zobaczymy

szkoda, że to jednak nie gin-endo, ale lekarza o takiej specjalizacji nie ma w mojej najbliższej okolicy ...

a ciśnienie miałam dziś mierzone, 120/80
jak na mnie to i tak wysokie
 
Katt dzięki za odpowiedz dot. badań. Napisz prosze czy te wszystkie badania bedziesz miała bezpłatnie, w ramach NFZ? Jeśli tak to muszę znaleźć pierwszego lepszego gina ktory skieruje mnie na te badania. A tymczasem jutro zrobię tylko morfologie i mocz.

Ja juz mam kartę ciazy ale to tylko dlatego ze byłam na konsultacji u mojej endokrynolozki ktora jest jednocześnie ginekologiem. Dostałam przy okazji od niej broszure pod tytułem "jestem w ciazy" :)

Dziś przyszła do mnie książka "w oczekiwaniu na dziecko" ktora sobie zamówiłem przez internet. Wole czytać w taki sposób niż na necie zwłaszcza ze w pracy spędzam 8h przy kompie. Jest dosyć gruba i mam nadzieje ze znajdę w niej odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania
 
Ostatnia edycja:
pola, pewnie teraz cały czas kontrolujesz hormony. orientujesz się może jaki masz poziom tsh, ft3 i ft4?
bo ja już głupieję. piszą co innego, lekarz mówi co innego.
i jaką dawkę euthyroxu bierzesz?
 
reklama
Sunovia, tak jak pisałam wczoraj moje tsh wynosi 3,55 a ft4 1,65. Od kilku miesięcy przymuje euthyrox w dawce 50 (od poniedziałku do piatku) i 37,5 (w weekendy). Endo nie zmieniła mi dawki przy tych wynikach ponieważ zwiększenie dawki przyczyniło by sie do podwyższenia ft4 a to z kolei było by ogromnym zagrożeniem dla ciazy. Uważam ze twoja lekarka dobrze zrobiła dając ci mała dawkę hormonu gdyż to obniży twoje tsh a zarazem podwyższy ft4 które masz przy dolnej granicy normy. Bądź dobrej myśli ! Ja kolejne badania wykonam za 4 tygodnie od ostatniej wizyty
 
Do góry