reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2012 Pierwsza i czekam na resztę:)

a u mnie chyba właśnie zaczynają się problemy z zasypianiem, ale nie jestem pewna, od kilku dni jakoś tak mam, że się nie wysypiam, a wogóle jak m do pracy już rano ruszy to mam problem, przewracam się z boku na bok i nie mogę zasnąć, no i z wieczora jak się kładę, jak się przebudzę w nocy do wc to jeszcze ujdzie bo wtedy to zasnę akurat ^^ a powiedzcie, przypomnijcie jak to jest z tym spaniem na lewym boku?? no ja już nie wydole, ja na lewym zasypiam a jak się przebudzę to przeważnie i tak na prawym śpię lub na wznak. chyba można tak cooo?? bo to się nie da cały czas na jednej stronie spać.

czy ten wątek będzie usunięty jak wszystkie urodzimy??? bo ja tak patrzyłam, że znikają poprzednie wątki te z miesiącami...no wiecie o co chodzi

olii niektórzy lekarze nie widzą potrzeby w tym by robić badanie na paciorkowca, ale wiem, że można kupić taki zestaw w aptece do pobrania próbki i powinni dać Ci instrukcje jak to się robi, potem zanosisz badanie do pracowni mikrobiologicznej czy jakoś tak to się nazywa i u nas badanie kosztowało 20 zł, też robiłam właśnie ostatnio, ale robił mi lekarz, i wyszło na szczęście wynik ujemny, ale jeśli byłby dodatni to też nie ma się czym martwić, chodzi tylko o to żeby podać przy wyniku dodatnim antybiotyk by dzidzia nie zaraziła się bakterią, bo powikłania są niefajne, myślę że warto dla bezpieczeństwa zrobić takie badanie, teraz takie czasy, medcyna poszła daleko do przodu, a badanie nie jest jakieś tam strasznie drogie, żeby trzeba długo się zastanawiać czy zrobic czy nie
jeśli zaś chodzi o morfologie, mocz to u mnie badania były też 3 razy robione, teraz mam zrobic 4 raz, ale chyba ogólnie to słyszałam że nawet co miesiąc niektórzy robią, chyba że coś mylę
nie wiem jak ktg, ale chyba w ubranjiu Ci zrobią skoro nie położą Cię w szpitalu, no bo oni tylko takie coś owijają wokół brzucha ot to cała filozofia, nie trzeba się jakoś specjalnie rozbierać, tak przynajmniej mi się zdaje, bo widziałam jak w szpitalu byłam, jak dziewczynom robili..
 
reklama
Ja nie moge spać na lewym boku. Wole na prawym bądź na plecach ale lekko przekrzywiona. Chyba tylko dwa tyg spalam na lewym.
Żadna reguła. Podobno sie lepiej oddycha etc ale u mnie to nie działało.

Lekarze chcą mnie dziś zabić i spróbować obrócić dziecko. I tak skończy sie to cesarka wiec po cholerę mnie męczyć. ?!?!
 
esmeralda z tym lewym bokiem to jest tak:
Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku? | Blog przedPORODEM - blog o ciąży, porodzie i początkach macierzyństwa

ja śpię na lewym lub na wznak (co podobno też jest nie dobre). opinie są różne, najlepiej spać na tym boku na którym Ci najwygodniej. Ja przed ciążą spałam głównie na prawym lub na brzuchu, ale jak brzuszek zaczął rosnąć to obie te pozycje naturalnie musiały odpaść. Na wznak - wiadomo dlaczego, a na prawym boku nie mogę bo mnie szew po wyrostku strasznie ciągnie.

cyntek jak odbywa się odwracanie dziecka?
 
Już nie pamiętam komu odpowiadam o badaniach.. Chyba Olii.. Ja mam krew robioną przy co drugiej wizycie więc od 30 tc wychodzi rzeczywiście co miesiąc, ale czy to rzeczywiście potrzebne, to nie wiem, bo wielkich różnic w wynikach nie ma. Tyle tylko, że mam pewność, że niedokrwistość nie wróciła i kontroluje pęcherz, bo też tam jakieś cuda mi wychodzą. Co do reszty badań to rzeczywiście najczęściej szpitale proszę o GBS (czyli paciorkowiec - ja wczoraj dostałam wynik, na szczęście ujemny:-)) i co poniektóre do porodu chcą mieć elektrolity i układ krzepnięcia, to zdaje się jest potrzebne do zzo.

Cyntek &&&&&& żeby Cię długo nie męczyli

A co do spania na jednym boku to ostatnio u mnie to jest niemożliwe, bo potwornie boli mnie miednica przy takim ułożeniu i potrafię się z tego bólu obudzić..
 
Cyntek to ja Tobie współczuję tych przeżyć i bóli! Dołączam się to pytań, jak to jest z tym odwracaniem dziecka? I dlaczego piszesz, że i tak się skończy to cesarką? 

Ostkapa jak ma się Twoja torba :)?

Olii ja właśnie 4 raz miałam skierowanie na morfologie i mocz + HIV (które mój lekarz uważa za konieczne). Paciorkowiec też zrobiony, ale jaki jest wynik, dowiem się w środę.

Ja też miałam nie za ciekawą noc. Fakt faktem nie wstaję do wc ani razu, spać na brzuchu jeszcze potrafię, ale nie za długo, nie pilnuje tego czy śpię na prawym i lewym boku, tylko tak jak mi wygodnie i najważniejsze dla mnie jest żeby nie czuć w nocy kręgosłupa, który w ciągu dnia daje sie we znaki... Ale pomijajac to wszystko spałam bardzo niespokojnie i dodatkowo śniło mi się, że mi wody odszły. Obudziłam się w sekundzie, uzmysłowiłam sobie, że to jednak był tylko sen, ale kiedy zasnęłam ponownie śniło mi się, że tuliłam już w szpitalu Małą i tak sobie myślałam, że tak mnie wszyscy straszyli, że bede miała bardzo małe dziecko, które będzie strach dotknąć, a tu wcale taka krucha istotka z niej nie jest:-).
 
illusiona dzięki, moja torba zwarta i gotowa, w godzinie zero muszę jeszcze do niej dorzucić jaśka i szczoteczkę do zębów o czym przypomina mi kartka naklejona na torbie:-) ach dumna jestem z siebie:-D
Ja też miałam robione badanie na HIV, teraz podobno tego wymagają - ale podejrzewam że to też zależy od szpitala.
W sumie miałam robione: WR (ale tylko jeden raz, a z tego co wiem, jeszcze powinno się zrobić ok.36 tyg.), HBs, Toksoplazmozę, HIV, TSH, FTH, HCV, paciorkowca, no i glukozę na czczo i 50-kę
 
cyntek to jakas masakra co opisujesz? Co to za kraj? MORFINA podczas rozpoczynającego się porodu? Matko Boska... Jakieś cuda normalnie. Trzymam za Ciebie kciuki kochana!!!
 
reklama
I jak Babyduck już po usunięciu passara? Bo ja juz po zapisie, nieco lepszy niż wczoraj. Mam się znów stawić w sobotę, juz mi się nie chce tak jeżdzić...

Pati generalnie ktg zaleca się w terminie porodu, jesli nic się nie dzieje. Ja mam wcześniej bo: raz, ze cukrzyca ciążowa, dwa, były problemy z wodami. Inaczej pewnie bym nie musiała chodzić tak wczesnie.

Taycia
a jak walczysz o mleko? Częściej przystawiasz synka, czy pobudzasz jeszcze laktatorem? Pewnie mało ciezko jeśc jak mu sie nosek zatyka, biedactwo...

Cyntek, ale chyba się nie da tych skurczów mimo wszystko przegapić;-) Tak myślę. Współczuje Ci tego odwracania. Gdyby mi chcieli odwracać, to uciekłabym do innego szpitala. Generalnie czytałam, że to odbywa sie pod usg, czyli przez brzuch próbuja odwrócić i pogladaja na monitorze co i jak. Ja bym sie nie zgodziła... Ale Ty chyba dzis zamierzasz urodzić

Olii ja mam zlecane badania na każdej wizycie. Zawsze morfologia i mocz, a czasami dochdza do tego inne. Np HIV miałam robiony dawa razy, na poc zatku i pod koniec. jesli chodzi o ktg to normalnie odsłaniasz brzuszek i podłączją Ci takie okrągłe sondy (dwie). U mnie np nie dostaje sie tego przycisku, ruchy piszą sie przez sondę którąś:tak: Ale jak 28 tc byłam w poradni diab to babeczka dała mi ten pryzcisk, bo nie bardzo chciały sie pisać te ruchy.

Juliette i jak te skurcze? Mineły po nocce czy się rozkręcają?
 
Do góry