reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowa Mama u ginekologa:)

Dziękuję Dziewczyny!!
Pocieszyłyście mnie i już mam lepszy nastrój, co rzecz jasna rzutuje na Maleństwo:) To takie ważne, by móc podzielić się z kimś wątpliwościami i usłyszeć pozytywne rady :) Teraz już jestem spokojna.
Może rzeczywiście to sprawa genetyki. Moja mama przytyła ze mną niecałe 9 kg. a ja ważyłam 3600... Uff, naprawdę mi ulżyło. Cieszę się, że nie jestem osamotniona w braku przyrostu wagi ;)
Teraz z uśmiechem pędzę do nowego domu (wczoraj odebraliśmy klucze), przygotowywać się do malowania.
POzdrawiam wszystkie Dziewczęta
POla
 
reklama
Pola to super urządzać sobie nowe gniazdko :) A wagą się nie martw, jeszcze przyrośnie tu i tam w swoim czasie.
Ja wczoraj pokazałam swojemu mężowi filmik z USG. Zobaczył, nawet podskoczył kiedy usłyszał bicie serca ale zaraz po znowu zagrał twsardziela, ze nie chce oglądać takich rzeczy, bo nie lubi... bez komentarza.
 
Dziewczyny pomyślałam, że jest tyle sprzecznych informacji na temat koniecznych badań i preparatów jakie zapisują lekarze, że może chcecie się wymienić doświadczniami.
Mój gin jak dotąd skierował mnie raz na podstawowe badania moczu i krwi + cukier, podczas ostatniej wizyty wysępiłam skierowanie na toksoplazmozę. Jestem w 17 tc, jak dotąd gin nie zalecił mi żadnych preparatów witaminowych, kwasu foliowego. Powiedział, że zdrowo wyglądam (byłam wtedy akurat w makijażu próbnym do ślubu - tona tapety hiihihi). Na moje skargi dotyczące częstych skurczy mięśni odpowiedział receptą na magnez. Bez żadnych badań oczywiście. Nie wiem, czy taki minimalizm to norma, a ja jestem przewrażliwiona, czy jednak mój gin nieco olewa sprawę.
 
mialam podobnego gina rowniez odrobine olewajaco podszedl do sprawy dlatego szybko go zmienilam ;D i jak na razie jestem zadowolona z efektu zmiany :) znalazlam jego nazwisko na zlotej liscie na forum ;) pozatym slyszalam o nim pochglebne opinie nawet od mojej dentystki :laugh: poprzedni lekarz to tragedia i zaluje tylko ze mu nie nagadalam jaki super ma sposob pracy :mad: ja na twoim miejscu zastanowilabym sie nad zmiana lekarz jak masz taka mozliwosc pozdrawiam :)
 
dzięki Ewa, nie mam pewności czy słusznie go podejrzewam o olewactwo, może uważa, że nie powinno się bez wyraźnej przyczyny faszerować ciężarówek tonami witamin i innych preparatów, zastanawia mnie tylko ta mała liczba zlecanych badań, kurcze może może naczytałam się amerykańskich książek, w którch przy każdej wizycie zaleca się badanie krwi, cukru, moczu i choć czego jeszcze, a realia poskiego NFZ nie pozwalają na taką rozpustę
 
właśnie zauważyłam, że ten temat istnieje od dawna tyle że pod inną nazwą, czyż to nie dowodzi olewactwa mojego gina? przecie ja się ewidentnie kwalifikuję do okulisty :))))
 
nie szkodzi ;) faktycznie u nas nie robi sie wielkiej ilosci badan tych podstawowych ale jezeli pierwsze niczego zlego nie wykazuja nie trzeba ich nie wiadomo ile razy powtarzac ;D a w polsce tak po prostu jest ;D
 
hej Goralka :) (niektorzy np. z Wa-wy mowia ze Krakowiacy to tez gorale ;-)

Zmien lekarza! Kwas foliowy jest polecany 3 mies przed planowana ciaza i podczas ciazy (tu juz zalezy od lekarza jak dlugo zaleci) A badania mocz, krew to podstawowe badania dla ciezarnych. Ja mam szczescie ze lekarza mam oplacanego przez firme gdzie pracuje moj maz i nie mam problemow ze skieorwaniami na badania, ale wiem ze w NFZ to wyglada okropnie (czy to prawda ze tylko mocz i niektore badania sa refundowane??)

Moja przyjaciolka chodzila niegdys do lekarza, ktory byl ordynatorem szpitala! i przez lata (od ok 18 roku zycia do teraz- ma 29 l) nie skierowal jej na cytologie. Przepisywal jej leki hormonalne i leczyl jej cykle a takiego badania nie kazal zrobic. To absurd. Okazalo sie po badaniu na ktore skierowal ja inny dr ze musi sie leczyc....

Pozdrawiam i zycze samych dobrych lekarzy!




 
ja slyszalam ze niby wszystko dla kobiet w ciazy jest za darmo (jesli chodzi o badana) ale nie chce mi sie w to wierzyc wiem ze wlasnie podstawowe sa za darmo bo ostatnio robilam ;) a co do lekarzy teraz stalam sie ostrozna bo juz sie nacielam wiec uwarzam ze trzeba uwazac zeby nie trafic na jakiegos dupka :mad: pozdrawiam
 
reklama
Cześć Polskie Szczęsciary!!!
W Holanadii mam: 2 USG podaczas całej ciąży ( ok. 12 i pomiedzy 20-24 tyg.) podstawowa morfologię+ HIV, chroby weneryczne i żółtaczkę. To były moje pierwsze wyniki i nawet nie poznałam wartości, tylko usłyszałam, że ok. Całe szczęscie, że zapobiegliwie przed ciążą zrobiłam sobie w Polsce prywatnie ful wyników łącznie z toxo, próbami watrobowymi, rozmazem itp... 6.06 mam wizytę u połoznej ( NIE U LEKARZA!, ona nie bada tylko pyta czy się dobrze czuje). Jesli tak, to przez cała ciążę nikt "do mnie" nie zajrzy! Całe szczęście, że mam wykupione najwyzesze ubezpieczenie z mozliwych, więc być może jak ich przycisne to dadzą mi skierowanie na cos ekstra, choc z tym poczekam na to, co zaproponuje mi rzeczona położna na kolejnej wizycie. Co do kwasu foliowego to nalezy brac przed ciążą i w trakcie i nie pytajcie nikogo, bo wam nie szkodzi, a dziecko może uchronic przed wieloma wadami. Witaminy dla kobiet w ciąży dawkuje sobie sama nie pytając nikogo, 1 na 2 dni. Nie dajmy się jadnek zwariować. Jak świat światem kobiety rodziły i rodzić będę czy z witaminami, kwasem foiliowym, czy też bez... :)
Pola
 
Do góry