reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowa Mama u ginekologa:)

Moja koleżanka rodziła w kwietniu w Anglii i tam też chodziła do lekarza, a raczej do położnej dokładnie tak samo jak u ciebie Pola.
Mi lekarz na wstępie zalecił do 14 tyg brać kwas foliowy, a potem kompleks witamin.
Zrobił mi ostatnio cytologię, robiłam badania różniaste, nie orientuje się za bardzo w tym więc teraz nie pamietam (bo wyniki i kartę ciaży mam w domu), ale mocz i kilka badań z krwi, alloprzeciwciała.

Najważniejsze żeby wszystko było ok.

Pozdrawiam
 
reklama
Megusek ja właśnie do niedawna byłam przejściowo góralka z Warszawy hihiihih, ale ten tekst o krakowiakach cudny :)
 
dziewczyny, a może któraś ma doświadczenia z badaniami dla kobiet zachodzących w okolicy 35 rż ? teoretycznie powinno się taką kobitkę przetestować na możliwość downa i innych nieprawidłowości wynikających z późnej pierwszej ciaży. ja urodzę na parę miesięcy przed ukończeniem tego "magicznego" wieku więc uważam, ze jestem w grupie ryzyka, nie mylić z rydzykiem ;)
 
No nie wiem, ja osobiście zastanawiałam się nad tymi badaniami prenatalnymi (koszt około 300-400 zł), ale lekarz tylko podał mi do informacji (bo taki ma obowiązek, żeby nie było że mi nie mówł), a nie widzi u mnie zaleceń medycznych do nich. A co za nim przemawia: wiek, choroby dziedziczne, itp.

Ale powiem tak, z tego co czytałam o nich bo dostałam obszerne materiały, to jeżeli nawet coś wątpliwego wyjdzie to i tak to jest na 60-70% i trzeba je powtarzać, więc zrezygnowałam, bo co ma być to będzie i tak to niczego nie zmieni a może tylko nastraszyć.
Po drugie niedawno dowiedziałam się że, szwagierka mojej dalekiej kuzynki, która miała jakoś 42 lata jak była po raz pierwszy w ciaży, mieszka w usa i zrobiła sobie te badania prenatalne. Pierwszy wynik przerażający, że dziecko będzie miało dawna, powtórzono badania wyszło to samo. Wyobrażacie sobie, była straszna rozpacz, bo to pierwsze dziecko i takie wieści. Ale dziś dziewczynka ma chyba 4-5 lat i jest okazem zdrowia.
Więc same widzicie.

Buziaczki
 
zgadzam sie z dorotak co ma byc to bedzie i tak sie tego nie zmieni ja chyba raczej nie zdecydowalabym sie na takie badania pozdrawiam :)
 
Tak w ogole to witam goralke, bo nie mialam okazji:)

W zeszly piatek bylam u lekarki. Mam nowa i jest superowa, Wszystkim sie interesowala, o wszystko pytala. Kazala brac witaminki ale co drugi dzien. Wszystko mi dokladnie wytlumaczyla i posluchalysmy serduszka dzidziora. Bylo super. Pod koniec czerwca chcialabym zrobic to USG 3D
 
Pola dzięki za stronkę, a tak przy okazji dodam, że Pola jest naszym faworytem na imię dla dziewczynki :)
Cynamonka dziękuję za powitanie, a wszystkim Wam przemiłym babeczkom za sympatię i zainteresowanie.
A wracając do tematu to również skłaniam się do jak najmniejszej ingerencji (badania inwazyjne, prochy), brakuje mi natomiast ze strony gina wyjaśnień i zapewnień, że jest ok i dlatego zleca tylko minimum badań.
 
Acha, Pola fajne imię:) Moje naturalne to Paulina, ale w pracy babeczki nazywały mnie Pola i tak już zostało. A swoją drogą, to jest Pola w kalendarzu, czy to skrót od jakiegoś?
My z mężem zdecydowaliśmy się na badania prenatalne, ze świadomością, że jesli wykazałoby dużą wadę płodu, to, po upewnieniu się, zdecydowlibyśmy się na usunięcie. Ale oczywiście jest to indywidualna decyzja. Poza tym, dziewczęta, niektóre choroby można leczyć jeszcze w łonie, więc według mnie warto wiedzieć, jesli jest taka mozliwość.
Tak USG 3 lub 4D jest super. Oto link do strony, na której możecie zobaczyc jak to wygląda.
http://www.babyview.nl/nl/fotosfilmpjes.aspx
 
reklama
Dziewczyny przyznajcie ze ten co wynalazl USG powinien dostac nobla od kobiet w ciazy ja jak widziala nosek kolanka paluski to sie tak smialam ze malenstwo tez sie zaczelo ruszac i nici z fajnych zdjeci ale p.dr okazala sie sprytniejsza od nas moj partner sie chichral razem z nami to takie przyjemne ze twoje dolegliwosci i rozne przykrosci nie ida na marne ....ja narazie schudlam 2kg p.dr troche nas nastraszyla wiec chleb ze smalcem inne takie tam paskudztwa chce miec apetyt prosze pozyczcie troche pa milego wieczoru
 
Do góry