reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Jestem akurat z okolic, ale chwilka ginekolog na medi jest darmowy? Bo ja czytałam ze nie..
Jak masz pakiet, to jak najbardziej 🙂 ogólnie zakres usług zależy od rodzaju pakietu Medicover, ale myślę, że ginekolog to jeden z podstawowych lekarzy.
Ja umawiam się przez aplikację i sprawdziłam teraz, że jeśli nie mam czegoś w pakiecie, to podczas umawiania wyskakuje informacja, że usługa płatna + jaki będzie koszt. Korzystam już z wizyt u ginekologa, endokrynologa, dermatologa, okulisty, nawet neurologa. Miałam na Medicover cytologię, USG tarczycy, piersi i tomografię jamy brzusznej. Wszystko z pakietu.
 
reklama
Cześć! Jak miło, że pytasz!
Dostałam od listopada umowę o pracę na czas nieokreślony. W tym cyklu zakończyłam okres wstrzymania od starań i nieśmiało wracam do gry. Nieśmiało, ponieważ boję się o tę pracę (chciałabym mieć do czego wrócić, bardzo mi zależy) no i ogólnie wkręciłam sobie mocno strach o przyszłość.

Potraktowałam to cykl jako rozgrzewkę, seks bez ciśnienia tylko raz w dni płodne, chyba że jeszcze dziś coś będzie. 21 listopada będę testować.

A jak u ciebie? Przyznam bez bicia, nie śledziłam waszych losów, bo zwyczajnie nie ogarniam kilku tematów na raz😅
 
Rozumiem doskonale.

Czasem jednak dla swojego zdrowia psychicznego przestać się nakręcać.

Akurat wczoraj przy drineczku omawialiśmy z mężem strategię na ten cykl😉.
Wniosek nasunął się jeden: brak testów owu, seks wtedy, kiedy nam się chce i oboje mamy przestać się nakręcać.
Wracamy do „normalności”, bo cóż nam innego pozostaje🤷🏻‍♀️?
Dla mnie jest to niewykonalne. "seks kiedy nam się chce'" i tak wiem, kiedy mam płodne, więc nie umiem zrobić tak, żeby nie myśleć, że wtedy powinien być seks
 
Logika i żałowanie pieniędzy i środowiska nic tu nie pomogą, mój rozsądek gdzieś się zapodział w tym cyklu (cyrku?), mam nadzieję, że w przyszłym wróci - a z nim moja równowaga psychiczna 😉
Przybijam piątkę 🤷 te starania czasem nie mają wiele wspólnego z rozsądkiem, a większość z nas tutaj testuje więcej niż nakazuje rozsądek 😏
 
Cześć! Jak miło, że pytasz!
Dostałam od listopada umowę o pracę na czas nieokreślony. W tym cyklu zakończyłam okres wstrzymania od starań i nieśmiało wracam do gry. Nieśmiało, ponieważ boję się o tę pracę (chciałabym mieć do czego wrócić, bardzo mi zależy) no i ogólnie wkręciłam sobie mocno strach o przyszłość.

Potraktowałam to cykl jako rozgrzewkę, seks bez ciśnienia tylko raz w dni płodne, chyba że jeszcze dziś coś będzie. 21 listopada będę testować.

A jak u ciebie? Przyznam bez bicia, nie śledziłam waszych losów, bo zwyczajnie nie ogarniam kilku tematów na raz😅
No ja od tygodnia też już w pracy, dzisiaj 30dc, test bielutki :) stara bida :)
Trzymam kciuki za Ciebie 😘 jak jest umowa na czas nieokreślony to raczej na spokojnie, będzie do czego wracać :)
 
Rozumiem doskonale.

Czasem jednak dla swojego zdrowia psychicznego przestać się nakręcać.

Akurat wczoraj przy drineczku omawialiśmy z mężem strategię na ten cykl😉.
Wniosek nasunął się jeden: brak testów owu, seks wtedy, kiedy nam się chce i oboje mamy przestać się nakręcać.
Wracamy do „normalności”, bo cóż nam innego pozostaje🤷🏻‍♀️?
Trzymam kciuki! I za powrót do normalności, jak i oczywiście za to, żeby przyniósł odpowiednie efekty ;)
 
Jak masz pakiet, to jak najbardziej 🙂 ogólnie zakres usług zależy od rodzaju pakietu Medicover, ale myślę, że ginekolog to jeden z podstawowych lekarzy.
Ja umawiam się przez aplikację i sprawdziłam teraz, że jeśli nie mam czegoś w pakiecie, to podczas umawiania wyskakuje informacja, że usługa płatna + jaki będzie koszt. Korzystam już z wizyt u ginekologa, endokrynologa, dermatologa, okulisty, nawet neurologa. Miałam na Medicover cytologię, USG tarczycy, piersi i tomografię jamy brzusznej. Wszystko z pakietu.
polecasz może jakiegoś konkretnego ginekologa na medi z Katowic? :)
 
reklama
Naprawdę mnie przerażacie tymi historiami.

Wychodzi na to, że u mnie ginekolodzy na NFZ to złoto.

Nie dziwię się teraz, że dziewczyny prowadzą ciąże tylko prywatnie.
Po Waszych epizodach nie mam wątpliwości, że zostanę przy NFZ w moim mieście, bo opieka nie różni się znacząco od tej prywatnej.

Za to te rzeczy, które czytam są, jak opowieści z krypty.

To ja powiem coś jeszcze gorszego. Byłam w styczniu 2022 w szpitalu z ciążą pozamaciczną i na IP trafiłam na mega niesympatycznego lekarza. Potem trafiłam na niego na oddziale i również był mega niefajny. Ale w trakcie rozmowy z położną ona go strasznie chwaliła i myślę WTF. W sumie facet przystojny, położna młoda, koleżanka z pracy to w sumie może nic dziwnego, że jest dla niej miły ... a potem weszłam na znanegolekrza i szok, bo typ miał same pozytywne opinie, top 10 w Warszawie ale wszystkie dotyczą jego prywatnych pacjentek. Także jak widać można być zajebistym lekarzem za 400zł za wizytę, a na NFZ pozwalać sobie za totalne opinie nie na miejscu. Potem jeszcze przeczytałam, że dostał nagrodę empatycznego lekarza :oops: nigdy nie spotkałam kogoś tak NIE-empatycznego
 
Do góry