reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

A jak spia Wasze dzieci(kp)? Slysze ciagle ze spia 20- 6 i normalnie zalamac sie mozna;) Jest ktos komu pobudki jak u nas czesto sie zdarzaja?

Moja mała budzi się raz, czasami 2 razy w nocy. Jeśli tylko jest ciemno to zasypia sama w swoim łóżeczku. W dzień zwykle śpi u nas w łóżku. Ostatnio w dzień śpi bardzo mało. Robi 40 minutowe drzemki. :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Martaaa zazdroszcze... my ostatnie noce co 1,5h pobudka. Moze to suche powietrze, moze skok rozwojowy... Zmienialam juz pizamki, pieluchy, kocyki i nadal nic.... musi miec cycka i koniec ;)

A jak ubieracie/przykrywacie dzieci do snu?
 
Martaaa zazdroszcze... my ostatnie noce co 1,5h pobudka. Moze to suche powietrze, moze skok rozwojowy... Zmienialam juz pizamki, pieluchy, kocyki i nadal nic.... musi miec cycka i koniec ;)

A jak ubieracie/przykrywacie dzieci do snu?
Moja też budzi się co chwilę w nocy a już tak ładnie przesypiala całe noce, jesy bardzo marudna i najprawdopodobniej zaczynają nam się ząbki:/
 
A jak czesto karmicie kp? Bo ja sie zastanawiam czy nie za czesto, mloda je co ok 2h popoludniu co godzine:(
Moze stad te luzne kupy...
 
Teraz mała ma katar, ale dalej śpi ładnie. Mamy problem z kupą. Nie zrobiła od 4 dni. Położna mówi, że o ile ma miękki brzuszek to do 7 dni przy kp jest ok. Ale jednak mnie to martwi.. :/
 
A jak czesto karmicie kp? Bo ja sie zastanawiam czy nie za czesto, mloda je co ok 2h popoludniu co godzine:(
Moze stad te luzne kupy...
moja je co 40 -60 minut :D w ciągu dnia, ale za to w nocy jak zasypia około 21 to wstaje przeważnie między 2 a 4 rano, zależy od dnia:)
 
Teraz mała ma katar, ale dalej śpi ładnie. Mamy problem z kupą. Nie zrobiła od 4 dni. Położna mówi, że o ile ma miękki brzuszek to do 7 dni przy kp jest ok. Ale jednak mnie to martwi.. :/
Przy KP dziecko może nawet nie robić 10 dni... ale wszystko zależy od tego jak wcześniej dziecko robiło kupy czy były co dzień czy co 4-5 dni, stały rytm jest jak najbardziej naturalny, a może martwić jak kupa była co dzień i jest kilku dniowa przerwa i sytuacja się powtarza wtedy warto skonsultować to z lekarzem.. Obserwuj swoją małą, zawsze jak coś możesz dać czopka:)
 
reklama
Ja w dzień karmię różnie. Zależy jak dzień nam mija, w jakim jest humorze itp. Czasem je co 3 godziny A czasem nawet co godzinę. W nocy też bardzo różnie. Potrafi wytrzymać 3h A są noce że wstaje co godzinę. Podejrzewam że przyczyną są zęby. Niby za szybko ale starszy jak miał 4 miesiace to już jednego zęba miał.
Co do spania to nie ma reguły, każde dziecko inne. Mój starszy szybko przeszedł na mm A i tak w nocy dwa razy jadł do pół roku i do roku raz się nudził na jedzenie. A niby mówi się że na sztucznym dzieci w nocy na jedzenie się nie budzą. A mi się trafił wyjątek [emoji6] malutki dużo lepiej spał jak był mniejszy A teraz bywa różnie. Dla pocieszenia warto pamiętać że wcześniej czy później dziecko ze wszystkiego wyrośnie. Te gorsze momenty trzeba przetrzymać później będzie co wspominać [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry