reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Panna Migotka poczytaj w necie o nakladkach. Hafija fajnie pisze Link do: Nakładki silikonowe – szkodzą czy pomagają?
mi zle dobrana nakladka zrobila stan zapalny i zapchany kanalik.

co do kp to chyba odstawilabym na waszym miejscu albo ograniczyla. kp powinno byc przyjemnoscia, jesli nie jest po co sie meczyc.
w domu mam dwa przyklady, starszy syn czesciowo na kp do 4 mies ale glownie dostawal mm, mlodszy syn tyko na kp przez 2,5 roku. stan zdrowia ten sam, nie uwazam ze mm to samo zlo.
poza tym maciezynstwo nie konczy sie na sposobie karmienia.
pamietam jak ze starszym ryczalam ze kp nie wychodzi a jak przeszlam tylko na mm to ulge poczulam i wreszcie zaczelam cieszyc sie maciezynstwem.

Apropo kp dzoewczyny macie jakies prpblemu z przybieraniem na wadze? U nas jest slabo troche... mala nie dobija jeszcze 5 kg. I nie chce sie jej duzo ssac bo szybko zasypia przy piersi. W dodatki cmoka glosno i lyka powietrze :(
dobry sposob to jak zasnie podrap delikatnie wew strone dloni, rozbudza od razu
mi Klarcia malo przybierala jak karmilam przez nakladki.
 
reklama
U nas pomagało tez masowanie pod uchem, okrężnym ruchem jednym palcem. W szpitalu jeszcze położne jak mi pomagały to przecierały mu szyjkę mokra chusteczka albo łaskotały stopki
 
zgadzam się z Klementinką co do karmienia. Ja lubie karmić więc radziłam sie lekarzy czy napewno musze odstawiać. W sumie to dzięki synkowi go nie odstawiłam bo nie chciał ode mnie mm (cwana sztuka :D). Jesli karmienie sprawia ból, mama się męczy, jest zestresowana to ja nie widze sensu w karmieniu kp. Przeszłabym stopniowo na mm. Ja robiłam tak ze starszym, że schodziłam po jednym karmieniu na tydzień ale można to zrobic szybciej.
 
Ja się też witam chorobowo. Tak nas wszystkich po kolei łapie od grudnia :-( ja jestem na antybiotyki :-( angina ropna. Córka dopiero 2 dni temu skończyła antybiotyk i już dziś następny:-( obudziła się z gorączką i bolącym gardłem. Ach kiedy nas to w końcu opuści?...

Przez to że ja chora idę z Niną na bilans na 3 m-ce dopiero w czwartek i wtedy będę wiedzieć jak przybiera ale myślę że waży ok 5,7- 5,8 kg ( waga urodzeniowa 2900) i my tylko kp. Kupki od kilku dni trochę sluzowate ale to chyba przez mój antybiotyk.
 
U mnie mały też się wije jak wąż pod koniec karmienia chociaż nie za każdym razem. Ale jak już się kręci to biorę go na ręce i najczęściej odbije albo ukręci sporą kupę. Miał okres że za każdym razem ulewał. Kilka, nawet kilkanaście razy dziennie. Później się uspokoiło na jakiś tydzień a potem znowu ale już nie tak często. Ostatnio znowu jakby trochę więcej ale tragedii nie ma. Ja jem bardzo dużo nabiału - jajka, żółty ser, piję dużo zbożówki z mlekiem. Jem białe pieczywo i smaruję masłem. Skóra małego bez zarzutów - nigdy nie miał żadnej wysypki ani nic.
Tylko ta kupka... Już sama nie wiem jak powinna wyglądać prawidłowa przy samym kp... Śluz jest ale nie wiem ile go ma być by zacząć się niepokoić. To samo z kolorem... Ostatnio była zielona ale zdarzyła się też w międzyczasie żółta
 
Sylvia ja min z tego powodu rozważam rezygnacje z kp. Od 3,5 tygodnia mała załatwia się tylko śluzem. Teraz wyszedł ZUM dostała antybiotyk (biegunki tez miały ustać) a zmienił się tylko kolor śluzu z zielonego na żółty. Wiec to nie zakażenie je wywołuje. Teraz nie załatwia się dużo 3-4 razy ale jest to sam śluz. Pediatra twierdzi ze to nie alergia bo skóra idealna i wg niej przybiera prawidłowo, jest wesoła i nie płacze. Jedyne co zostaje to reakcja na szczepienie na Rota albo kp.
 
A mój znowu bardzo zadko się wyproznia. Było częściej jak dostawał mm na noc. Wtedy kupa była codziennie. Teraz znowu jak jest na samej piersi jest rzadko kupa. No dziwne że takie kupy są na piersi. Ja się nie spotkałam. Ale skoro zmian skornych nie ma to nie sądzę że to wina wina mleka z piersi. A próbowałaś odstawić nabial np na tydzień? Ja tak robiłam jak nie byłam pewna czy maly źle na niego nie reaguje?

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój nie robił przez cały dzień wczoraj a dzisiaj przed chwilą tak strzelił że musiałam go wykąpać i zrobić pranie. Dosłownie po szyję. Zastanawiałam się czy ściągać mu body przez głowę czy je po prostu rozciąć. Masakra. I też zawsze trochę śluzu jest w tych kupkach.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Możesz ściągnąć ale ściągnij od strony twarzy. A nie od strony pleców. Zdarza się ;)

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Współczuję Wam tych problemów z karmieniem.. też jestem zdania że nie ma co na siłę karmić. Moje starsze dzieci karmione piersią po 1,5 roku ani kropli mm nie dostały i co? Chorują, nawet są alergikami oboje.. teraz najmłodszy też tylko cyc i już druga choroba.. wogole nie widzę poprawy u niego:( coś czuję że jutro na kontroli znowu nas odeślą do szpitala.. serce mi pęka jak na niego patrze taki mały, bezbronny a takie chorobsko go dopadło..
 
Do góry