reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

mam to na katarek jeszcze po synku hahaha dobry bajer
do wody mialam i nigdy nie uzylam hahaha wszystko na czuja
smoczka zadne u mnie nie ssalo a mialam fakt tez:) no nie chcialy, ni byly to dzieci ktore by ciumkaly non stop
z butelka zobacczysz , nozyczki tez sie przydadza:)


t

sya mialam dlugiego bo 60 i dobrze ze kupowalam wieksze z mysla ze i tak mi szybko podrosnie ..a jesli by nawet troche za duze to nic
tak samo zrobilam z corka choc dostalam pare malych ciuszkow i sie przydaly bo miala 52cm ale naprawde nie na dlugo... moje dzieciaki byly chowane chyba na drozdzach bo rosly jak ta lala oO SZOK





prechodzilam to samo , przezyeszi przywykniesz im dziecie bedzie wieksze.. ja jak mi bylo tez smutno jak mi cora 1 klase zaczynala tutaj majac 5 lat ehhhhhhhhhhhhh tyle h aleszybko w wir pracy wpadlam [emoji14] i sie czlek przyzywczail

cieszmy sie tym czasem kiedy dzieci sa tak male... zlatuje to



i daje przepis (bosze jak prazy dzis u Nas) na ciasto czekoladowe w malej keksowce

suche skladniki;

- szkl. maki
- czubata lyzka kakao
- pol szkl. cukru ( w orygnale bylo szklanka lol , ja nigdy tak nie daje)
-lyzeczka sody plaska
-lyzeczka proszku do pieczenia plaska\

mokre skladniki
- 1 jajko
- 100g margaryny
-200ml mleka
- 2 lyzki dzemu czarnego , moze byc kwaskowy


mieszamy suche i nastepnie stopniowo mleko , jajko, stppiona margaryna dzem...

wylewamy do keksowki o dlugosci chyba 20cm krotka jest

180 gora dol 50 min . ( w przepisie bylo 40 min ale pisala babka ze zostawiaja inni dluzej . ja mam nowy piekarnik ale sprawdza sie u mnie 50 min idealnie)

czasem robie i takie na szybko cciasto jak sie moim bardzo czegos chce

a robie tez polewe z czarnej czeklady z mlekiem ale mozecie zrobic z double cream, tzn smietanki 36 % wtedy blyszczy


mi wychodzi wiglotne i na drugi dzien takie jest. choc rzadko kiedy taka ilosc zostaje u nas na drugi ddziena szczegolnie jak wpadnie moja koleznka hehehehehe

Olcia moj tez ie terz mniej rusza ale ja uwazam ze dzieciaczki wieksze i zaczynaja wiecej spac ..ruchy maja juz skoordynowane... np. budze sie rano i czuje jak maly mnie kopie a jak wstane i wadne w wirr pray to siedzi cichutko... i czasem kopnie a czasem nie ale najczesniej uaktywnia sie jak wracam z pracy czy gdzies przysiade na dluzej


wybaczcie za slownik, przekreca mi slowa!!!!!
Smoczki mam nadzieję ,że się nie przydadzą ale lepiej mieć więc kupiłam takie bo wzory mi się po podobały specjalnie się nad tym nie zastanawiałam bo wolę nie używać [emoji6]
 
reklama
Ja używałam termometr chociaż też pomocniczo bo przecież czuć jaka ta woda jest. Później służył jakoś zabawka do kąpieli ;) a to pierwsze to pasek do smoczka? Nie zaleca się używać ich w pierwszych miesiącach bo się dziecko może nim udusić. Do tego zestawu dokup jeszcze szczotkę do włosów z miękkim włosiem ;) ja nie byłam pewna czy to się przydaje a jak się młoda urodziła z czarną czupryna to czesalam od pierwszych dni :p

Mam dzisiaj wizytę u nowego giną... No ciekawa jestem bo jeszcze u niego nie bylam
 
A co do ubranek miałam mała urodziła się 5 dni po terminie 57cm ale szczuplutka bo 3588g i jakieś 2 tyg. Mieściła się w 56. Teraz spodziewam się maluszka tym będzie że do terminu raczej mnie trzymać z cc nie będą
 
Ja używałam termometr chociaż też pomocniczo bo przecież czuć jaka ta woda jest. Później służył jakoś zabawka do kąpieli ;) a to pierwsze to pasek do smoczka? Nie zaleca się używać ich w pierwszych miesiącach bo się dziecko może nim udusić. Do tego zestawu dokup jeszcze szczotkę do włosów z miękkim włosiem ;) ja nie byłam pewna czy to się przydaje a jak się młoda urodziła z czarną czupryna to czesalam od pierwszych dni [emoji14]

Mam dzisiaj wizytę u nowego giną... No ciekawa jestem bo jeszcze u niego nie bylam
Tak to pasek do smoczka . O widzisz nie słyszałam o tym ,że może być niebezpieczny . Właśnie o takie uwagi mi chodziło, dzięki wielkie [emoji16] Szczotke mam w planach bo słyszałam żeby czesać nawet łysą główkę taki masaż stymuluje cebulki i często ciemieniucha się nie pojawia albo łagodnie się objawia [emoji6]
 
Jestem po badaniu. Wszystkie parametry idealne i na 100 % rośnie mi w brzuchu córeczka Waży już 309 g. Wiek ciazy z usg a okresu niemal idealny bo różnicą 1 dnia wyszła. Jestem przeszczęsliwa że dzidzia zdrowa i rozbawiona, że przeczucie co do córeczki się sprawdziło. Babcia też szczęśliwa bo upolowała wiele dziewczecych ubranek i gotowa na dalsze łowy. Tatuś jeszcze nie wie...
 
hej ja dzis bylam na polowkowym nie powiedziala mi co bedzie bo chce zebym poszla prywatnie na wizyte do specjalisty ktory ma super sprzeg Ogolnie wszystko jest ok tylko mowila ze lozysko.na przedniej scianie i nisko ale mowila zeby sie nie przejmowac wiec nie wiem

Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app
Czegoś nie rozumiem. Skoro robiła usg połówkowe to ona powinna mieć super sprzęt i umiejętności. Jeżeli nie ma to od razu powinna pokierować Cię do specjalisty w dziedzinie badań tego rodzaju. Plec nie jest najważniejsza ale jeżeli do tego sprzęt jest nieodpowiedni to jak oceniła mózg, serce i inne organy???
 
Czegoś nie rozumiem. Skoro robiła usg połówkowe to ona powinna mieć super sprzęt i umiejętności. Jeżeli nie ma to od razu powinna pokierować Cię do specjalisty w dziedzinie badań tego rodzaju. Plec nie jest najeazniejsza ale jeżeli do tego sprzęt jest nieodpowiedni to jak oceniła mózg, serce i inne organy???
no wlasnie ocenila ze jest ok . Ale prywatnie isc jeszcze mowila przed badaniem .Wiec pewnie kwestia zeby placic kase i tyle
 
reklama
Do góry