reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja krzywa cukrowa robię jutro a jestem w 22 tygodniu. Pierwsze słyszę że trzeba w 24 tygodniu ja robić. W poprzedniej ciąży też wcześniej robiłam niż w 24. A dodam że chodzę do bardzo dobrego i bardzo drogiego lekarza więc wie co i kiedy mi zleca :)

Wiesz, wszędzie w artykułach na internecie i mój lekarz i nawet w diagnostyce, gdzie robię badania- krzywa cukrowa miedzy 24-28tygodniem ciazy -skończonym, czyli 24+0 [emoji3]
Oczywiście zrobisz jak uważasz [emoji5]

Ja dziś mało nie zemdlałam w laboratorium. Pierwszy raz tak miałam. W domu zmierzyłam ciśnienie 140/80 to dla mnie dużo bo ja to mam 90/50 105/65.
Łeb to mi pęka, wróciłam do domu i leżę

Wysokie to ciśnienie [emoji33] odpoczywaj!!

24 w sensie 24 + x czy 23+x ? Moj lekarz tez mowil, ze miedzy 24 a 28, a tygodnie wiadomo liczy 24+x jako 24 tydzien..

Chyba skończone [emoji57] czyli 24+0[emoji848][emoji16]

Kochane wizyta skończona, mały ma już 411 gram [emoji4][emoji16]
Wszystko gra :)
Załatwiłam też okulistę bo przy mojej wadzie -3.00 trochę się bałam o poród, ale siatkówka w porządku.
Przy okazji też zajechałam do Lidla, bodziaki i kombinezon zakupiony!
Trochę zdycham przez zapalenie gardła ale miejmy nadzieję że antybiotyk pomoże.
Od kilku dni czuję jak Adaś kopie :D Ale super... całkiem nowe uczucie, nawet nagrałam jak brzuch mi się unosi [emoji14]

Super, że Adaś rośnie zdrowo [emoji5] zdrówka życzę [emoji106][emoji51]

Hej[emoji6] gratuluję wszystkim udanych wizyt[emoji4] zawsze lubiłam gorące lato, ale w ciąży bardziej mi służy chłodek[emoji5] lepiej mi się śpi, mniejszy mam katar a ciśnienie w normie niezależnie od pogody [emoji4]

Czytałam o tych rybach i już sama nie wiem jeżeli chodzi o makrelę wędzoną , bo jedni piszą że bardzo zdrowa i jak najbardziej można a drudzy że ma dużo rtęci i że może być szkodliwe dla dziecka[emoji848] aj i niepotrzebnie się naczytałam czego lepiej unikać bo nawet oscypek jest na liście nie wskazanych... [emoji15]

Co do ryb wędzonych to zdania podzielone... chyba po prostu bym się baka zjeść - chyba że ze sprawdzonego źródła, to tak [emoji5]oscypka bym na pewno nie zjadła - są po 1.z niepasteryzowanego mleka, a to każdy lekarz odradzi, a dwa- jeszcze wyrabiane w góralskich naturalnych warunkach [emoji23][emoji23][emoji16]także, normalnie bym zjadła, ale dziecka narażać nie będę [emoji2]jak z alko- wytrzymać mogę, choć lubię [emoji28][emoji3]

Ja dziś byłam w Poradni Ginekologicznej u mnie w szpitalu (tydzień temu miałam takie zalecenie wychodząc z oddziału). Pokłociłam się z lekarką, takiego prostactwa w życiu bym się nie spodziewała. Ogólnie jestem tak wkurzona, że zastanawiam się czy nie iść na skargę do izby lekarskiej na nią.

A co zrobiła???bo zaciekawiłaś mnie???[emoji2][emoji16]
 
reklama
Co do ciuszków to ja właśnie nic od nikogo nie dostałam. Jedna siostra miała dziewczynkę, wiec moze z 4bodziaki mi użyczyła , a druga miała w podobnym wieku wiec... tak wyszło [emoji5]myśle, że dzieci są różne i mamy są różne i każda musi przekonać sie na własnej skórze. Ja powtarzam- nie miałam ani jednego ciuszka, którego bym nie ubrała synkowi [emoji5]a trochę tych ciuchów miałam [emoji23]przebieranie w nocy, w dzień po 2,3razy i koniec 6kompletow[emoji23][emoji23][emoji23]
 
To dziewczyny powiedzcie mi tych 62 do którego miesiąca używałyście? Bo już naprawdę nie wiem jakie ciuszki kupować [emoji23] 56 wiadomo to na bardzo krótko, ale tych 62?

Współczuję jak kupować za dużo sama nie będziesz [emoji17] mi już przyjaciółki chciały dać po swoich dzieciach to im powiedziałam, że kilka ciuszków chętnie, ale sama chce też sobie pokupować, a za dużo nie ma sensu trzymać.

Widzę po jednej przyjaciółce, wszystko dostała po znajomych i sama nie poszlała bo by nawet ubrać nie zdążyła.
 
reklama
Ja juz po wizycie. Krzywą cukrową mam zrobić po skończonym 24 tc. A na 21 sierpnia jestem umówiona na podanie immunoglobiny. Dziś bez usg, bo miałam tydzień temu polowkowe. Przytyłam 1,7 kg, no to nadrobilam juz coś z tych 4 na początku straconych. Od wczoraj zaczął się u mnie ból pleców w krzyżu.
Jeśli chodzi o ubranka to moja córa urodziła się 52 cm i w tych 62 trochę pochodziła jako wczesniak. Teraz mam dylemat, bo jeśli urodzi się jako wcześniej to będzie jak że starszą, ale jeśli o czasie to na pewno będzie duża. Ja kupiłam paczke ubrań, najwyżej będę dokupywac.
Kupiłam dziś w Smyku w rozmiarach 62 i 68 takie pajacyki. Po 25zl.
Link do: Cool Club, Pajac dziewczęcy z kapturem, Kotka Marie, kropki
 
Ostatnia edycja:
Do góry