reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@majacyr jaki śliczny [emoji7] dużo zdrówka, kochana. Niedługo pewnie do domku :)

@mazy znam takie przypadki z autopsji niestety... to już nie tylko materializm, ale i skrajny egoizm... nic, tylko starać się unikać, żeby być spokojniejszym i zdrowszym człowiekiem. To, że cała rodzina tak robi, nie znaczy, że przecież wszyscy muszą, prawda?


A my dzisiaj po wizycie... Ale strasznie mi się zachciało spać, jak wyszłam, więc ucięłam sobie dłuższą drzemkę:) Jaś waży 2500 i raczej faktycznie kolosem to on nie będzie, do terminu może dobić do 3kg, ale mało dzieci się w terminie rodzi... Badał szyjkę - jakie to wstrętne uczucie! Kazał całą ciążę unikać zbliżeń, więc chyba się skurczyłam i trochę bolało... Poza tym, sprawdzał ułożenie główki, więc wydaje mi się, bo nie powiedział, że rozwarcie na palec na pewno jest. Normalnie przez chwilę myślałam, że mnie rozerwie [emoji45] a szyjka miękka, mówi że 2 tyg mogę pochodzić, ale to przecież Jasia decyzja, kiedy wyjdzie, więc on czeka na wieści od nas... także chyba będę w terminie.
Ja też po wizycie i też dzisiaj badanie szyjki było tak okropne jak nigdy w tej ciąży. Ale moja na szczęście zamknięta. Tylko zaczyna się robić bardziej miękka. Mała ma 2,2kg. Też nie będzie duża.
Na szczęście będę miała jeszcze jedną wizytę za 2 tygodnie, ta nie była ostatnia :)
 
reklama
Położna w szkole rodzenia powiedziała, że wystarczy jeden przezroczysty u rąk, stopy można mieć pomalowane. Ja na początku listopada zrobię sobie chyba te z załącznika. Jak będą za długie to sobie potem spiluje.
Dziewczyny jakie jest Wasze zdanie na temat budzenia dziecka do karmienia ? Słyszałam różne wersje od osób takich jak położne czy doradczynie laktacyjne i jestem w kropce. Jedne twierdzą, że trzeba dziecko karmić twardo co 3 godziny (zatem budząc wtedy kiedy śpi), inne że tylko na żądanie nawet jak śpi dłużej niż 3 godziny.
Cały czas trzymam kciuki za Wasze maluszki, żebyście wyszły jak najszybciej do domu !
Ja czytałam, że trzeba wybudzać do skonczonego 6tygodnia maluszka, a później mozna już na żądanie. Chociaż moja mam twierdzi, że nie trzeba wybudzać, ja od samego początku przesypiałam całe noce i ona mnie nie budziła i żyję ;D

A co do hybryd to muszę zapytać u mnie w szpitalu czy muszę je ściągnąc do cc. Myślałam o zrobieniu własnie jednego palca bezbarwnego. Mam nadzieje, że nie trzeba całkiem ściagac, bo ja sie ogólnie strasznie drapię po kolanach i łokciach (mam atopowe zapalenie skóry) i jak mam hybrydy to się drapię mniej - albo raczej mniej rozdrapuję, bo hybrydy są mniej ostre niż moje naturalne paznokcie :)
 
Ja czytałam, że trzeba wybudzać do skonczonego 6tygodnia maluszka, a później mozna już na żądanie. Chociaż moja mam twierdzi, że nie trzeba wybudzać, ja od samego początku przesypiałam całe noce i ona mnie nie budziła i żyję ;D

A co do hybryd to muszę zapytać u mnie w szpitalu czy muszę je ściągnąc do cc. Myślałam o zrobieniu własnie jednego palca bezbarwnego. Mam nadzieje, że nie trzeba całkiem ściagac, bo ja sie ogólnie strasznie drapię po kolanach i łokciach (mam atopowe zapalenie skóry) i jak mam hybrydy to się drapię mniej - albo raczej mniej rozdrapuję, bo hybrydy są mniej ostre niż moje naturalne paznokcie :)

Teraz chodzę do szkoły rodzenia to położna już na początku informowała nas aby do porodu były nieumalowane paznokcie. Szukałam też infromacji na ten temat na innych forach i ogólnie to wszędzie są takie wymagania.
Szczegóły możesz doczytać:
Link do: Paznokcie do porodu - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Jak masz takie różnice z piersiami to idź do lekarza, bo tak raczej nie powinno być.
A położna laktacyjna nic nie mówiła na temat piersi?
Ja też mam, i w szpitalu gdzie mała jest mi powiedzieli że to normalne, czasami tak bywa poprostu, trzeba próbować stymulować drugą pierś i powinno się wyrównać, powinno ale nie musi, tak już jest.
 
reklama
Do góry