reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Może rzeczywiście Mała nie toleruje laktozy ale żeby to sprawdzić to musiałabyś całkiem odstawić bebilon i dawać tylko tamto mleko wtedy byś zobaczyła czy jest poprawa.
Właśnie tak zrobiłam. Daje jej już 2 butelkę samego mleka bez laktozy, nie wiem po jakim czasie powinna być poprawa? Zobaczymy dziś w nocy jak to będzie
 
reklama
U nas najpierw sa testy dopiero pozniej daja recepte na mleko
U mnie właśnie każdego proszę zróbcie testy to nie. Poszłam do innego lekarza, mówię żeby krew pobrał i pampersa wzięła. Nie, mleka bez laktozy. I tak właśnie jesteśmy na tym mleku..
śliczna fotka. tylko całować te paluszki!!

Teo jak mój starszy syn który miał 60cm przy urodzeniu hehe
a Niko to ma ok 63 teraz a Teo napewno więcej
ja jutro z nim na szczepienie idę ehh odechciewa mi sie

jeszcze miałam napisać E młody mi się ślinić zaczął i że wszelakie grające zabawki opanowały Nam salon oO
Moja mała urodziła się 42cm, w 2 miesiące przyszło jej 12cm.... W piątek znów ważenie i mierzenie jestem ciekawa bo spioszki już na 62 muszę zakładać jej

Trochę się boję bo znalazłam swoją stara książeczkę zdrowia i ja w wieku 2 lat, w urodziny miałam 94cm [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
Dalam jej 2 razy mleko same bez laktozy te, na opakowaniu napisane jest "mleko w razie alergii na laktoze i przeciw ulewaniu". Mała mi ulała z 4 razy już i to jakimś mlekiem przetworzonym, brzydko pachnie...
 
Mała oczywiście dalej baluje jak ja to mówię... Czy ktoś może mi powiedzieć czemu lekarze przepisują mleko HA ? Hypoalergiczne (nie wiem czy tak się mówi dokładnie po polsku. Urodziłam i wychowałam się tutaj... więc przepraszam jeśli coś przekrecilam) ale chodzi mi o mleko HA.
Na jakiej podstawie lekarze je przepisują ?
 
A my po kolejnym karmieniu z SNS. Małgosia ssie super pierś z drenem. Rośnie i domaga się bardzo dużo jedzenia... Teraz piła mleko z moich obu piersi plus prawie 100ml mm... Co oznacza że w piersiach nie mam dużo pokarmu... Obie strony ssała po ponad 10 min. Czuję ciężar, od kilku dni kłucie i mrowienie okolicy piersi... Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że nie potrafię jej wykarmić...

@Ewela2805 a jak u Mai z kupą? Nie robi jej rzadko? U nas były takie problemy ze snem kiedy Małgosie męczyły gazy i kupa. Po zmianie mleka na Hipp kupka codziennie 2x i jest spokojna.

Wczoraj po 19 Małgosia była kąpana, zjadła i po godz. 20 zasnęła. Obudziła się po ok. 2 godzinach i grasowala prawie do 1 w nocy, ale była grzeczna, chciała się po prostu trochę pobawić. Jak zasnęła to spała do godziny 6, zjadła, odbiła, zmieniłam jej pampersa, odłożyłam do kołyski i zasnęła sama :) Pewnie będzie spać do ok. 10:00.
W dzień śpi kilka razy, zwykle ok. jednej- dwóch godz. Ma też dwie dłuższe fazy, że chce się bawić- koło południa i wieczorem. I tak wygląda prawie każdy dzień. Czasem tylko zasypia wcześniej, np. 2 dni temu odpadła po 23 i spała do prawie 7!
 
A my po kolejnym karmieniu z SNS. Małgosia ssie super pierś z drenem. Rośnie i domaga się bardzo dużo jedzenia... Teraz piła mleko z moich obu piersi plus prawie 100ml mm... Co oznacza że w piersiach nie mam dużo pokarmu... Obie strony ssała po ponad 10 min. Czuję ciężar, od kilku dni kłucie i mrowienie okolicy piersi... Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że nie potrafię jej wykarmić...

@Ewela2805 a jak u Mai z kupą? Nie robi jej rzadko? U nas były takie problemy ze snem kiedy Małgosie męczyły gazy i kupa. Po zmianie mleka na Hipp kupka codziennie 2x i jest spokojna.

Wczoraj po 19 Małgosia była kąpana, zjadła i po godz. 20 zasnęła. Obudziła się po ok. 2 godzinach i grasowala prawie do 1 w nocy, ale była grzeczna, chciała się po prostu trochę pobawić. Jak zasnęła to spała do godziny 6, zjadła, odbiła, zmieniłam jej pampersa, odłożyłam do kołyski i zasnęła sama :) Pewnie będzie spać do ok. 10:00.
W dzień śpi kilka razy, zwykle ok. jednej- dwóch godz. Ma też dwie dłuższe fazy, że chce się bawić- koło południa i wieczorem. I tak wygląda prawie każdy dzień. Czasem tylko zasypia wcześniej, np. 2 dni temu odpadła po 23 i spała do prawie 7!
Wiesz co jak ja moje dokarmiałam butelka to tez potrafiły mi zjeść 100ml... ale nie dlatego ze ja ja nie miałam pokarmu bo jak wcisnęłam sutki to sikalo po ścianach. Podejrzewam ze na ten moment im się nie chciało ciągnąć, mleko z butelki leci łatwiej i tak było wygodniej. Z czasem jak były silniejsze a ja przy okazji troche podpomppwlam laktacje laktatorem butelki poszły w niepamięć. Wiem ze nam się wydaje ze dziecko musi zjeść pod korek bo jak zje mniej to umrze :) ale teraz już się tak nie stresuje jak np wieczór wołają częściej jeść, po prostu dostawiam i już. A z anegdotek to wspomnę ze bliźniaki 5 tyg mojej koleżanki nienażarte potrafiły w kółko płakać jeść i raz w jednej sesji takiego dokarmiania po trochę zanim zasnęły to zjadły 240ml!!! Wiec jak widzisz brzuszki mogą być pojemne
 
reklama
@Kredka_na_baterie czy jest jakis system przechodzenia z takiego karmienia na sama piers ?? W sensie jakis gotowy plan, ze np dzis wlewasz tyle mm, a jutro zmniejszasz porcje ?? Kompletnie sie na tym nie znam. Ja bym chyba tak robila, ze jak teraz zjadla 100 mm, to na nastepne karmienie wlalabym tylko 90, a jak bedzie jej malo, to niech z cyca wysysa. Czujesz sie troszke lepiej jak masz ja przy cycu mimo ze dostaje mm ?? Mysle o Was dziewuszki cieplutko i wierze, ze Wam sie uda!
 
Do góry