reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ale który ? U nas są dwa espumisan 30 i espumisan 100 mocniejszy. Nad dopiero ten mocny pomógł. On ma w 1 ml 100 mg substancji aktywnej. Ja daje praktucZnie max dawkę z każdym karmieniem, teraz schodzę bo widzę ze lepiej z nimi.
Dołączam
20190116_160553.jpeg
Screenshot_20190116-160725_Samsung%20Internet~2.jpeg
 
reklama
tez tak czytalm ze sen dzienny nie ma wplywu na nocny i u mnie sie to sprawdzalo:)
mam nadzieje ze z Nikolasem tez bedzie podobnie choc dobrze sie sklada ze przed kapiela jest raczej juz czesciej aktywny sam z siebie
w oogole super sobie radzisz, najtrudniej to byc konsekwentnym ale dasz rade napewno:)
ja wiem ze wymaga to pracy teraz ale zobaczysz jak wiele zmieni sie na lepsze jutro







@Ewela2805 kiedys ci pisalam bys zerknela na opinie i wszystko co dotyczy koziego mleka mm ,, juz od 20 lat niby na rynku ..opini duzo pozytywnych gdzie dzieci dlugo cierpiace na krowim roznorakim mm , gazy bole brzuszka itd na kozim mm zmienialy sie totalnie , wszystko ustepowalo jak reka odjal . Oczywiscie ja nie chce naciskac ale widze ze starasz sie znalezc jakies rozwiazanie a noz moze warto sprobowac?
w kozim jest wiekszosc naturalnych skladnikow jak tych sztucznie dodanych (np, tluszcze) i bialko jest bardziej zblizone do budowy bialka mleka kobiecego jak mm z krowiego mleka wiec sumujac moze pomoze na to trawienie ?
bo ewidetnie cos z trawieniem sie dzieje jesli chodzi o te gazy hm

mlody moj gazy teraz to ma rzadko ( na poczatku meczyly go czasem) ..jak robi kupke to slychac jak strzela ale tylko wtedy takze uklad trawienny dziala juz duzo lepiej i nie ma zadnych pproblemow z tej strony.

@FiLi88 podaja ta wwitamine w zestawie z wit, e i probiotykami rano juz ktorys dzien... wszystko ok jak na razie nie liczac epizodu ze dzis o 4 w nocy zrobil big kupke hmmmmm a juz nie pamietam kiedy w nocy mi sie zalatwial

aa i musze starszego zmierzyc ile ma ale wysoki jest:)
Zaraz poczytam jak dam radę uspokoić małą.. Ej ja nie wiem co się dzieje. Wczoraj od 21 nie chce jesc. Daje Espumisan i probiotyk.
Po kąpieli o 21 zjadła 30ml. Później o północy może 10ml. O 4ej z 60ml. O 7ej z 10. No i o 12ej 10ml. Teraz znowu z 20ml.
Od 12 próbowałam dac bez laktozy te mleko, też nie chce. Mieszalam je też nie chce. Nie wiem co się dzieje...
Zazwyczaj zjadala 110ml-120ml a czasem 140ml co 3-4 godziny... Od wczoraj jest szał. Może i w brzuchu się przelewa trochę i są te gazy ale były i jadła i spala (jako tako). A od wczoraj problem wielki... Nie jej, i coś tam śpi choć ciężko jej to idzie ale się budzi i jeść dalej nie chce.
Jak przerobiliście łóżeczko na kołyskę? Gdzie można kupić takie płozy?
Współczuję, ja spałam po 3h w nocy ponad tydzień i wiem jak to wymęczyć potrafi. Aż ze zmęczenia nie mogłam zasnąć w dzień. Może na chwilkę tylko mu się przestawiło ;)


Chyba tata Szarej jest lekarzem pediatrą, tak mi się wydaje :)


Czy to normalne, że dziecko nie robi siku w nocy? Dziś od 22 do 4 nad ranem nie zrobiła ani troszkę, za to nadrobiła z nawiązką rano.
Super może się odezwie..
 
Mała dziś ma 13 tygodni i 4 dni
Czy to może skok ? Ja już wariuje....Zobacz załącznik 934024
skoki liczy się w przypadku wcześniaków od daty terminu porodu 40 tygodnia ciąży, czyli jeśli np ok 20 listopada powinna się urodzić, to skok 13 tygodnia będzie 13 tygodni po 20 listopada. Tak się liczy, bo skoki są związane z rozwojem mózgu a nie z przebytymi na wolności poza brzusziem tygodniami ;) może to być skok ale raczej ten drugi, czyli przypadający na 2 miesiąc życia ;)
 
skoki liczy się w przypadku wcześniaków od daty terminu porodu 40 tygodnia ciąży, czyli jeśli np ok 20 listopada powinna się urodzić, to skok 13 tygodnia będzie 13 tygodni po 20 listopada. Tak się liczy, bo skoki są związane z rozwojem mózgu a nie z przebytymi na wolności poza brzusziem tygodniami ;) może to być skok ale raczej ten drugi, czyli przypadający na 2 miesiąc życia ;)
Napewno ?
Bo one ten skok z 8 tyg to miała dawno temu tzn już od groma czasu umie to robić i te z 11nastego tygodnia też już dawno umie [emoji848]
Ona to wszystko od dawna robi
Od tygodnia gada inaczej i jakby takie dziwne "słowa wymawiala", podnosi tułów i podpiera się rękoma, rusza ustami, wszystko do buzi wkłada, ręce, pieluszke, zabawkę (którą też trzyma w ręku), rzuca smoczkiem "daleko", reaguje na odbicie swoje ale to już dawno, na imię reaguje też już jakiś czas i ogólnie tony moje zna jak co mówić i co mówię, cmoka ustami no i z pleców na brzuch się przekreci, na odwrót jeszcze nie.. I to już od tygodnia czy 2 dni gdzieś..

To jak to z tymi skokami jest?
Screenshot_20190116-165330_Samsung%20Internet.jpeg
Screenshot_20190116-165335_Samsung%20Internet.jpeg
 
A ten z 11tyg skok że się podnosi do pozycji siedzącej jak się za ręce trzyma i że nogami się odpycha itd to w 10tyg życia zaczęła to robi, tak samo śledzić przedmiot lub kogoś oczami, daje do zrozumienia jak już się nudzi w kolysce czy coś, zmienia to głodu to też miała taki okres że jakby "analizowala" swój głos.

A teraz nawet jak ja robię duże oczy, to ona też i usta w formie "O", ja się uśmiecham, ona też i wogule..
 
Może i jest tak jak ty mówisz ale to skąd umie te inne rzeczy?
Ja sama nie wiem czy to skok, już patrzę i próbuje to wytłumaczyć bo nie chce jesc mi i jest tak marudna że szok..... Znowu...
 
Nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale tzw. Lakierowane policzki mogą być właśnie objawem skazy. Może nie, bo wiadomo to maluszek i wszystko na buzi wychodzi. Uczulam, żeby obserwowac:)
Moja Małgosia ma właśnie taką skórę. Ja to oceniam bardziej jako twarz posmarowana białkiem jajka, które wyschło ;) Widać to tylko w bardzo dobrym oświetleniu. A że Małgosia je cyca i mm to kupiliśmy jej mleko Hipp Ha... Może pomoże. Generalnie im więcej dziecko je mm, tym większe ryzyko rozwoju alergii..
 
reklama
Napewno ?
Bo one ten skok z 8 tyg to miała dawno temu tzn już od groma czasu umie to robić i te z 11nastego tygodnia też już dawno umie [emoji848]
Ona to wszystko od dawna robi
Od tygodnia gada inaczej i jakby takie dziwne "słowa wymawiala", podnosi tułów i podpiera się rękoma, rusza ustami, wszystko do buzi wkłada, ręce, pieluszke, zabawkę (którą też trzyma w ręku), rzuca smoczkiem "daleko", reaguje na odbicie swoje ale to już dawno, na imię reaguje też już jakiś czas i ogólnie tony moje zna jak co mówić i co mówię, cmoka ustami no i z pleców na brzuch się przekreci, na odwrót jeszcze nie.. I to już od tygodnia czy 2 dni gdzieś..

To jak to z tymi skokami jest? Zobacz załącznik 934034Zobacz załącznik 934035

Skoki skokami ale każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie, Twoja córeczka może uczyć się jednych czynności szybciej niż rówieśnicy a na inne trzeba dłużej poczekać. Wydaje mi się, ze tylko ten pierwszy i drugi skok jest taki bardzo zauważalny i najłatwiej go określić.
Później nie sa już w tak ściśle określonym czasie.
A u wcześniaków to w ogóle trudno to określić. Niby powinna mieć teraz ten skok na 7-9 tydzień ale jak mówisz ze już umie te czynności to może rzeczywiście ma ten następny. Myśle, ze ten brak apetytu to może być skok. Chociaż u Was ciężko to określić, bo Mała Ci ciagle płacze.
 
Do góry