reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Sasanka14 problem prywatności właśnie powstrzymywał mnie przed założeniem konta, ale po przeczytaniu dużej ilości postów nie da się zorientować w żadnych szczegółach życiowych więc stwierdziłam - ryzyk fizyk. Co do przedszkoli to są to placówki nieferyjne tzn. nie mają "wolne" w ferie, natomiast nauczycielki tak jak każdy inny pracownik mogą wziąć urlop,.którego jest 35 dni w ciągu roku :) a w wakacje placówki publiczne wymieniają się tymi miesiącami wolnymi więc zawsze jakieś przedszkole powinno być czynne.
@Góraleczka89 również polecam staniki z esotiq, ostatnio wyhaczylam za 39 zł bo była jakas promocja, ale ja mam rozmiar 80 F więc niezbyt popularny także był dostępny. Ale sprawdź na stronie.
@Xenka C oczy przegotowaną wodą lub solą fizjologiczna. Rumianek może uczulac
 
Czym przemywac oczy? Synek ma często "ropę" w oczach. Solą fizjologiczną przemywałam, ale wracało. Znajma wspomniała o rumianku.
Błagam tylko nie rumianek.
Sporo dzieci ma na niego uczulenie.
To ropka ze snu czy raczej ropna wydzielina.
Jak to drugie to lepiej do pediatry a potem okulisty.
Ja przemywam solą, najczęściej po badaniu w klinice okulistycznej ma podrażnione oko, a przez rozszerzadło i krople łatwiej aby mu się coś do oka dostało.
Pamiętaj, że przemywamy za każdym razem nowym jałowym gazikiem od skroni w kierunku noska.
Jak chcesz coś innego niż sól fizjologiczna to zaparzona czarna herbata, oczywiście po ostygnięciu.
 
Cześć :)
czas się ujawnić, czytam Was od listopada, zaczynam i kończę z Wami dzień, to niemal rytuał, rano po przebudzeniu pierwsze karmienie przy laptopie i zaglądam do Was, grupa wsparcia która daje poczucie siły i nie pozwala być samemu w ciągu dnia.
Michalina urodziła się 28.11.2018 r. - to druga cc, nie odważyłam się na wywoływanie porodu, pierwsza cc była dla mnie zaskoczeniem, z uwagi na brak postępu porodu i zielone wody płodowe podjęto wówczas decyzję o cc. Mam również 7-latka w domu :)
Karmienie... to wyboista droga. Od samego początku łączę karmienie piersią z niewielkim dokarmianiem, ciągle idziemy dolną granicą przyrostu wagi. Wydałam już kupę kasy na przeróżne środki wspomagające laktację, na konsultacje z doradcami, postawiłam dom na nogi by móc skupić się na kp, ale jak na razie nie widzę spektakularnego strumienia mleka. A ostatnie konsultacja z cdl przyniosła nieoczekiwaną diagnozę, że wędzidełko, które sprawdzane było już 5 razy, należy podciąć! I tu może być główna przyczyna naszych problemów z nieefektywnym ssaniem.
Jeśli znikniecie z mojego ekranu, to co mi pozostanie?
Justyna
 
Dziewczyny, jak prawidłowo zmierzyć długość dziecka centymetrem krawieckim? Długość się liczy razem z wyprostowaną stópką aż do palców, czy do piętki (to różnica kilku cm). Czy lecieć po krzywiznach jak u noworodka?

Bardzo ładny. Chyba też sobie kupię :yes:

@Sandi2018 , trzymam kciuki za szybkie wyjście ze szpitala.
To chyba zależy kto mierzy :) bo dziś właśnie na szczepieniu doktorowi wyszło 59 cm a dwa tygodnie temu w szpitalu 62 cm :) i mierzone na takim samym sprzęcie[emoji23]
 
Błagam tylko nie rumianek.
Sporo dzieci ma na niego uczulenie.
To ropka ze snu czy raczej ropna wydzielina.
Jak to drugie to lepiej do pediatry a potem okulisty.
Ja przemywam solą, najczęściej po badaniu w klinice okulistycznej ma podrażnione oko, a przez rozszerzadło i krople łatwiej aby mu się coś do oka dostało.
Pamiętaj, że przemywamy za każdym razem nowym jałowym gazikiem od skroni w kierunku noska.
Jak chcesz coś innego niż sól fizjologiczna to zaparzona czarna herbata, oczywiście po ostygnięciu.
O i temat wyczerpany :)
 
reklama
Ooooo jacie ja Was nie nadrobie, co tu sie dzieje! Nie bylo mnie tu moze ze 3 dni. Poddaje sie.

Witam nowe mamusie ;)

Ja dzis zaspalam do przedszkola :) ;)
Taka ciezka noc, rano mlodemu wlaczylam bajki i poszlam lezec do lozka a tu zasnelam i pobudka o 8.50, to juz za pozno by sie wybrac do przedszkola. Takze dzis w domu.

Generalnie cos zle sie czuje oby tylko nie przeziebienie ale kicham, gardlo cos drapie, glowa boli, nie wyglada to dobrze.

Wlasnie rosol gotuje.
Maly spi,laduje baterie. Od 21 ogien, czyli kolki
 
Do góry