reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Dzisiaj byłam u drugiej fizjo i też powiedziała, że nie powinno się nosić pionowo brzuchem do rodzica. Jest za to dużo innych pozycji - bocznych i plecami do rodzica, które są wskazane i dziecko ma wywiniętą w nich miednicę :)
O ciekawe :) Chyba będę musiała iść też do fizjo bo może faktycznie coś źle robimy...

@Sandi2018 ja smarowałam bepathenem tak jak na pupę :) Schodzi od razu.

@Pauliska757 nie zauważyłam powiązań z księżycem, ale jak jest gwałtowna zmiana ciśnienia lub pogody to zarówno ja odczuwam jak i mała.
 
Dziewczyny czy na Wasze dzieciaczki ma wpływ pełnia księżyca? Ja przy pełni zawsze bardzo słabo śpie i moje dziecko ma to samo.. Dziś budzi się co chwile i boedaczek płacze co chwile przez sen. Także nie śpimy we dwójke, pewnie odeśpimy jak się już widno zacznie robić

Nie wiem czy to kwestia pełni ale moja od soboty tak beznadziejnie śpi. Było już tak cudownie że potrafiła mieć tylko jedną pobudkę na jedzenie a teraz wstaje co dwie godziny i jeszcze się kręci przez sen. Zastanawiałam się nawet czy to już nie zęby albo jakieś choróbsko ale na razie nic nie widać.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy to kwestia pełni ale moja od soboty tak beznadziejnie śpi. Było już tak cudownie że potrafiła mieć tylko jedną pobudkę na jedzenie a teraz wstaje co dwie godziny i jeszcze się kręci przez sen. Zastanawiałam się nawet czy to już nie zęby albo jakieś chorubsko ale na razie nic nie widać.
Oby tylko nie choróbsko... Moze skok?
Ja mysle ze u nas moze byc skok. W dzien tez malo co spal, wieczorem byl zmeczony strasznie a i tak nie mogl zasnac. Mam nadzieje ze dzisiaj ładnie pośpi. Jeszcze kilka takich nocy i oczy na zapałki będę stawiać, bo mąż dopiero w sobote będzie :(
 
Ja przez pełnie księżyca niespałam do 1, dzisiaj chodzę nieprzytomna, a chłopaki jeszcze dokazujących, no u nas ferie. Mojej małej pełnia nieprzeszkadza, może dlatego, że w czasie pełni się urodziła?
 
Dziewczyny czy na Wasze dzieciaczki ma wpływ pełnia księżyca? Ja przy pełni zawsze bardzo słabo śpie i moje dziecko ma to samo.. Dziś budzi się co chwile i boedaczek płacze co chwile przez sen. Także nie śpimy we dwójke, pewnie odeśpimy jak się już widno zacznie robić
Pewnie maz racje... Fazy księżyca oficjalnie wykorzystuje sie m in. przy ekologicznej uprawie roslin.. kilkumetrowe pływy morskie tez są związane z tym zjawiskiem (panie z miast portowych w uk potwierdzą;-)) więc nasze samopoczucie pewnie tez jest związane z magnetyzmem ziemi..
1550614702310.jpeg
 
Dzisiaj byłam u drugiej fizjo i też powiedziała, że nie powinno się nosić pionowo brzuchem do rodzica. Jest za to dużo innych pozycji - bocznych i plecami do rodzica, które są wskazane i dziecko ma wywiniętą w nich miednicę :)
Czyli dobrze zaczynałam od kiedy zacząć protestować bycia noszonym na lezaco:) w tym momencie najwygodniej mi jak i małemu jest kiedy on jest twarzą do świata a czasem tez trzymam go jakbym robiła samolot. Twarzą do podlogi

Bobasy mają fałdki i najprościej po prostu osuszone moejsca po umyciu posypać mączka ziemniaczana bądź pudrem systematycznie . Jak kto woli. Mój ma 4 miechy i wciąż sypie to tu to tam i nic się nie ociera powodując zaczerwienienia jak i wilgoć pochłania mączka .
Kremy mascie są tu zbędne:)
 
Czyli dobrze zaczynałam od kiedy zacząć protestować bycia noszonym na lezaco:) w tym momencie najwygodniej mi jak i małemu jest kiedy on jest twarzą do świata a czasem tez trzymam go jakbym robiła samolot. Twarzą do podlogi

Bobasy mają fałdki i najprościej po prostu osuszone moejsca po umyciu posypać mączka ziemniaczana bądź pudrem systematycznie . Jak kto woli. Mój ma 4 miechy i wciąż sypie to tu to tam i nic się nie ociera powodując zaczerwienienia jak i wilgoć pochłania mączka .
Kremy mascie są tu zbędne:)
To instynkt dobrze Ci podpowiedział :) Tutaj na zdjęciu jest jedna z pozycji, która mi najbardziej przypadła do gustu. Fizjoterapeutka trzyma moje dziecko za udka. Tylko zdjęcie jest zrobione pod skos trochę, więc lepiej przekręcić sobie telefon :) Jest dosyć wygodna, bo trzyma się dziecko trochę na biodrze. Jak potrzeba ręki, to można jedną puścić (na zdjęciu prawą), ale dziecko na dłuższą metę powinno być noszone trzymając udka obiema rękami żeby było symetrycznie.
219dcfb95167c4a0med.jpg


A mączki też używam na fałdki :)
 
reklama
Do góry