reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hahaha ja miałam tyle pokarmu że serio cały oddział noworodków bym wykarmiła [emoji23]
ja jedno nawet chciałam bo tak biedna płakała tyle dni i nocy ehhh

mi synem siara się poNiej pokazała.z córką wcześniej a w tej ciąży to wszystko od 15 tyg w przyspieszonym tempie:-D masakra

już dawno temu miałam sytuację że mi kropla po kropli w wannie siara spływała :errr:

w ogóle dziewczyny..macie czasem jak się młode rusza to czujecie typowe przybieranie pokarmu w piersiach ..pytam te co karmiły...np. dziscko ssie jednej a w drugiej czuję się przybieranie..od jakiegoś czasu czasem mam takie uczucie:confused2:

I nie ma co się siara sugerować bo ona nie jest wyznacznikiem ilości pokarmu po a składaja się na to inne czynniki po porodzie.. jeśli chcemy karmić to się nastawny pozytywnie i działajmy a potem wyjdzie w praniu co i jak więc na razie luz blues!!! :rofl2:

@majacyr i wiesz co... mi dzieci od narodzin nie wisiały na piersiach ... najdłużej ssały po porodzie zaraz ...a potem spanie i znów karmienie ispanie takze były przerwy ..i karmienie na zmianę..nawał pokarmu miałam w obu przypadkach jakoś w 4 dobie.. i wszystko się tak normowalo że syna karmiłam co 3h a córkę 2h plus jakos ..w nocy się to wydłużało aż w 8tyg ich życia już mi się nie budziły na nocne karmienie :sorry:

strasznie roznie bywa z tym karmieniem ..:errr:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ach nie wiem... może sok pomarańczowy? Ale z wysokiej półki
emoji23.png
czyli najlepiej ręcznie wyciskany z pomarańczy zebranych przed chwilą
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
Z tym zbieraniem może być pewien problem, bo nie wiem czy mnie w tym stanie jakieś linie lotnicze na pokład wezma:)
A mam takie pytania do Was wszystkich, czy może mi mi któraś z Was powiedzieć jak jest z pokarmem? Czy już u was się pokazał i wogule jak to dokładnie wygląda...? Bo u mnie dalej nic a zaczęłam 30y tydzień i się martwię troszeczkę.. To moja pierwsza ciąża więc temu takie pytanie, a na Internecie to różne rzeczy piszą, temu chciałam się Was spytać
emoji4.png
emoji4.png
Nic się u mnie nie dzieje. W ogóle biust mi urósł w 1 trymestrze i od tamtej pory nic...:)
 
Z tym zbieraniem może być pewien problem, bo nie wiem czy mnie w tym stanie jakieś linie lotnicze na pokład wezma:)

Nic się u mnie nie dzieje. W ogóle biust mi urósł w 1 trymestrze i od tamtej pory nic...:)
No u mnie tak samo.. Piersi urosły w 1ym trymestrze i już chyba takie zostały jak w tym 1ym i nic nie rosną tak mi się wydaje.. No i prócz pojawiających się żył na nich to nic innego nie widzę tu innego.. Boję się że będą za małe, ale chyba jeszcze urosną?? [emoji23]
 
No u mnie tak samo.. Piersi urosły w 1ym trymestrze i już chyba takie zostały jak w tym 1ym i nic nie rosną tak mi się wydaje.. No i prócz pojawiających się żył na nich to nic innego nie widzę tu innego.. Boję się że będą za małe, ale chyba jeszcze urosną?? [emoji23]
Moze być tak że zaczną rosnąć jak już się karmić zacznie:)
 
@Kelyana na każdą działa co innego.
Ja nie ryzykuje chodzenia.
A o której w poniedziałek masz być?

@Ewela ja w żadnej ciąży wcześniej nie miałam mleka.
Siara pod koniec ciąży się pojawiała.
Teraz co kilka dni mam takie zaschnięte.
A karmiłam 15mcy, 18mcy i 20mcy.
Z pierwszym dzieckiem miałam wklęsłe brodawki i już w szpitalu mi mówili, że nie wykarmie. Gdyby nie dziewczyny (inne mamy)to bym się załamała. Podpowiedziały mi o nakładkach i udało się.
Przede wszystkim dobre nastawienie jest ważne.
No i nie słuchanie "ciotek dobra rada" typu masz za słaby pokarm bo dziecko chce jeść co godzinę.
Daj butle bo się nie najada itd super rady.
Na początku dziecko się musi nauczyć ssać a my przystawiać i nie przepajać, nie czekać 3-4godziny, tylko na żądanie to na żądanie.

@Pollyoanna nie baw się sutkami [emoji6]
Wiem, że wrześniowe tak robią, aby przyspieszyć, bo od masażu wydziela się oxytocyna i można sobie podkręcić, ale to działa wtedy, jak organizm cały już jest do porodu gotowy.
Bo jak nie jest gotowy to ani długie spacery ani dziki seks nie działa [emoji23]
Po 14 będzie moja lekarka na izbie i mnie przyjmie :)
 
@Roksi98 cieszę się że się poprawiło :)

Ja siare mam ale nie ze leci samo tylko właśnie takie zaschniete ślady albo jak nacisne. Taka żółta jak kogel mogel hehe. Poprzednio zdażyło mi się ze 2-3 razy bliżej końca że w nocy obudziłam się cała mokra ale teraz jeszcze nie.
A to uczucie produkcji mleka dzisiaj zaobserwowałam przy zwykłym poruszaniu się.

A w ogóle witam się w 30tc :D
Jeszcze 10 i pod nóż
 
@Roksi98 cieszę się że się poprawiło :)

Ja siare mam ale nie ze leci samo tylko właśnie takie zaschniete ślady albo jak nacisne. Taka żółta jak kogel mogel hehe. Poprzednio zdażyło mi się ze 2-3 razy bliżej końca że w nocy obudziłam się cała mokra ale teraz jeszcze nie.
A to uczucie produkcji mleka dzisiaj zaobserwowałam przy zwykłym poruszaniu się.

A w ogóle witam się w 30tc :D
Jeszcze 10 i pod nóż
Poprawilo mi sie, ale dzisiaj pol dnia stawia mi sie macica dosyć mocno i nie wiem co robic, bo wczoraj bylam u ginekologa i bylo wszystko dobrze. :(
 
F6ED4571-D395-41BF-80BE-0D9E6CB1D097.jpeg
Mój Mąż wymyślił, że zrobi mi prezent... wykupił sesję ciążową i noworodkową i uwaga, uwaga nie zamierzał mi o tym powiedzieć ...
Tylko zginęły mi 2 komplety bielizny - czarny i biały, które akurat teraz często używam z racji tego, że potrzebowałam kupić większe i nie mam ich za wiele. Szukałam dzisiaj tej bielizny i mówię Mu - jak to możliwe, że mogłam zgubić 2 komplety bielizny i to jeszcze jeden czarny, drugi biały jak nawet nie pamiętam, żebym to do prania dała, a już nawet legowisko i budę od psa sprawdziłam i nie ma...
W końcu się przyznał, że ukradł, bo trzeba zabrać na sesję - 27.09. - i co On myślał, że nie zauważę przez miesiąc, że nie mam 2 staników, a ogólnie używam chyba teraz 5ciu? Może braku majtek to bym nie zauważyła faceci
Jak już Go przycisnęłam to jeszcze okazało się, że kupił dla Małej buty, bo też Mu fotograf kazała przynieść, a ja nie zakupiłam
 

Załączniki

  • F6ED4571-D395-41BF-80BE-0D9E6CB1D097.jpeg
    F6ED4571-D395-41BF-80BE-0D9E6CB1D097.jpeg
    28,3 KB · Wyświetleń: 344
reklama
Dzien doberek...
Popracowalam, zakupki zrobione, schabik ze sliweczka sie piecze sie, ziemnioczki i warzywka do gotowania przygotowane. Mimo nocki kiepskiej, bo ze spaniem ciezko, ogarniam krok po kroku i czas leeeeci. Prawie tak samo szybko, jak Wy z pisaniem na forum ;)

Co do koszuli, to wrzucalam Wam fotki mojej Granatovo, one tanie nie sa, ale baaaardzo mi w niej wygodnie. Ma wlasnie te napki do zapinania, a dodatkowo magnesy, wiec nie trzeba za kazdym razem klikac zatrzaskow, wystarczy magesem polaczyc. A teraz czekam na te od mamyginekolog, bo moje koszule wszystkie wyszly i i tak potrzebuje zakupic.

@Ewela2805 bo teraz to takie modne dziedzie wizic w foteliku, tylko ze zdrowiem kregoslupa nie ma to nic wspolnego. Nie sluchaj glupot, a juz tym bardziej jesli chodzi o foteliki maxi cosi, one nie maja funkcji rozkladania na plasko.

@Dita_333 ja na urlopie sie zyje ?? ;)

@piorunem dzis juz lepiej z samopoczuciem ??

Już trochę lepiej ;)
 
Do góry