reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Bez sensu gdzieś szukam skoro mogę Was zapytać [emoji6] jakie polecacie nosidełko - nie chuste. Patrzyłam na Tule Free to grow Ale może macie coś tańszego sprawdzonego? Mloda ma prawie 5 kg i wiecznie na rękach Ale chciałam kupić głównie z myślą o wiośnie i lecie. Co polecacie?
My dziś kontrolnie do lekarza bo wypatrzyłam śluz w kupce... kilka dni wcześniej były pieniste a teraz ten śluz. W ogóle już kiedyś pisałam że kupkę mamy w każdym pampersie co mnie męczy i wkurza... więc wiecznie odparzona [emoji17] poza tym lekki katar.
Ach, miłego dnia [emoji4]
 
reklama
A my po kolejnym karmieniu z SNS. Małgosia ssie super pierś z drenem. Rośnie i domaga się bardzo dużo jedzenia... Teraz piła mleko z moich obu piersi plus prawie 100ml mm... Co oznacza że w piersiach nie mam dużo pokarmu... Obie strony ssała po ponad 10 min. Czuję ciężar, od kilku dni kłucie i mrowienie okolicy piersi... Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, że nie potrafię jej wykarmić...

@Ewela2805 a jak u Mai z kupą? Nie robi jej rzadko? U nas były takie problemy ze snem kiedy Małgosie męczyły gazy i kupa. Po zmianie mleka na Hipp kupka codziennie 2x i jest spokojna.

Wczoraj po 19 Małgosia była kąpana, zjadła i po godz. 20 zasnęła. Obudziła się po ok. 2 godzinach i grasowala prawie do 1 w nocy, ale była grzeczna, chciała się po prostu trochę pobawić. Jak zasnęła to spała do godziny 6, zjadła, odbiła, zmieniłam jej pampersa, odłożyłam do kołyski i zasnęła sama :) Pewnie będzie spać do ok. 10:00.
W dzień śpi kilka razy, zwykle ok. jednej- dwóch godz. Ma też dwie dłuższe fazy, że chce się bawić- koło południa i wieczorem. I tak wygląda prawie każdy dzień. Czasem tylko zasypia wcześniej, np. 2 dni temu odpadła po 23 i spała do prawie 7!
Spokojnie ważne że się starasz.
A może w nocy ja przystawiaj do piersi, wtedy mleko jest bardziej kaloryczne i karmienie nocne bardziej pobudza laktacje.
Sieeeeemanderox Lasencje :)
Jak na mozliwosc pobudkowe kojego syna dzisiejsza noc byla lux malina :)
Zasnal o 21:15, pierwsze karmienie 00:30, kolejne 3:45, a o 5:20 szama, wysadzanie i spanko do 7:15. Pojad i wlasnie lezy i do karuzeli gada.
@Mama Zuzi i Antosia Tomcio tez najlabrdziej do jezyka zaciesza ??
U nas noc też w deseczke. Zasnął przed 22, jedzonko o 1:30, pobudka o 4- dostał smoka i o 5:30 pampers i jedzonko, później po 7 cycuś i do 8:30 pospaliśmy

Na chwilę obecną przygląda się wszystkim zwierzakom w karuzeli
 
U mnie właśnie każdego proszę zróbcie testy to nie. Poszłam do innego lekarza, mówię żeby krew pobrał i pampersa wzięła. Nie, mleka bez laktozy. I tak właśnie jesteśmy na tym mleku..
Moja mała urodziła się 42cm, w 2 miesiące przyszło jej 12cm.... W piątek znów ważenie i mierzenie jestem ciekawa bo spioszki już na 62 muszę zakładać jej

Trochę się boję bo znalazłam swoją stara książeczkę zdrowia i ja w wieku 2 lat, w urodziny miałam 94cm
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png

a to Mąż wysoki?:-D
mloda ulewa i tak ?ulewala wczesniej?, a jak z reszta ..kupki ..kolki itp ..z drugiej strony trzeba by pare razy jeszcze odac by miec pewnosc ze pomaga badz nie hmm

mleko HA niby mniej alergizujace ma ok 30% duzych czastek bialek i jest zalecane profilaktycznie obciazonycch alergia a dzieciom juz z alergia ktora wystapila sa specjalne mleka z 3-7% tych duzych bialek
chodzi o proces rozbicia

wlasnie...czy mloda nie ma podejrzenia alergi na bialka mleka? wiesz ze nieolerancja laktozy wrodzona chociazby rzadko wystepuje a noworodki juz w 30tyg ciazy nabywaja moznosc trawienia laktozy ... maja ten enzym laktaza ze wzgledu na to by moc trawic dobrze mamine mleko. moze oczywiscie byc jej niedobor ale z czasem dojrzewania ukladu trawiennego wszystko wraca do normy i jest produkowana w odpowiedniej ilosci . podobniez dzieci mam ktorym mleko pryska i maja nadprodukcje pokarmu czesciej cierpia na 'kolki' przez zwiekszona ilosc laktozy ktora znajduje sie w poczatkowym mleku z tego wzgledu ze takie dziecko nie zdarzy dostac sie do czesci tresciwszej .
aa wtorna nietolerancja laktozy moze byc wywolana roznorakimy schorzeniami w jelitach jak nietolerancja bialka itd. zaobserwowaas cos takiego u swojej malej?

nie karmie mm a ciagle sie w tym temacie doksztalcam oO




@kredka na baterie tak jak napisala @Kelyana .. w brzuszki mozna szybko butelka przez to wiecej wlac i nie raz slyszalam ze szybciutk dzieci sobie brzuszki rozpychaja ... ja o takich paru sesjach z moim mlekiem z butli moglabym pomyslec ze go glodze bo potrafil w mgnieniu oka te 120 wciagnac i to z 1h po moim wyjsciu hehe od razu jak wstal bez moznosci zabawenia jak byl maly ale nie nie, nie zrobilo to na Mnie wrazenia bo wiem ze z piersi je ile chce kiedy chce i jak czesto chce wlasnie po to by miec tyle ile potrzebuje. fakt wyplyw mleka pod cisnieniem tez moje dziecko zmuszalo do mega efektywnej racy szybkiego ssania nie raz i tez moze to tez nie pomagalo na brzuszek koszmar

jak @FiLi88 pisze musisz miec plan i zmniejszac mm stopniowo ..aby tylko nie podawac wiecej a wlasnie mniej to wtedy bedzie mloda musiala dluzej na piersi posiedziec ale po woli do celu .tez bym tak zrobila

na szczepienie dzis czas eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
Bez sensu gdzieś szukam skoro mogę Was zapytać [emoji6] jakie polecacie nosidełko - nie chuste. Patrzyłam na Tule Free to grow Ale może macie coś tańszego sprawdzonego? Mloda ma prawie 5 kg i wiecznie na rękach Ale chciałam kupić głównie z myślą o wiośnie i lecie. Co polecacie?
My dziś kontrolnie do lekarza bo wypatrzyłam śluz w kupce... kilka dni wcześniej były pieniste a teraz ten śluz. W ogóle już kiedyś pisałam że kupkę mamy w każdym pampersie co mnie męczy i wkurza... więc wiecznie odparzona [emoji17] poza tym lekki katar.
Ach, miłego dnia [emoji4]

Nosidła są dla siedzących dzieci :) ja będę kupowała nosidło manduca. Teraz mam chustę, młody nie bardzo się z nią lubi, ale nosząc go po kilka godzin to nawet 15 minut ulgi dla rąk jest rewelacyjne :)
 
Bez sensu gdzieś szukam skoro mogę Was zapytać [emoji6] jakie polecacie nosidełko - nie chuste. Patrzyłam na Tule Free to grow Ale może macie coś tańszego sprawdzonego? Mloda ma prawie 5 kg i wiecznie na rękach Ale chciałam kupić głównie z myślą o wiośnie i lecie. Co polecacie?
My dziś kontrolnie do lekarza bo wypatrzyłam śluz w kupce... kilka dni wcześniej były pieniste a teraz ten śluz. W ogóle już kiedyś pisałam że kupkę mamy w każdym pampersie co mnie męczy i wkurza... więc wiecznie odparzona [emoji17] poza tym lekki katar.
Ach, miłego dnia [emoji4]

Ja mam nosidlo Tula free to grow, z pierworodnym uzywalam zwyklego, bo tylko takie wtedy byly. I tym razem kupilam Tule, bo mi ona podpasowala i bylismy zadowoleni. Teo wsadzilam jak na razie kilka razy na doslownie pare minut, bo dzieci nie siedzace nie powinno sie nosic w nosidlach ze wgledu na sztywny pas biodrowy na ktorym siadaja mimo wszystko. Jesli planujesz uzywac latem, to warto wybrac takie nosidlo, ktore wam dluzej posluzy, czyli takie ktore rosnie. Niestety nie podpowiem nic nt innych firm, bo nie mialam okazji testowac. A na Tule widzialam gdzies promke -15%, chyba na ecomaluchu, albo cos takiego.


a to Mąż wysoki?:-D
mloda ulewa i tak ?ulewala wczesniej?, a jak z reszta ..kupki ..kolki itp ..z drugiej strony trzeba by pare razy jeszcze odac by miec pewnosc ze pomaga badz nie hmm

mleko HA niby mniej alergizujace ma ok 30% duzych czastek bialek i jest zalecane profilaktycznie obciazonycch alergia a dzieciom juz z alergia ktora wystapila sa specjalne mleka z 3-7% tych duzych bialek
chodzi o proces rozbicia

wlasnie...czy mloda nie ma podejrzenia alergi na bialka mleka? wiesz ze nieolerancja laktozy wrodzona chociazby rzadko wystepuje a noworodki juz w 30tyg ciazy nabywaja moznosc trawienia laktozy ... maja ten enzym laktaza ze wzgledu na to by moc trawic dobrze mamine mleko. moze oczywiscie byc jej niedobor ale z czasem dojrzewania ukladu trawiennego wszystko wraca do normy i jest produkowana w odpowiedniej ilosci . podobniez dzieci mam ktorym mleko pryska i maja nadprodukcje pokarmu czesciej cierpia na 'kolki' przez zwiekszona ilosc laktozy ktora znajduje sie w poczatkowym mleku z tego wzgledu ze takie dziecko nie zdarzy dostac sie do czesci tresciwszej .
aa wtorna nietolerancja laktozy moze byc wywolana roznorakimy schorzeniami w jelitach jak nietolerancja bialka itd. zaobserwowaas cos takiego u swojej malej?

nie karmie mm a ciagle sie w tym temacie doksztalcam oO




@kredka na baterie tak jak napisala @Kelyana .. w brzuszki mozna szybko butelka przez to wiecej wlac i nie raz slyszalam ze szybciutk dzieci sobie brzuszki rozpychaja ... ja o takich paru sesjach z moim mlekiem z butli moglabym pomyslec ze go glodze bo potrafil w mgnieniu oka te 120 wciagnac i to z 1h po moim wyjsciu hehe od razu jak wstal bez moznosci zabawenia jak byl maly ale nie nie, nie zrobilo to na Mnie wrazenia bo wiem ze z piersi je ile chce kiedy chce i jak czesto chce wlasnie po to by miec tyle ile potrzebuje. fakt wyplyw mleka pod cisnieniem tez moje dziecko zmuszalo do mega efektywnej racy szybkiego ssania nie raz i tez moze to tez nie pomagalo na brzuszek koszmar

jak @FiLi88 pisze musisz miec plan i zmniejszac mm stopniowo ..aby tylko nie podawac wiecej a wlasnie mniej to wtedy bedzie mloda musiala dluzej na piersi posiedziec ale po woli do celu .tez bym tak zrobila

na szczepienie dzis czas eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Bedzie dobrze. Dzis tylko jedno uklucie ???
Aaaa wlasnie, bo my w piatek idziemy na to pierwsze szczepienie co mialo buc w 8 tygodniu, ale nam sie wyciagnelo triszku. Kluja w nozki tylko ?? Czy raczka tez, bo nke wiem czy bodzialna dlugi tekaw moge zalozyc?
 
a to Mąż wysoki?:-D
mloda ulewa i tak ?ulewala wczesniej?, a jak z reszta ..kupki ..kolki itp ..z drugiej strony trzeba by pare razy jeszcze odac by miec pewnosc ze pomaga badz nie hmm

mleko HA niby mniej alergizujace ma ok 30% duzych czastek bialek i jest zalecane profilaktycznie obciazonycch alergia a dzieciom juz z alergia ktora wystapila sa specjalne mleka z 3-7% tych duzych bialek
chodzi o proces rozbicia

wlasnie...czy mloda nie ma podejrzenia alergi na bialka mleka? wiesz ze nieolerancja laktozy wrodzona chociazby rzadko wystepuje a noworodki juz w 30tyg ciazy nabywaja moznosc trawienia laktozy ... maja ten enzym laktaza ze wzgledu na to by moc trawic dobrze mamine mleko. moze oczywiscie byc jej niedobor ale z czasem dojrzewania ukladu trawiennego wszystko wraca do normy i jest produkowana w odpowiedniej ilosci . podobniez dzieci mam ktorym mleko pryska i maja nadprodukcje pokarmu czesciej cierpia na 'kolki' przez zwiekszona ilosc laktozy ktora znajduje sie w poczatkowym mleku z tego wzgledu ze takie dziecko nie zdarzy dostac sie do czesci tresciwszej .
aa wtorna nietolerancja laktozy moze byc wywolana roznorakimy schorzeniami w jelitach jak nietolerancja bialka itd. zaobserwowaas cos takiego u swojej malej?

nie karmie mm a ciagle sie w tym temacie doksztalcam oO




@kredka na baterie tak jak napisala @Kelyana .. w brzuszki mozna szybko butelka przez to wiecej wlac i nie raz slyszalam ze szybciutk dzieci sobie brzuszki rozpychaja ... ja o takich paru sesjach z moim mlekiem z butli moglabym pomyslec ze go glodze bo potrafil w mgnieniu oka te 120 wciagnac i to z 1h po moim wyjsciu hehe od razu jak wstal bez moznosci zabawenia jak byl maly ale nie nie, nie zrobilo to na Mnie wrazenia bo wiem ze z piersi je ile chce kiedy chce i jak czesto chce wlasnie po to by miec tyle ile potrzebuje. fakt wyplyw mleka pod cisnieniem tez moje dziecko zmuszalo do mega efektywnej racy szybkiego ssania nie raz i tez moze to tez nie pomagalo na brzuszek koszmar

jak @FiLi88 pisze musisz miec plan i zmniejszac mm stopniowo ..aby tylko nie podawac wiecej a wlasnie mniej to wtedy bedzie mloda musiala dluzej na piersi posiedziec ale po woli do celu .tez bym tak zrobila

na szczepienie dzis czas eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Trzymam kciuki, żeby poszło szybko i bezbolesnie.

Ja mam nosidlo Tula free to grow, z pierworodnym uzywalam zwyklego, bo tylko takie wtedy byly. I tym razem kupilam Tule, bo mi ona podpasowala i bylismy zadowoleni. Teo wsadzilam jak na razie kilka razy na doslownie pare minut, bo dzieci nie siedzace nie powinno sie nosic w nosidlach ze wgledu na sztywny pas biodrowy na ktorym siadaja mimo wszystko. Jesli planujesz uzywac latem, to warto wybrac takie nosidlo, ktore wam dluzej posluzy, czyli takie ktore rosnie. Niestety nie podpowiem nic nt innych firm, bo nie mialam okazji testowac. A na Tule widzialam gdzies promke -15%, chyba na ecomaluchu, albo cos takiego.




Bedzie dobrze. Dzis tylko jedno uklucie ???
Aaaa wlasnie, bo my w piatek idziemy na to pierwsze szczepienie co mialo buc w 8 tygodniu, ale nam sie wyciagnelo triszku. Kluja w nozki tylko ?? Czy raczka tez, bo nke wiem czy bodzialna dlugi tekaw moge zalozyc?
My mamy jutro szczepienie tez to co miało być w 8 tyg i przeciągnęło się przez święta.
U nas będzie wszystko na raz jednego dnia. HV mówiła ze 2 ukłucia w jedna nóżkę i jedno w druga.

Tez się zastanawiam jak ubrać Mała. Nie wiem czy będą wcześniej ważyć czy badać czy od razu kłucie?
Nóżki po tym pewnie bolą? Spodnie na szelkach jej założę może żeby nie bolało przy zakładaniu albo jakiś pajac [emoji848]

@ONAONAONA Ty miałaś te szczepienia jakos rozłożone? Pamietam, ze już miałaś pare tyg temu jakieś.
 
Ja mam nosidlo Tula free to grow, z pierworodnym uzywalam zwyklego, bo tylko takie wtedy byly. I tym razem kupilam Tule, bo mi ona podpasowala i bylismy zadowoleni. Teo wsadzilam jak na razie kilka razy na doslownie pare minut, bo dzieci nie siedzace nie powinno sie nosic w nosidlach ze wgledu na sztywny pas biodrowy na ktorym siadaja mimo wszystko. Jesli planujesz uzywac latem, to warto wybrac takie nosidlo, ktore wam dluzej posluzy, czyli takie ktore rosnie. Niestety nie podpowiem nic nt innych firm, bo nie mialam okazji testowac. A na Tule widzialam gdzies promke -15%, chyba na ecomaluchu, albo cos takiego.




Bedzie dobrze. Dzis tylko jedno uklucie ???
Aaaa wlasnie, bo my w piatek idziemy na to pierwsze szczepienie co mialo buc w 8 tygodniu, ale nam sie wyciagnelo triszku. Kluja w nozki tylko ?? Czy raczka tez, bo nke wiem czy bodzialna dlugi tekaw moge zalozyc?
Dzięki bardzo. Znajoma ma i też bardzo sobie chwali. Swoją małą nosiła na 15 minutowe spacery jak miała 3 m-ce więc pomyślałam że chociaż na chwilkę mogłabym sobie ulżyć [emoji4] tam jest chyba napisane że od 3,2 kg można nosić ale po co skoro niby od siedzącego?[emoji848]
 
Trzymam kciuki, żeby poszło szybko i bezbolesnie.


My mamy jutro szczepienie tez to co miało być w 8 tyg i przeciągnęło się przez święta.
U nas będzie wszystko na raz jednego dnia. HV mówiła ze 2 ukłucia w jedna nóżkę i jedno w druga.

Tez się zastanawiam jak ubrać Mała. Nie wiem czy będą wcześniej ważyć czy badać czy od razu kłucie?
Nóżki po tym pewnie bolą? Spodnie na szelkach jej założę może żeby nie bolało przy zakładaniu albo jakiś pajac [emoji848]

@ONAONAONA Ty miałaś te szczepienia jakos rozłożone? Pamietam, ze już miałaś pare tyg temu jakieś.

Ooo to dobrze, ze nie w raczke. Na pewno zwaza i zbadaja. Szczepia zazwyczaj na sam koniec, bo to wiadomo ze placz poziom hard i tak nozki bola po tych iglach.
 
reklama
Dzięki bardzo. Znajoma ma i też bardzo sobie chwali. Swoją małą nosiła na 15 minutowe spacery jak miała 3 m-ce więc pomyślałam że chociaż na chwilkę mogłabym sobie ulżyć [emoji4] tam jest chyba napisane że od 3,2 kg można nosić ale po co skoro niby od siedzącego?[emoji848]

Tak jest duzy przedzial wagowy w tym nosidle co uwazam za plus. Widzisz z tym noszeniem jest tak, ze nie powinno sie podpierac kregoslupa dziecku, ale jak nosisz na rekach i masz jedna pod pupa to robisz dokladnie to samo co nosidlo, a nawet gorzej bo czesto plecki sa proste i pupa nie jest wywieszona. Najzdrowsze noszenie dla maluchow to wlasnie chusta, albo na kolyske, czego maluchy czesto gesto nie lubia. Trzeba to wszystko wywazyc i wybrac jak najlepiej.
 
Do góry