reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny już powoli tracę nadzieję, więc pytam bo nigdy tego nie robiliśmy. Jak włożyć dziecku czopek? Pytanie banalne, ale moja córa już prawie 2 tygodnie nie robi kupy (odkąd sika do nocnika), w czwartek idę z młodszą na szczepienie i zapytam lekarką o to co mam zrobić, ale pewnie każe dać czopek. Już mam stresa, bo to jest duża 2,5 latka i ma dużo siły, nie wiem jak z mężem to zrobimy :( Sika normalnie do nocnika z chęcią.
 
reklama
Trzymam kciuki, żeby poszło szybko i bezbolesnie.


My mamy jutro szczepienie tez to co miało być w 8 tyg i przeciągnęło się przez święta.
U nas będzie wszystko na raz jednego dnia. HV mówiła ze 2 ukłucia w jedna nóżkę i jedno w druga.

Tez się zastanawiam jak ubrać Mała. Nie wiem czy będą wcześniej ważyć czy badać czy od razu kłucie?
Nóżki po tym pewnie bolą? Spodnie na szelkach jej założę może żeby nie bolało przy zakładaniu albo jakiś pajac [emoji848]

@ONAONAONA Ty miałaś te szczepienia jakos rozłożone? Pamietam, ze już miałaś pare tyg temu jakieś.

Polecam założyć bodziaka i spodenki, bo u nas po badaniu każą założyć body i szczepienie jest w częściowym ubranku :)

U nas ewidentnie skok (;P). jasiek codziennie chodzi spać 20-22, a wczoraj do 1 w nocy miał oczy jak 5 zł i obczajal z zaciekawieniem świat. Co więcej przespał ciągiem 5 h bez pobudek na jedzenie :szok: (do tej pory max było 3,5h).
Od rana tez się wszystkiemu przypatruje, taki ciekawy świata jest :):)

Dziewczyny kupujecie na wyprzedażach jakieś ciuszki na za zaś? Zastanawiam się nad kurtka na wiosnę, bo na razie mamy kombinezon, ale do spacerówki coś by się przydało na Kwiecen/maj. Nie wiem czy mnie nie powaliło, bo jak robię teraz przegląd ubranek to wielu Jachu nawet nie nałożył, bo nie przewidziałam Że tyle dostanie w prezentach.
No ale już prezentów się nie spodziewam ;)
 
Polecam założyć bodziaka i spodenki, bo u nas po badaniu każą założyć body i szczepienie jest w częściowym ubranku :)

U nas ewidentnie skok (;P). jasiek codziennie chodzi spać 20-22, a wczoraj do 1 w nocy miał oczy jak 5 zł i obczajal z zaciekawieniem świat. Co więcej przespał ciągiem 5 h bez pobudek na jedzenie :szok: (do tej pory max było 3,5h).
Od rana tez się wszystkiemu przypatruje, taki ciekawy świata jest :):)

Dziewczyny kupujecie na wyprzedażach jakieś ciuszki na za zaś? Zastanawiam się nad kurtka na wiosnę, bo na razie mamy kombinezon, ale do spacerówki coś by się przydało na Kwiecen/maj. Nie wiem czy mnie nie powaliło, bo jak robię teraz przegląd ubranek to wielu Jachu nawet nie nałożył, bo nie przewidziałam Że tyle dostanie w prezentach.
No ale już prezentów się nie spodziewam ;)

Dzięki za radę [emoji846]
U nas tez dzisiejszej nocy rekordowo długo sen, aż 6godz [emoji3]
Ile Jaś już ma? Pamietam, ze to nasz najstarszy forumowy dzieciaczek ale nie pamietam dokładnie kiedy się urodził.

My kupujemy ciuszki praktycznie tylko na wyprzedażach a później jak potrzebuje to dokupuje. Mamy już ciuchy do ok 2 lat, w tym kurtki, mam nadzieje ze trafiliśmy z rozmiarem [emoji23]

W ogóle to jak babcie u nas były to przywiozły dużo prezentów a później mialy wracać z pustymi walizkami wiec daliśmy im duże ubranka Zosi żeby wzięły do Polski, bo my w maju wracamy. No ale nie przewidziałam, ze Zosia będzie tak szybko rosła i chyba nie wszystkie z tych ciuszków zdąży założyć w Polsce a tutaj będę musiała jej dokupić. Ewentualnie babcie będą wysyłać z Polski do nas [emoji23][emoji23]
 
Dziewczyny już powoli tracę nadzieję, więc pytam bo nigdy tego nie robiliśmy. Jak włożyć dziecku czopek? Pytanie banalne, ale moja córa już prawie 2 tygodnie nie robi kupy (odkąd sika do nocnika), w czwartek idę z młodszą na szczepienie i zapytam lekarką o to co mam zrobić, ale pewnie każe dać czopek. Już mam stresa, bo to jest duża 2,5 latka i ma dużo siły, nie wiem jak z mężem to zrobimy :( Sika normalnie do nocnika z chęcią.

Kladziesz na pleckach podnosisz nozki i po prostu wkladasz. Pozniej nogi na dol i mozna posladki zacisnac, zeby nie wypchala. Czasami pomaga samo wsadzenie i nawet jak wypadnie to powinien zadzialac. A ja mam takie pytanko. Jak miala brudne majteczki, albo jak robila w pieluszke to nie mowiliscie ze to strasznie beee jest i smierdzi itd ??
 
Polecam założyć bodziaka i spodenki, bo u nas po badaniu każą założyć body i szczepienie jest w częściowym ubranku :)

U nas ewidentnie skok (;P). jasiek codziennie chodzi spać 20-22, a wczoraj do 1 w nocy miał oczy jak 5 zł i obczajal z zaciekawieniem świat. Co więcej przespał ciągiem 5 h bez pobudek na jedzenie :szok: (do tej pory max było 3,5h).
Od rana tez się wszystkiemu przypatruje, taki ciekawy świata jest :):)

Dziewczyny kupujecie na wyprzedażach jakieś ciuszki na za zaś? Zastanawiam się nad kurtka na wiosnę, bo na razie mamy kombinezon, ale do spacerówki coś by się przydało na Kwiecen/maj. Nie wiem czy mnie nie powaliło, bo jak robię teraz przegląd ubranek to wielu Jachu nawet nie nałożył, bo nie przewidziałam Że tyle dostanie w prezentach.
No ale już prezentów się nie spodziewam ;)
Ja na zaś kupuje body spodenki itp. Kurtki bym się trochę obawiała bo nie wiadomo jak mały urośnie. Chciałam kupić ubranko na chrzest na kwiecień ale kurde cykam się właśnie z tego względu że albo do kwietnia zrobi się za małe albo znów mały tak nie urośnie jak wezmę rozmiar większy i będzie to na nim wisiało.
U nas taka sniezyca, że do dentysty jechałam 20 na godzinę. Normalnie wszędzie śnieg, nic nie odsniezone,bo ciągle sypie.
 
Kladziesz na pleckach podnosisz nozki i po prostu wkladasz. Pozniej nogi na dol i mozna posladki zacisnac, zeby nie wypchala. Czasami pomaga samo wsadzenie i nawet jak wypadnie to powinien zadzialac. A ja mam takie pytanko. Jak miala brudne majteczki, albo jak robila w pieluszke to nie mowiliscie ze to strasznie beee jest i smierdzi itd ??

Oczywiście, że tak. Mówiłam, że ładnie robi siku, jak będzie robić kupkę do nocnika to pójdziemy razem do sklepu i wybierze sobie majteczki jakie chce. Tak samo ją przekonywaliśmy.
 
Dziewczyny już powoli tracę nadzieję, więc pytam bo nigdy tego nie robiliśmy. Jak włożyć dziecku czopek? Pytanie banalne, ale moja córa już prawie 2 tygodnie nie robi kupy (odkąd sika do nocnika), w czwartek idę z młodszą na szczepienie i zapytam lekarką o to co mam zrobić, ale pewnie każe dać czopek. Już mam stresa, bo to jest duża 2,5 latka i ma dużo siły, nie wiem jak z mężem to zrobimy :( Sika normalnie do nocnika z chęcią.
A może najpierw coś do jedzenia takiego bardziej przeczyszczajacego (kefir, letnia woda przegotowana) , a może ewentualnie syrop laktuloza? Wiem że dzieciakom można tylko nie pamiętam od którego r. ż[emoji848]

My dzisiaj mieliśmy szczepienie, oj jeszcze nigdy mój Synuś tak nie plakał. Tatuś go trzymał ale myślałam że już Stary będzie płakał z razem z Malutkim , trauma dla całej trójki, za dwa tygodnie pneumo[emoji17] Mój byczuś waży już 5900 [emoji170]
 
Dziewczyny już powoli tracę nadzieję, więc pytam bo nigdy tego nie robiliśmy. Jak włożyć dziecku czopek? Pytanie banalne, ale moja córa już prawie 2 tygodnie nie robi kupy (odkąd sika do nocnika), w czwartek idę z młodszą na szczepienie i zapytam lekarką o to co mam zrobić, ale pewnie każe dać czopek. Już mam stresa, bo to jest duża 2,5 latka i ma dużo siły, nie wiem jak z mężem to zrobimy :( Sika normalnie do nocnika z chęcią.
A może najpierw spróbuj jedzeniem podzialac? U nas zawsze się sprawdza. Dużo wody, jabłka, platki owsiane (robię z nich placuszki i zawsze po takich sniadanku śmigamy do toalety). Wiem że młoda niechętnie je ale może jej coś przemycisz? A sliwka suszona? Jak mój synek był mały to ten słoiczek działał cuda. Ciekawe czy teraz też by pomog[emoji848] muszę kiedyś spróbować. Co do czopkow to się nie wypowiem bo nigdy nie musiałam stosować.
 
Polecam założyć bodziaka i spodenki, bo u nas po badaniu każą założyć body i szczepienie jest w częściowym ubranku :)

U nas ewidentnie skok (;P). jasiek codziennie chodzi spać 20-22, a wczoraj do 1 w nocy miał oczy jak 5 zł i obczajal z zaciekawieniem świat. Co więcej przespał ciągiem 5 h bez pobudek na jedzenie :szok: (do tej pory max było 3,5h).
Od rana tez się wszystkiemu przypatruje, taki ciekawy świata jest :):)

Dziewczyny kupujecie na wyprzedażach jakieś ciuszki na za zaś? Zastanawiam się nad kurtka na wiosnę, bo na razie mamy kombinezon, ale do spacerówki coś by się przydało na Kwiecen/maj. Nie wiem czy mnie nie powaliło, bo jak robię teraz przegląd ubranek to wielu Jachu nawet nie nałożył, bo nie przewidziałam Że tyle dostanie w prezentach.
No ale już prezentów się nie spodziewam ;)
Ja w większości kupuje ciuszki na wyprzedazy, ja już nawet kurtkę na następną zimę kupiłam. W ciąży kompletowałam na 0 - 6 a teraz 6-12 i większe[emoji16]
 
reklama
Oczywiście, że tak. Mówiłam, że ładnie robi siku, jak będzie robić kupkę do nocnika to pójdziemy razem do sklepu i wybierze sobie majteczki jakie chce. Tak samo ją przekonywaliśmy.

Z kupka jest tak, ze trzeba ja zachwalac. Opowiadac jaka to ona nie jest ladna i superowa, bo inaczej dzieci sie blokuja, wstydza sie ja robic, bo przeciez dorosli mowia ze to jest fuuuuj i bleee. Wez ja ze soba do toalety jak bedziesz Ty robila i jej opowiedz najladniej jak sie da o kupce. Wiem, ze to dziwne i mkze sie nawet wydawac smieszne, ale dziala. Pomoglam tak wielu moim znajomym, bo mialy dokladnie taki sam problem jak Ty. Dziecko dostaje dwa rozne komunikaty, zrob kupke dostaiesz nagrode, ale jak juz jest jakis jej znak to jest fuuuj. Jak juz sie odblokuje, to bedzie ladnie robila na nocnik razem z siusiu.
 
Do góry