reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziś cały dzień same. Mąż wyjechał na cały dzień, nie jestem przyzwyczajona do takiej sytuacji, a większość z Was ma tak na co dzień. To nawet nie chodzi o pomoc, ale zawsze pójdę nawet zapytam czy chce kawę, albo wyjdzie z pokoju to zagada do starszej, weźmie na konika (na plecy), a tak cisza i nudy.

Wy wszystkie piszecie ile macie mleka, ile ściągacie a ja nie mam o tym pojęcia. Ściągałam tylko w szpitalu jak miałam nawał, a teraz w domu nie mam laktatora. Najważniejsze, że córka się najada i przybiera na wadze. Teraz w ciągu 3 tygodni przybrała 520 g, czyli chyba ok. No i urosła już od porodu 10cm.

Mąż chodzi ze mną na szczepienia i on pilnuje terminów. Teściowa jako prezent na chrzest sponsoruje szczepienia, także on z nią wszystko omawia.
Michalina miała przed szczepieniem robione badanie krwi no i wyszły jej w rozmazie ręcznym granulocyty segmentowane 13, a norma jest od 17 do 60. Teraz będziemy to kontrolować, bo właśnie z nimi miała problem starsza córka (neutropenia). Przed kolejnym szczepieniem (21 lutego) kolejne badanie krwi i zobaczymy jak będzie.
 
reklama
Laseczki, lecimy na szczepienia.

@Kredka_na_baterie lacze sie z Toba dzis. U nas kombo, wszystko jednego dnia jak u Pauli i Karoli. @karasjowa kiedy Wy sie szczepicie ??
My się szczepimy w przyszłą środę. Powinnam w tym tygodniu, ale zadzwoniłam troszkę opóźniona [emoji3] no i też kombo jak i u Was dziewczyny [emoji57]
 
My dziś po kolejnej kontroli u okulisty ( z racji wcześniactwa). Nie są to miłe wizyty, bo dziecku wkładamy jest wziernik do oka..brrr. Ale Jaś znosi to dzielnie. Dzisiaj byla już ostatnia wizyta, wszystko ok :):)
Co prawda mocno zeruje, ale ponoc do 6 miesiąca korygowanego to normalne.

No i panie pozachwycały się jaki grzeczny i słodki bobasek, a jak wiecie to miód ma serce każdej mamy [emoji3526]

Ja wczoraj miałam swoje pierwsze zapalenie piersi. We wtorek cyc mnie bolał i średnie samopoczucie, ale w środę wieczorem to już kuźwa światło w tunelu widziałam... Nawet już paracetamol nie pomógł,gorączka że aż mnie telepało. Jeszcze się tak zastanawiałam czy to nie jakieś grypsko bo ten ból piersi to delikatny i przy dotyku, ani zastoju, Maleńki normalnie jadł z niego. Dzisiaj wstałam jak gdyby nigdy nic[emoji4]

U nas popołudnie cały czas na cycu, tak gdzieś od 17, a jak go próbowałam odciągnąć to ssał co mu się pod buzke przyplatało, piąstka , moja ręka, kocyk i krzyk. Nawet liczyłam że pojawią się pierwsze łzy[emoji6] z głodu to nie było, bo pampersy przesiurane aż się niebieska kreską rozmazywała [emoji18] tylko cyc cyc i jeszcze raz cyc[emoji18] przynajmniej mam mniejsze wyrzuty sumienia że chata nie ogarnieta[emoji16]

My szczepimy się 5w1 i pneumo refundowane[emoji4]
Dla mnie cyc jest właśnie troszkę usprawiedliwieniem do niewykonania czynności domowych i pretekstem do lenistwa ;) ale u nas karmienia już są króciutkie.
 
Dziś cały dzień same. Mąż wyjechał na cały dzień, nie jestem przyzwyczajona do takiej sytuacji, a większość z Was ma tak na co dzień. To nawet nie chodzi o pomoc, ale zawsze pójdę nawet zapytam czy chce kawę, albo wyjdzie z pokoju to zagada do starszej, weźmie na konika (na plecy), a tak cisza i nudy.

Wy wszystkie piszecie ile macie mleka, ile ściągacie a ja nie mam o tym pojęcia. Ściągałam tylko w szpitalu jak miałam nawał, a teraz w domu nie mam laktatora. Najważniejsze, że córka się najada i przybiera na wadze. Teraz w ciągu 3 tygodni przybrała 520 g, czyli chyba ok. No i urosła już od porodu 10cm.

Mąż chodzi ze mną na szczepienia i on pilnuje terminów. Teściowa jako prezent na chrzest sponsoruje szczepienia, także on z nią wszystko omawia.
Michalina miała przed szczepieniem robione badanie krwi no i wyszły jej w rozmazie ręcznym granulocyty segmentowane 13, a norma jest od 17 do 60. Teraz będziemy to kontrolować, bo właśnie z nimi miała problem starsza córka (neutropenia). Przed kolejnym szczepieniem (21 lutego) kolejne badanie krwi i zobaczymy jak będzie.

Ja tez nie sciagam, raz przylozylam laktator do cycow jak mi napuchly, ale nie sciagnrlam nic, bo sie mlody obudzil i on zessal. Tez nie wiem ile mam, a w dzien karmie niemalze co godzine. Takie jest zapotrzebowanie pana, tak karmie. Chyba nie trzeba sie nad tym rozwodzic tylko brac jak jest ;)

My zaczynamy juz z rozmiarrm 74, takze tego... masakra jak to to szybko rosnie :)
 
Nie bylo tak zle, chyba bardziej plakal jak podawala rota anizeli wklucia. Utuliam smok wyciszyl, a pozniej ladnie zjadl. Pospal chwile i teraz sobie cycamy. Mam nadzieje, ze tak to “rozchodzi” dzis na spokojnie.

Dzielny chłopiec! Trzymam kciuki żeby Teo przeszedł to spokojnie bez bólu i gorączki [emoji846]

Ale te nasze dzieci różne. Moja Zosia po rota się oblizywała i rozglądała jakby chciała jeszcze [emoji23] a przy wkluciach był wrzask.
 
reklama
Ja tez nie sciagam, raz przylozylam laktator do cycow jak mi napuchly, ale nie sciagnrlam nic, bo sie mlody obudzil i on zessal. Tez nie wiem ile mam, a w dzien karmie niemalze co godzine. Takie jest zapotrzebowanie pana, tak karmie. Chyba nie trzeba sie nad tym rozwodzic tylko brac jak jest ;)

My zaczynamy juz z rozmiarrm 74, takze tego... masakra jak to to szybko rosnie :)

kciuki za mlodego! napewno zuch chlopak jak mama dobrze sobie poradzi ze szczepieniem:)


74 ja pikole , leci czas

ja juz kupilam mlodemu inny kombinezon nie za gruby bo z misia no juz wyrosl ,,sie wszystko rozpina haha

i tez jestem tego zdania ze nie ma co szukac dziury w calym w tym ile mamy tego pokarmu w piersiach a czy to nie za malo bo tylko sie robi kogiel mogiel panika i stres a wyssac wszystko do cna ie nie da bo w piersi zawsze cos bedzie:p ..kazde dziecie je jak chce .. poczytajcie ze nawet na mm dzieci roznie jedza i nie kazde zje tyle ile zaleca producent. wiec suma sumarum tak samo moze byc na piersi. kazde dziecie ma wlasne indywidualne potrzeby , grunt ze nam siusiaja kitraj i przybieraja na wadze


My musimy iść w przyszłym tyg na kontrol po szpitalu i wtedy nasza doktor zdecyduje co ze szczepieniem... Troszkę się boję że nie wyrobimy się z rotawirusami... :/

kurcze mam nadzieje ze uda sie jednak
Dzielny chłopiec! Trzymam kciuki żeby Teo przeszedł to spokojnie bez bólu i gorączki [emoji846]

Ale te nasze dzieci różne. Moja Zosia po rota się oblizywała i rozglądała jakby chciała jeszcze [emoji23] a przy wkluciach był wrzask.

Nikolas tylko memlal jezorem ze skwaszona mina haha

@folka oj jak cie rozumiem . dopiero @majacyr tyle mleka zamrozonego wyrzucila a tu niedawno pisala ze ma lkryzys z odciagnaiem takze moze ma ktos z rodziny pusta zamrazalke ..tez by mi bylo szkoda wurzycac:(
jakbym mogla to i drugiej mamie bym oddala hehehe


wrocilam z pracy , i spacer tez zaliczylam juz z mlodym a teraz ide ziemniaczki do barszczu czerwonego ugotowac ktory maz zrobl wczoraj, ale na tez dzis taka porcja.
 
Do góry