reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
@Sasanka14 my tez jutro szczepienie.. najgorsze jest to, ze siedzimy na tykającej bombie, ponieważ w niedzielę bylismy na imieninach teściowej, a w poniedziałek rano okazało się, ze bratanica meza ma szkarlatynę. Póki co nic sie nie dzieje i modlę sie, żeby tak zostało..
Nienawidzę takich sytuacji. U nas starsza córa chodzi do przedszkola a w niedziele widziała się z kuzynka co ma angine (w poniedziałek się rozłożyła) ale mam nadzieję że dotrwamy bo u nas ostatni dzwonek na rota. A Ty koniecznie o tej szkarlatynie wspomnij.
 
To dopiero nasze pierwsze szczepienie hexa+pneumo+rota.
Mieliśmy identyczne połączenie, podobno Prenevar 13 jest bardziej bolesny niż Hexacima. Ale po szczepieniu żadnych dolegliwości, dobre samopoczucie, na drugi dzień śladu brak. Później, niemal tydzień temu mieliśmy Bexsero (Meningokoki B) i to było gorsze. Ślad jeszcze nie zszedł, była opuchlizna, rozregulowane spanie i marudzenie.
 
@karasjowa, dziekuje Ci pieknie. Screeny porobilam, bo nazwy to mi pouciekaja. My Peak tez czesto odwiedzamy, ale wlasnie bardziej z naszej strony. Najbardziej znany to chyba Dove Stone, moza sobie mega treking zafundowac, albo komerche zrobic ;) dla kazdego cos dobrego ;)
Mi sie bardzo spodobalo Ladybower Reservoir. W zasadzie jak popatrzysz na mape to do okola kazdego zbiornika z woda sa mniej lub bardziej wymagajace traski.

Zobacz załącznik 936247Zobacz załącznik 936248Zobacz załącznik 936249Zobacz załącznik 936250

Zas namioty w ubiegle wakacje testowalismy w Walii, bylo mega super duper. Szczegolnie okolice Tudweiliog.

Zobacz załącznik 936251
No i to są piękne zdjęcia, a nie moje z telefonu, w dzień deszczowy [emoji16][emoji23]

A wracając do tematu cyckow, widzę że zbliżonych rozmiarów jesteśmy w tej kategorii [emoji16] Już się z tym pogodzilam, że na pewno ta cała skóra się nie zejdzie po karmieniu i będę mieć sutki w okolicach pępka. No co zrobisz, życie! Żadna z nas nie jest ze stali. Dobre staniki trzeba dobierać bo niestety, takiego za £3 z Primarka nie założę... Kosztują mnie kupę kasy takie porządne stelaże. Te do karmienia mi się poszczescilo dostać w Mothercare, kupiłam dwupak za £5, w moim rozmiarze- jak na loterii mi się trafiło, powinnam była wysłać kupon w ten dzień. Jeszcze dwa inne na ebay z Chin, jeden ok przyszedł drugi jak na lalkę [emoji16] Ale mam dość na teraz, 3 na przemian noszę i starcza.
 
No i to są piękne zdjęcia, a nie moje z telefonu, w dzień deszczowy [emoji16][emoji23]

A wracając do tematu cyckow, widzę że zbliżonych rozmiarów jesteśmy w tej kategorii [emoji16] Już się z tym pogodzilam, że na pewno ta cała skóra się nie zejdzie po karmieniu i będę mieć sutki w okolicach pępka. No co zrobisz, życie! Żadna z nas nie jest ze stali. Dobre staniki trzeba dobierać bo niestety, takiego za £3 z Primarka nie założę... Kosztują mnie kupę kasy takie porządne stelaże. Te do karmienia mi się poszczescilo dostać w Mothercare, kupiłam dwupak za £5, w moim rozmiarze- jak na loterii mi się trafiło, powinnam była wysłać kupon w ten dzień. Jeszcze dwa inne na ebay z Chin, jeden ok przyszedł drugi jak na lalkę [emoji16] Ale mam dość na teraz, 3 na przemian noszę i starcza.

Moje tez z telefonu, ale w piekny sloneczmy dzien. Sporo takich mielismy ostatniej qiosny i lata. Mam nadzieje, ze i tan rok nam da tyle opcji. W sobote jedziemy w okolice Lake District. Pogoda bedzie z czapy, ale obczaimy conieco ;) z malutkim jeszcze sie cykam w takie chlody zapitalac ;)
 
Mieliśmy identyczne połączenie, podobno Prenevar 13 jest bardziej bolesny niż Hexacima. Ale po szczepieniu żadnych dolegliwości, dobre samopoczucie, na drugi dzień śladu brak. Później, niemal tydzień temu mieliśmy Bexsero (Meningokoki B) i to było gorsze. Ślad jeszcze nie zszedł, była opuchlizna, rozregulowane spanie i marudzenie.
Ja się boję bo moja córka źle znosiła szczepienia. Mam nadzieję że Niko będzie lepiej... Meningo narazie nasza pediatra rodziła zaczekać. A do pneumo też doplacalas do tej lepszej tak?
 
Moje tez z telefonu, ale w piekny sloneczmy dzien. Sporo takich mielismy ostatniej qiosny i lata. Mam nadzieje, ze i tan rok nam da tyle opcji. W sobote jedziemy w okolice Lake District. Pogoda bedzie z czapy, ale obczaimy conieco ;) z malutkim jeszcze sie cykam w takie chlody zapitalac ;)
O jeny, super. My się wybieramy do Lake District co chwila, I się wybrać nie możemy [emoji16] Tutaj mamy blisko i pięknie, a my się nigdy wczas nie możemy wybrać, tak na dzień żeby jechać to trzeba wcześnie się wyszykowac... A my żeby się wyszykowac to o boniu, klekajcie narody [emoji1787][emoji28]. A lato było piękne, to fakt! Jedyny minus był taki ze mieliśmy milion turystów we wsi i nie szło samochodem przez główna drogę przejechać [emoji28] Wrzucę parę zdjęć tutaj od nas z wioski, tak sobie czasem robię jak spaceruje z młodym po sąsiedztwie. Mamy też zaraz obok taka kafejek w starej stodole, sklepik z wyrobami handmade (świeczki, torby pierdoly) i wybieg z kozami i osiolkami [emoji28] Uwielbiam kozy, jak kiedyś będę już mieć kawałek ziemi to kupuje parę kóz, to jest już od lat postanowione!
20190123_174457.jpeg
20190123_174507.jpeg
20190123_174445.jpeg
20190123_174431.jpeg
20190123_174415.jpeg
 
Ja się boję bo moja córka źle znosiła szczepienia. Mam nadzieję że Niko będzie lepiej... Meningo narazie nasza pediatra rodziła zaczekać. A do pneumo też doplacalas do tej lepszej tak?
Tak, dopłacałam. Z meningokokami B czekałam dwa tygodnie po pierwszym szczepieniu, ale zrobiłam, bo w Polsce ten szczep powoduje największą zachorowalność. Natomiast z meningokokami C poczekam do ukończenia 1 roku życia, bo w tej chwili według mnie taki grafik szczepienny to i tak zbyt duże obciążenie dla małego.
 
reklama
Do góry