reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

reklama
Dla mnie póki co najważniejsze serduszko 2 kwietnia :wink: najgorsze pierwsze 12 tygodni, później może zacznę myśleć o bardziej przyziemnych sprawach jak dotrze do mnie wkoncu że będzie ten mały cud
 
Dziewczyny,lekarz wypisuje zaświadczenie że byłyście pod opieką od 10 tyg
A karta ciąży przynajmniej u mnie została w szpitalu po porodzie
A o becikowe składacie po porodzie
Nie zapomnijcie o drugim becikowym dla tych co mają mniejsze zarobki
(Inaczej się nazywa ale też 1000)
Co ciekawe jak wam przekroczy możecie się ubiegać w kolejnym okresie rozliczeniowym ale przed pierwszymi urodzinami malucha
Czyli np.urodzicie 5 listopada składacie wniosek i biorą pod uwagę rok 2018
Jak wam przekroczy możecie złożyć wniosek za rok ale między 1 a 4 listopada
I biorą wtedy zarobki z 2019 r. Bo to już okres rozliczeniowy 2020/2011 a dziecko jeszcze roczku nie skończyło
 
Cześć, witam się i ja niepewnie.
Jestem mama 5 latka,obecnie 6tyg u mnie ,strasznie się martwie bo w wakacje poroniłam i teraz jak zobaczyłam na teście dwie kreski ucieszyłam się ogromnie ale zaraz ogarnął mnie strach...
Mam nadzieję że dotrwam do końca
W Piątek byłam u gin ale nic nie powiedziała kazała się cieszyć i pokazać 8 kwietnia jak już będzie można zobaczyć co tam kijanki
Gratulacje dla wszystkich
W wolnej chwili postaram się nadrobić co tam napisałyście
 
Cześć, witam się i ja niepewnie.
Jestem mama 5 latka,obecnie 6tyg u mnie ,strasznie się martwie bo w wakacje poroniłam i teraz jak zobaczyłam na teście dwie kreski ucieszyłam się ogromnie ale zaraz ogarnął mnie strach...
Mam nadzieję że dotrwam do końca
W Piątek byłam u gin ale nic nie powiedziała kazała się cieszyć i pokazać 8 kwietnia jak już będzie można zobaczyć co tam kijanki
Gratulacje dla wszystkich
W wolnej chwili postaram się nadrobić co tam napisałyście

Witaj. Kilka z nas też jest tutaj po poronieniu, trzymaj się ciepło i nie martw na zapas. Pewnie jak pójdziesz na kolejną wizytę to będzie już serduszko :)
 
Cześć, witam się i ja niepewnie.
Jestem mama 5 latka,obecnie 6tyg u mnie ,strasznie się martwie bo w wakacje poroniłam i teraz jak zobaczyłam na teście dwie kreski ucieszyłam się ogromnie ale zaraz ogarnął mnie strach...
Mam nadzieję że dotrwam do końca
W Piątek byłam u gin ale nic nie powiedziała kazała się cieszyć i pokazać 8 kwietnia jak już będzie można zobaczyć co tam kijanki
Gratulacje dla wszystkich
W wolnej chwili postaram się nadrobić co tam napisałyście
Witaj wsród listopadówek. Powodzenia. <3
 
W takim razie będę musiała poczytać owu do mojego ubezpieczenia, cholera wie jakie mam warunki;) wiadomo, kasa się przyda ale narazie tylko odkładam pieniądze i liczę że z ciąża i dzieckiem będzie wszystko ok
No A u mnie nie wiadomo c?y wejdzie ubezpieczenie od kwietnia... cos czuje że te ciaze bede prowadziła prywatnie...
 
Dziewczyny,lekarz wypisuje zaświadczenie że byłyście pod opieką od 10 tyg
A karta ciąży przynajmniej u mnie została w szpitalu po porodzie
A o becikowe składacie po porodzie
Nie zapomnijcie o drugim becikowym dla tych co mają mniejsze zarobki
(Inaczej się nazywa ale też 1000)
Co ciekawe jak wam przekroczy możecie się ubiegać w kolejnym okresie rozliczeniowym ale przed pierwszymi urodzinami malucha
Czyli np.urodzicie 5 listopada składacie wniosek i biorą pod uwagę rok 2018
Jak wam przekroczy możecie złożyć wniosek za rok ale między 1 a 4 listopada
I biorą wtedy zarobki z 2019 r. Bo to już okres rozliczeniowy 2020/2011 a dziecko jeszcze roczku nie skończyło
Tak ! Zaświadczenie! Dokładnie i tam na tym zaświadczeniu wypisuje wszystkie wizyty ! Pamiętam:)
A to drugie becikowe to kosiniakowe czy jakoś tak chyba...
 
reklama
Dziewczyny a jak to jest z 500+? Mamy z narzeczonym rok do ślubu, więc jak dzidziuś się urodzi jeszcze nie będziemy małżeństwem. Czy on się liczy w moich zarobkach? czy jak nie jesteśmy małżeństwem to i tak dostanę ? :) jesteśmy zameldowani pod jednym adresem, bo mamy mieszkanie własnościowe, więc biorą pod uwagę zarobki nas dwojga czy tylko moje?
Biorą zarobki Was dwojga. Też nie jesteśmy małżeństwem a jak się starałam o 500+ jak byłam bezrobotna to też podawałam zarobki ojca dziecka
 
Do góry