reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

reklama
Dziewczyny miedzy 11,A 13 robi sie prenatane .Jaka roZnica miedzy genetycznym a prenatalnym
Najlepiej prenatalna robić po skończonym 13 tygodniu bo najlepiej i najdokładniej można wszystko zbadać. No i znaleźć lekarza z certyfikatem FMF który zrobi też test ryzyka. "Dla chętnych" PAPPA który jeszcze dokładniej określi ryzyko (ale wiele sytuacji było że usg wyszło super, pappa źle, a po amnio dziecko zdrowe). Genetyczne to nie wiem zbytnio o co chodzi, ale może o testy typu NIPT?
Tutaj najlepiej jest to opisane Link do: Badania prenatalne w I trymestrze (USG, test papp-a, NIPT) - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
U mnie wizyta 3.04 o 11
Jak tak poczytałam ile mogą mnie kosztować wszystkie badania to się włos na głowie jeży, tym bardziej że wizyty prywatnie, badania prywatnie. Teraz zęba zacisnąć pasa i uśmiechnąć się do rodziców, dobrze że coś mam odłożone na boku, zamiast nadplacac hipoteczny będę się kłuć w przychodni;)

u mnie ta sama sytuacja ! liczyliśmy na szybszą spłatę hipotecznego ale chyba trzeba będzie iść z harmonogramem :)

To tak jak ja. Ja jestem z okolic Katowic

ja też ja też :D

Wyczytalam kolejna rzecz ktora moze wskazywac na plec. Przy chlopcach bhcg jest zazwyczaj nieco nizsza w porownaniu z tym samym tc co w ciąży z plcia przciwna

powaznie ? ooo to u mnie wygląda na chłopca w takim razie ... beta przyrasta dobrze bo 133% a w drugim badaniu 138 % ale wartości niskie.


Ja właśnie czekam na wyniki o 14 bede juz cos wiedzieć

trzymam kciuki !!!! malduj się zaraz !


Ja mam wizytę 1.04 ;) o 18.00 mam nadzieję, że doktor nie zrobi mi jakiegoś psikusa haahha. Jutro za to wizyta u endokrynologa ..... drżę ....
 
Najlepiej prenatalna robić po skończonym 13 tygodniu bo najlepiej i najdokładniej można wszystko zbadać. No i znaleźć lekarza z certyfikatem FMF który zrobi też test ryzyka. "Dla chętnych" PAPPA który jeszcze dokładniej określi ryzyko (ale wiele sytuacji było że usg wyszło super, pappa źle, a po amnio dziecko zdrowe). Genetyczne to nie wiem zbytnio o co chodzi, ale może o testy typu NIPT?
Tutaj najlepiej jest to opisane Link do: Badania prenatalne w I trymestrze (USG, test papp-a, NIPT) - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
Dzieki wiem iz u mnie pappa wyjdzie zle z racji wieku ,ale ponoc warto ze wzglexu na pozniej z problemiw z lozyskiem .Rodzilam puetnascie lat temu I wyobrazacie sobie mirc raz usg ?
 
Dzieki wiem iz u mnie pappa wyjdzie zle z racji wieku ,ale ponoc warto ze wzglexu na pozniej z problemiw z lozyskiem .Rodzilam puetnascie lat temu I wyobrazacie sobie mirc raz usg ?
Ja nie ogarniam mieć tylko 3, a co dopiero 1 [emoji33][emoji33]
Tak jak w poprzedniei ciąży będę robiła prenatalne z pappa na pewno [emoji4]
 
reklama
Jej, dziewczyny dwa dni tu nie zaglądałam, a tu już tyle stron, szalone jesteście :-D
Ja czekam na wizytę 1 kwietnia mam na 19:40 więc dość późno, ale na spokojnie po pracy chcę się ogarnąć no i chcemy iść razem. Lekarz chyba nie powinien mieć nic przeciwko, że wejdę z partnerem?
Biję się też z myślami odnośnie zwolnienia z pracy. U mnie jeszcze nikt nie wie nic, poza jedną koleżanką, ale ostatnio jest straszna atmosfera, niestety moja szefowa ma zadatki na mobbingującą pracowników i tak sobie myślę czy nie zaszkodzę dziecku takim ciągłym stresem :hmm: Miałam plany pracować do końca kwietnia, ale teraz to się mocno zastanawiam. Wy od kiedy jesteście na zwolnieniach? albo od kiedy planujecie?
 
Do góry