reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Na pieczewie :)
Szły w obstawie 2 policjantow, oni szli od dzików jakieś 2 metry dalej, a te się w ogóle nie boja [emoji849]
Jeszcze mądrzy policjanci zagonili je do osiedlowego lasku, gdzie teraz mnóstwo ludzi chodzi[emoji54]
O kurde masakra , a nie atakują ludzi te dziki ???
No właśnie pełno info jest o dzikach w Olsztynie , kiedyś był filmik jak szły do Lidla [emoji33][emoji33] a ostatnio , ze na placu zabaw gdzie były [emoji1751][emoji1751]
 
Ja też jeszcze tego nie czuję, ciężko mi to sobie wyobrazić, zwłaszcza, że nasze życie się zmieni o 180 stopni. Moja praca i pasja do podróży będzie musiała odejść na bok. Ciężko mi z tą myślą no ale już czas i pora na założenie rodziny🙂 u nas poszło bardzo szybko, wiec nie miałam czasu się na to nawet przygotować, zaczęliśmy w styczniu a w lutym już byłam w ciąży 😳
Także ja tez mam nadzieje, że to przyjdzie z czasem 🙂

Można podróżować tez z dzieckiem, to mega frajda jak dziecko podróżując poznaje świat! Ja z moja wszędzie się przemieszczam, ona lubię i jest ciekawa wszystkiego. Polecam tez profil super pomysłowej mamy Tosi, która od małego zabiera ja na rozne krańce świata. Tosia wczoraj skoczyła 3 lata a przeżyła więcej niż ja, pływa skubana super , nurkuje z rybami i się niczego nie obawia. Polecam ich profil na fb o w stories zobaczycie jak sobie radzi z plywaniem!

 
Właśnie nic nie działo sie niepokojącego, wszystko było okej, piersi przestały ostatnio boleć, ale myślałam że to normalne, ból ustąpił po prostu. Nie jest lekko, ale dobrze było móc być tu z Wami, przeczytać dobre słowo, za wszystkie słowa pocieszenie serdecznie dziękuję, jesteście wspaniałe [emoji106] życzę Wam nienstresujących badań i oby wszystkie dzieciaczki dobrze sie rozwijały w Waszych brzuszkach [emoji6]

Przykro mi bardzo, wiem co czujesz. Tez przez to przechodziłam! Obyś szybko do siebie doszła, jestem z Tobą myślami.
 
To są te mutacje Mthfr C677T i Mthfr A1298C ? A czy jest jakieś badanie na stwierdzenie czy są bierne czy aktywne?

Nie wiem czy jest jakieś badanie stwierdzające czy jest bierne czy aktywne ale
Myśle ze nie . Lekarze jak maja potwierdzenie o mutacji to profilaktycznie wdrażają heparynę i koniecznie wszystko metylowane. Mi się z pierwsza corka udało ,jak stwierdził lekarz. Ja wymusiłam skierowanie na to badanie bo chciałam sprawdzić wszystko ci tylko możliwe po poronieniu. Zazwyczaj zalecają to badanie po 3 poronieniami bez znanej przyczyny . Dla
Mnie to chore , serio jak można tak spokojnie czekać na 3 poronienia ewentualnie . Ja zrobiłam prywatnie za około 120€ . To jest badanie na całe życie , ja oddziedziczylam po obojgu rodzicach. Prawdopodobnie moja corka tez ma i myśle zrobić jej wymaz, jak trochę podrosnie. Teoretycznie przy podejrzeniu mutacji u dziecka są odroczenia w szczepieniach. Moja była szczepiona na wszystko ale we Włoszech nie szczepi się tuż po urodzeniu , dopiero po 3 miesiącach.
 
Nooo powiem Ci , ze masakra jest z tym siedzeniem w domu , tym bardziej ze sie dobrze czuje bo inaczej jak Ty leżysz plackiem i źle się czujesz to w takiej sytuacji ciężko by bylo pracować a do tego dziecko , które potrzebuje zainteresowania mamy.. na pewno nie jest łatwo [emoji849]
No w pierwszej ciazy było jakoś bardziej rozowo[emoji23]
 
O kurde masakra , a nie atakują ludzi te dziki ???
No właśnie pełno info jest o dzikach w Olsztynie , kiedyś był filmik jak szły do Lidla [emoji33][emoji33] a ostatnio , ze na placu zabaw gdzie były [emoji1751][emoji1751]
Właśnie nie wiem...
Koleżanka dziś na fejsie wrzucala filmik, ta sama ekipa dzików spacerowała sobie po innym osiedlu. Parę dni temu musiałam się zatrzymać na środku drogi autem, bo przechodziło mi drogę kilkanaście dzikow [emoji849]
A zimą jak wracałam z pracy to tak samo przed auto wyskoczyły mi 3 duże i chyba z 10 maluszków... masakra jest
 
Nie wiem czy jest jakieś badanie stwierdzające czy jest bierne czy aktywne ale
Myśle ze nie . Lekarze jak maja potwierdzenie o mutacji to profilaktycznie wdrażają heparynę i koniecznie wszystko metylowane. Mi się z pierwsza corka udało ,jak stwierdził lekarz. Ja wymusiłam skierowanie na to badanie bo chciałam sprawdzić wszystko ci tylko możliwe po poronieniu. Zazwyczaj zalecają to badanie po 3 poronieniami bez znanej przyczyny . Dla
Mnie to chore , serio jak można tak spokojnie czekać na 3 poronienia ewentualnie . Ja zrobiłam prywatnie za około 120€ . To jest badanie na całe życie , ja oddziedziczylam po obojgu rodzicach. Prawdopodobnie moja corka tez ma i myśle zrobić jej wymaz, jak trochę podrosnie. Teoretycznie przy podejrzeniu mutacji u dziecka są odroczenia w szczepieniach. Moja była szczepiona na wszystko ale we Włoszech nie szczepi się tuż po urodzeniu , dopiero po 3 miesiącach.
Ja dla odmiany nigdy badań mutacji nie zrobiłam. Ale testowałam na sobie różne kombinacje suplementacji i u mnie np dopiero metyle w połączeniu z cholina działają...
Chociaż zastanawia mnie to wszystko, bo twierdzą niby, że połowa społeczeństwa mutacje posiada, a jednak połowa kobiet nie roni...
 
Ja dla odmiany nigdy badań mutacji nie zrobiłam. Ale testowałam na sobie różne kombinacje suplementacji i u mnie np dopiero metyle w połączeniu z cholina działają...
Chociaż zastanawia mnie to wszystko, bo twierdzą niby, że połowa społeczeństwa mutacje posiada, a jednak połowa kobiet nie roni...
A jak to zauważyłaś że działają na ciebie tylko metylowane suplementy? Robiłaś badania na poziom witamin?
Ja właśnie od początku biorę kwas metylowany folian ale nie wiedziałam że ta mutacja może nieść za sobą takie konsekwencje. Myślałam że wtedy tylko kwas foliowy się nie wchłania
 
reklama
A jak to zauważyłaś że działają na ciebie tylko metylowane suplementy? Robiłaś badania na poziom witamin?
Ja właśnie od początku biorę kwas metylowany folian ale nie wiedziałam że ta mutacja może nieść za sobą takie konsekwencje. Myślałam że wtedy tylko kwas foliowy się nie wchłania
Zanim zaczęliśmy się starać to zrobiłam z ciekawości poziom kwasu foliowego. I po kilku tabletkach syntetyku mialam przekroczony. Wtedy doktor google [emoji23] doprowadził mnie to mthfr. I zrobiłam badania kwas foliowy, b12 i homocysteine. Niby wyniki nie były najgorsze ale ja się zafiksowalam, że skoro mamy się starać to mam mieć idealne. I zaczęłam testować na sobie suplementację kazda z wersji 6 tygodni:
1. Same syntetyku
2. Pregna start (bo miała mix kwasu ale bez b12)
3. Prenatal Uno (bo miał prócz tego co ma pregna dodatkowo b12 metylowana i choline)
4. Same metyle + tmg
5. Sam folian + cholina

I na zestawie 5 było najlepiej :)
Ale w sumie zatoczyłam koło, a może szybciej byłoby zrobić sam test dna [emoji23]
 
Do góry