reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Czesc dziewczyny jak myślicie to chłopiec czy dziewczynka 😉
 

Załączniki

  • IMG_20200504_103540.jpg
    IMG_20200504_103540.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 151
  • IMG_20200504_103548.jpg
    IMG_20200504_103548.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 166
  • IMG_20200504_103551.jpg
    IMG_20200504_103551.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 164
Czesc dziewczyny jak myślicie to chłopiec czy dziewczynka 😉
Nie jestem specjalistą więc nie bierz tego do siebie 😜 wedlug mnie ,aczkolwiek mogę się mylić bo tak jak wyżej specjalistą nie jestem , a nub dlamnie nie jest super widoczny . Po przyjzeniu się wydaje mi się że Nub się unosi więc obstawiam chlopca :) .
 
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8% zdrowych płodów :(
 
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8%
 
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8% zdrowych płodów :(
Czy pobrali ci krew żeby zrobić test Pappa ? Jeżeli wynik będzie zły wtedy pewnie będą cię kierować na aminopunkcje . Możesz jeszcze spróbować skonsultować to z innym lekarzem i zobaczyć czy potwierdzi to co poprzednik ci powiedział. Znam kilka przypadków gdzie na Usg genetycznym wyszły takie historie że aż na sama myśl człowiekowi robi się słabo ,po czym te osoby akonsultowaly się z innymi lekarzami którzy zaprzeczyli aby takie wady faktycznie byly (mają w 100 procentach zdrowe dzieci niektóre juz 7 letnie). Nie sugeruj się w takiej sprawie opinia jednego lekarza jeżeli coś wyszło nie tak skonsultuj to z innym lekarzem .
 
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8% zdrowych płodów :(
U mnie NT wyszło 2.4 i czekam na wyniki testu pappa. Ale nic lekarz nie mówił, że są problemy z zastawka. To jest jakiś parametr? Ma jakiś skrót? Czy masz tak podane w opisie badania?
A jakie wyliczyli Ci prawdopodobieństwo z samego USG?
 
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8% zdrowych płodów :(
Lepiej nie czytać za dużo, tylko porozmawiać ze swoim lekarzem. W poprzedniej ciąży poszłam na USG połówkowe do dobrego ginekologa z dobrym sprzętem.Okazalo sie, że pępowina jest dwunaczyniowa i jedna nerka dziecka jest powiększona. Nastraszył mnie hipotrofia płodu, że będzie trzeba ciążę rozwiązać szybciej przez CC. Ja dodatkowo przeczytalam, że jest wysoka korelacja z ZD, z wadami serca itd. No i po kilku tygodniach poszłam do mojego prowadzącego i on mówi, że pępowina rzeczywiście jest dwunaczyniowa, z nerką nic niepokojącego się nie dzieje. I powiedział, że ma takich pacjentek 10 co roku i jest ok. Jak miałaś test pappa, to poczekaj na wynik, możesz też się umówić do genetyka lub skonsultować z innym lekarzem.
 
reklama
Do góry