reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Przed nami też generalny remont[emoji53] na samą myśl mi słabo. Nie wiem czy ja źle gospodaruję pieniędzmi czy co ale odłożyć jakiekolwiek pieniądze to u mnie graniczy z cudem. Jedyny plus, że mąż ma firmę budowlaną i wszystko będzie robił sam... ale z racji tego że jest w domu 6 razy do roku będziemy się remontować pewnie 10 lat[emoji23]
My też ciągle remontujemy, powoli kolejne pomieszczenia na piętrze i mam ten sam problem z oszczędzaniem. To jest jakaś masakra. Co uda się odłożyć to zaraz naprawa auta jednego lub drugiego 🤦‍♀️
 
reklama
My planujemy kupić suszarkę. Mój brat ma pralkę i suszarkę i poleca takie zestawienie zamiast jednego urządzenia. Też myślę że lepiej dwa, bo jedno pranie robisz później suszysz i w tym czasie możesz nastawić drugie pranie bez czekania aż się wysuszy
Też właśnie słyszałam że lepiej oddzielnie jedno i drugie. Teraz suszę na dworze ale zimą już jest problem. Ciągle dwie suszarki pełne.
 
Też właśnie słyszałam że lepiej oddzielnie jedno i drugie. Teraz suszę na dworze ale zimą już jest problem. Ciągle dwie suszarki pełne.

Moja mam ma suszarkę oddzielnie, używa jej w szczegolnosci do poscieli, ciuchów roboczych, kocy itp. Generalnie to sobie bardzo chwali :)
Nie sprawdziłam tego na własnej skórze ale czytałam kiedyś na forum, że takie pralko-suszarki nie do końca sprawdzają się bo suszarka nie do konca suszy :p jak jest w praktyce nie wiem.
 
My też ciągle remontujemy, powoli kolejne pomieszczenia na piętrze i mam ten sam problem z oszczędzaniem. To jest jakaś masakra. Co uda się odłożyć to zaraz naprawa auta jednego lub drugiego [emoji2356]
Najwięcej wydaję na jedzenie. Chłopaki duuużo i często jedzą[emoji3526] Potem rachunki (prąd! [emoji23]ale 2 miesiące temu założyliśmy panele fotowoltaiczne więc powinno być lepiej) i ciuchy. Najstarszy i średni są jak bliźniacy więc wszystko podwójne a najmłodszy korzysta po nich. No i działka bo ja jestem kwiatoholiczką[emoji1787]
 
U mnie pralka chodzi raz w tygodniu ale za to caly dzień. Robię 3-4 wsady i suszę na dworze teraz jak jest pogoda. Marzy mi się suszarka do prania ale jeszcze nie robiłam rozeznania.
 
Niestety nie mogę pralka mam w kuchni bo w łazience się nie zmieści i jest w takie szafce gospodarczej więc dwa odpadają trzeba by było robić remont łazienki i kuchni żeby w domu zmieściły się oba sprzęty A póki co raczej taka opcja w rachubę nie wchodzi. Więc że lepiej mieć dwa. Myślałam że może ktoś ma jeden i sobie chwali.
Póki co mam pralkę ale przed nami remont pierwszego piętra (narazie mieszkamy na poddaszu) bo rodzice biorą parter po babci i wtedy w drugiej łazience chcę to cudo. To przy takiej ilości osób duże ułatwienie. Zawsze możesz postawić jedno na drugim [emoji848]
 
Ja mam mieszkanie na razie jest nas 3 ale pierzemy dużo. Mam balkon ale tylko w lecie można tam suszyć. Poza tym jak wystawie suszarkę to już wyjac się za bardzo nie da. A ta suszarka z markami stojącą w salonie doprowadza mnie do szału.
 
reklama
Ja się najbardziej boję tłoku, który nas czeka. Mieszkamy na około 27 m. Dwa pokoje, przedpokój,prysznic i ubikacja.Nie wstawimy łóżeczka, bo nie ma miejsca z więc mam taki pomysł, że kupię łóżko piętrowe dzieciom (to z Ikea). Też. Kurę. Na górze starszak a na dole położę materac i tam będzie młodsze, początkowo tylko w dzień, a potem też w nocy.Ale nie wiem, czy to dobry pomysł.
 
Do góry