reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A to ile ci się już skróciła ? W którym jesteś tyg ? Pierwszy raz problem z szyjka ?
Jestem w 24 tc. Do tej pory wszystko było ok, na wizycie w czerwcu miała 4,8 cm, później 3.07 skróciła się do 3,9 i miałam się bardziej oszczędzać. W tym tygodniu pojawiły się bóle pleców i w środę byłam awaryjnie u lekarza i szyjka miała 3,5 cm i lekarz zdecydował się włączyć luteinę 100 mg 2x dziennie. Generalnie szyjka jest twarda, zamknięta i wygląda dobrze.
 
reklama
Jestem w 24 tc. Do tej pory wszystko było ok, na wizycie w czerwcu miała 4,8 cm, później 3.07 skróciła się do 3,9 i miałam się bardziej oszczędzać. W tym tygodniu pojawiły się bóle pleców i w środę byłam awaryjnie u lekarza i szyjka miała 3,5 cm i lekarz zdecydował się włączyć luteinę 100 mg 2x dziennie. Generalnie szyjka jest twarda, zamknięta i wygląda dobrze.
Najważniejsze ze wszystko zamknięte ☺️ I plus do lekarza za czujność , bo ja na ostatniej wizycie miałam mierzona ale tylko dlatego ze poprosiłam , bo mi się macica czasem stawia . Bóle pleców tez mam szczególnie lędźwie :( ale nie jakoś bardzo bolesne , bardziej mi na krocze naciska , lekarz mówił ze to normalne bo wszystko rośnie .. oby
 
Najważniejsze ze wszystko zamknięte ☺ I plus do lekarza za czujność , bo ja na ostatniej wizycie miałam mierzona ale tylko dlatego ze poprosiłam , bo mi się macica czasem stawia . Bóle pleców tez mam szczególnie lędźwie :( ale nie jakoś bardzo bolesne , bardziej mi na krocze naciska , lekarz mówił ze to normalne bo wszystko rośnie .. oby
Wlaśnie oni tą szyjkę obserwują na fotelu, a mierzyć to już nie bardzo. Mi na IP mierzyli i teraz jak pójdę na połówkowe, to też poproszę.
 
Ja szczerze nawet nie wiem jaka mam szyjkę. Będę pytać gin na wizycie. Musi się utrzymać do terminu bo nie zamierzam rezygnować z pracy 🙉😝
 
Ja szczerze nawet nie wiem jaka mam szyjkę. Będę pytać gin na wizycie. Musi się utrzymać do terminu bo nie zamierzam rezygnować z pracy 🙉😝
Napewno jest taka, jak powinna :) ja dopóki nie wiedziałam o tej nieszczęsnej szyjce czułam się super, Mąż się śmieje, że mnie zepsuli na ostatniej wizycie, bo od tego momentu ciągle mi coś dolega. Stres i nerwy nie są wskazane w ciąży, zdecydowanie :)
 
Napewno jest taka, jak powinna :) ja dopóki nie wiedziałam o tej nieszczęsnej szyjce czułam się super, Mąż się śmieje, że mnie zepsuli na ostatniej wizycie, bo od tego momentu ciągle mi coś dolega. Stres i nerwy nie są wskazane w ciąży, zdecydowanie :)
W drugiej ciąży od 15 tygodnia chodziłam z rozwarciem na 2 palce i bez szyjki a urodziłam 2 dni przed wyznaczonym terminem. I nie oszczędzałam się bo był 2 latek na stanie. Więc to wszystko sprawa indywidualna. Mój łobuz teraz musi wytrzymać do końca :) na szczęście na koniec ciąży nie będzie już tak goraco...
 
W drugiej ciąży od 15 tygodnia chodziłam z rozwarciem na 2 palce i bez szyjki a urodziłam 2 dni przed wyznaczonym terminem. I nie oszczędzałam się bo był 2 latek na stanie. Więc to wszystko sprawa indywidualna. Mój łobuz teraz musi wytrzymać do końca :) na szczęście na koniec ciąży nie będzie już tak goraco...
Miałaś założony passer czy jak to się nazywa?
 
Ja dziś dziewczyny po badaniu i lekarz znowu potwierdził chłopaka 😂😅 Tak więc chyba będzie mały Leoś 😅lekko zmierzył i z główki miał wymiary o 5dni większy,a ciało akurat.. zaraz zaczynam 22 tydzień i już równo +6kg 😂dobiłam do 70😂 Cukrzyce ciążowa mam wykluczona ale muszę pilnować się ile jem 😂😂Byłam dziś tez na chwile na zakupach i kupiłam pięknego misia na przecenie 😍 (są tez dla dziewczynek z kokardka różową)
 

Załączniki

  • B8FBB05A-2F56-42A1-BD1C-AC528B05420D.jpeg
    B8FBB05A-2F56-42A1-BD1C-AC528B05420D.jpeg
    298 KB · Wyświetleń: 84
reklama
Do góry