reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

27 tc i tez mi jest ciezko.. Generalnie to zalezy od dnia ale czym wiecej ruszam się tym.jest lepiej. Wczoraj spedziłam wieczor z koleżankami w pozycji siedzącej i zawinełam sie wczesniej bo moim marzeniem bylo rozprostowanie sie na łóżku. żołądek miałam sciśniety aż mnie wszystko rozbolało. Ja juz nie nadaje sie na wieczorne pogaduchy :p przeprosiłam sie z kanapą :p
27 tc, ale Ci dobrze. Mi się ciągną te dni, dostaje już jobla w tym domu
 
reklama
Cześć dziewczyny, coś mi forum nie pokazuje powiadomień... Miałam napięty tydzień. Ostatnia godzina w pracy, wracam do domu pakuje walizkę i psa i jadę do Wrocławia. Tam czekają na mnie moi rodzice, dzieci i dziadkowie.
Chyba wszystkie już czujemy jak ciąża ciąży. Ja mam często wzdęcia, zgagę i niestety w dalszym ciągu mdłości i niesmak w ustach. Brzuch zaczyna mi przeszkadzać w schylaniu się czy siedzeniu. Mimo to nie mam czasu zwolnić 😉
Za to jak leżę to często mam takie wrażenie drętwienia stóp i dłoni. Są opuchnięte i takie nie-moje...
 
Dla mnie te nasze dzieciaczki śmiesznie się w brzuchu zachowują [emoji23] na połówkowych pani dr chciała policzyć jej paluszki u prawej ręki to rękę schowała z tyłu za łopatkę chciała sprawdzić coś innego to ta idealnie rękę pokazała i wszystkie paluszki było widać. One się bawią w kotka i myszkę chyba [emoji39]
Twoja pewnie znudzona stwierdziła a masz matka chociaż profil zobacz [emoji23] temu ziewała...

A ile na plusie zakonczylas pierwszą ciążę? Jak porównasz to Twoje dzieciaczki rosną równo z wagą itp w danych tygodniach ?
W pierwszej 14kg przytyłam. A dzieci rosną dokładnie tak samo, porównuje sobie i nawet w tych samych tygodniach mam wizyty. Syn przy porodzie miał 3560g.
 
Jeszcze nie jest tak zle, pamiętam że w 1ciazy najgorszy byl ostatni miesiąc wtedy dosłownie miałam wrażenie że mam wielki kamień zamiast brzucha. Teraz wszystko idzie szybciej więc i ten moment pewnie szybciej nastąpi
Cześć dziewczyny. Czy wam brzuch Już ciąży? Czy przeszkadza wam już w codziennym funkcjonowaniu? Ja jestem w 24 tyg. i czuje już ograniczenia wynikająca z brzuszka. Trudno mi się wstaje częściej się męczę i ogólnie wydolność mam mniejszą a jak dużo się poruszam to czuje jak by brzuch ważył ze 100 kg i jest taki jak by bardzo pełny.
Malutka też potrafi nagle zaczynać fikac koziołki tak mocno że aż boli. A najgorzej to jest jak nie mogę się od razu wysikac albo po nocy to sikam jak stary chłop po trochę i na raty.
Ogólnie to wydaje mi się że mój brzuszek jest duży już. To moja 2 ciąża i on w ogóle się szybko pojawił i mocno rośnie.
 
A ja czytałam że jeszcze na poczatku można z nimi walczyć jak sa czerwone, Jak już sa białe to nic się nie da zrobić, chyba że laserowo. Ale w moim przypadku to chyba nie był początek rozstępu, Nie wiem sama w sumie miałam taka plamę czerwoną jakby trochę siniak, teraz jest bledsze, Jednak nadal to widzę.
Z tego co czytałam smarowanie się jakimiś specjalnymi balsamami nie pomoże jesli ma sie predyspozycję do rozstepów. U mnie tez ani jednego póki co :D
Mozna powiedzieć, ze mam książkową ciążę, czuje sie dobrze i funkcjonuje normalnie, tylko cały czas mam takie obawy, ze nagle bach coś się wydarzy i coś bedzie nie tak. Nie mogę pozbyć sie tego strachu.... a jak tam u Was?
 
W pierwszej 14kg przytyłam. A dzieci rosną dokładnie tak samo, porównuje sobie i nawet w tych samych tygodniach mam wizyty. Syn przy porodzie miał 3560g.
Oo to nie dużo. Ja dzisiaj zaczęłam 27 tydzień i plus 7 kg także ciekawa jestem ile będzie na końcu. No i w poniedziałek wizyty się nie mogę doczekać jestem ciekawa ile mała waży 😁
 
Oo to nie dużo. Ja dzisiaj zaczęłam 27 tydzień i plus 7 kg także ciekawa jestem ile będzie na końcu. No i w poniedziałek wizyty się nie mogę doczekać jestem ciekawa ile mała waży 😁
Ja też mam w poniedziałek wizytę i też jestem bardzo ciekawa ile mały waży :) dzis zaczynamy 28 tydzień a ja od 3 tygodniu nic nie przytyłam przez tą dietę na cukrzycę.. Ogólnie mam już około 10 na plusie
 
reklama
A ograniczasz tylko węglowodany czy insulinę też przyjmujesz? Ja mam krzywą przed sobą i bardzo się tego badania boję.
Ja też mam w poniedziałek wizytę i też jestem bardzo ciekawa ile mały waży :) dzis zaczynamy 28 tydzień a ja od 3 tygodniu nic nie przytyłam przez tą dietę na cukrzycę.. Ogólnie mam już około 10 na plusie
 
Do góry