reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja miałam cytologie krótko przed ciążą ale nienwiem gdzie mam wynik :p trzeba mieć w szpitalu? Czy wpis w karcie ciąży jest wystarczający?


Znowu pakuje się od nowa, ciągle coś dopisuje do listy :p jak duże macie walizki?
Młody wierci się ostatnio na maxa. Czytalam, że na koncówce ciąży to ruchy nie powinny być już tak wyczuwalne a mój wywija takie fikołki, że nie sposób tego nie poczuć.


A mój już postuluje kiedy zaczynamy intensywnie wywolywać :D cieszy się jak głupi do sera :p

Zrobilam ostatnią morfologie plus mocz, wyniki ok. W poniedzialek wizyta :)

Najważniejsze ze wyniki ok to teraz czekać i działać 😉
 
reklama
Ja mam równo 37 tydzień. Szpital jedyny w mieście zamknięty niby na tydzień.inne szpitale też covidy mają. Więc nie wiem co robić karetke wzywać. A mój doktor dopiero da mi badania w 38 tygodniu o ile mnie przyjmie wogole no chore się to już robi wszystko. Dziewczyny a miałyście cytologie robiona ? Ja nie miałam jeszcze.
W czasie ciąży nie, ale robiłam w lutym 2020 i lekarz stwierdził, ze wystarczy tamta.
 
Moja o cytologię pytała się na 1 wizycie a Ze jej nie miałam to powiedziała ze zrobimy jak wirus trochę się uspokoi i miałam na początku III trymestru Wszystko było w porządku . Kurczę to ja chyba mam jakaś smoczycę w brzuchu nawet lekarz się mnie pytał ostatnio czy aby nie choruje na cukrzyce bo mała wcale nie jest taka mała w 34 ważyła 2600 jest ponad norma nawet we wszystkich wskaźnikach. Chyba do szpitala wezmę ciuszki tylko na 62 . Moze teraz trochę przystopuje z masa.
 
Moja o cytologię pytała się na 1 wizycie a Ze jej nie miałam to powiedziała ze zrobimy jak wirus trochę się uspokoi i miałam na początku III trymestru Wszystko było w porządku . Kurczę to ja chyba mam jakaś smoczycę w brzuchu nawet lekarz się mnie pytał ostatnio czy aby nie choruje na cukrzyce bo mała wcale nie jest taka mała w 34 ważyła 2600 jest ponad norma nawet we wszystkich wskaźnikach. Chyba do szpitala wezmę ciuszki tylko na 62 . Moze teraz trochę przystopuje z masa.
A z USG I trym nie wychodzil Ci wcześniejszy termin porodu? Teraz dopiero tak zaczęła rosnąć szybko?
 
No właśnie od początku cały czas była trochę wyżej ale z usg mam termin na 20 listopada i powiedział ze tego terminu się trzymamy z OM mam tydzień wcześniej bo w sumie sama dokładnie nie wiem kiedy zaszłam bo w grudniu skończyłam brać tabletki po 7 latach a w lutym byłam już w ciąży do tego miałam jakieś plamienia i sama nie wiedziałam ze w ciąży jestem a do gin poszłam dopiero 6 kwietnia jak test zrobiłam bo nie podejrzewałam ze tak szybko w ciąży mogę być po takim czasie tabletek zero objawów żadnych mdłości itp .
 
Moja o cytologię pytała się na 1 wizycie a Ze jej nie miałam to powiedziała ze zrobimy jak wirus trochę się uspokoi i miałam na początku III trymestru Wszystko było w porządku . Kurczę to ja chyba mam jakaś smoczycę w brzuchu nawet lekarz się mnie pytał ostatnio czy aby nie choruje na cukrzyce bo mała wcale nie jest taka mała w 34 ważyła 2600 jest ponad norma nawet we wszystkich wskaźnikach. Chyba do szpitala wezmę ciuszki tylko na 62 . Moze teraz trochę przystopuje z masa.

Wez sobie na 56 głownie jak ma byc duza. Z tego co widzę to większości babeczek w szpitalu większość dzieci wchodzi w 50 tki a w 56 czesto jeszcze pływa, więc w 62 to raczej moze Ci się topic dziecko nawet jak duże. Te ciuszki to mi jakos znajoma tłumaczyła ze to nie jest np 56 jako długość całego dziecka, tylko długość od ramion do stopek (bez szyi i główki).
 
Jeśli chodzi o wagę tutaj mam takie coś , nie wiem czy aktualne dane
 

Załączniki

  • 4F50A3B9-47B6-427E-8EB3-540233222239.png
    4F50A3B9-47B6-427E-8EB3-540233222239.png
    96,2 KB · Wyświetleń: 90
No właśnie od początku cały czas była trochę wyżej ale z usg mam termin na 20 listopada i powiedział ze tego terminu się trzymamy z OM mam tydzień wcześniej bo w sumie sama dokładnie nie wiem kiedy zaszłam bo w grudniu skończyłam brać tabletki po 7 latach a w lutym byłam już w ciąży do tego miałam jakieś plamienia i sama nie wiedziałam ze w ciąży jestem a do gin poszłam dopiero 6 kwietnia jak test zrobiłam bo nie podejrzewałam ze tak szybko w ciąży mogę być po takim czasie tabletek zero objawów żadnych mdłości itp .

To ja miałam ostatnia om 14 lutego, na początku marca dowiedziałam się o ciąży jeszcze przed terminem kolejnej @. Z om termin wychodził mi na 18 listopada, a zena usg 1 trym mlody byl o tydzień starszy, więc termin z usg mam wcześniej czyli na 12 listopada i tego się trzymam.

U Cb na usg 1 trym wychodzilo Ci dziecko o tydzień mniejsze skoro ten z usg masz późniejszy niz z om, a potem tak przykoksilo ze teraz tak do przodu idzie?
 
reklama
Ja miałam USG genetyczne połówkowe i teraz miałam następne i dziewczyny ja się pytam doktora ile waży a doktor "nie no nie będziemy ważyć no po co" co o tym sądzicie ?
Myślę, że to conajmniej dziwne.... Choc już po wynikach obwodow widać czy dziecko jest w "normie" wieku ciążowego czy nie. Zresztą waga jest wyliczana statystycznie na podstawie długości kości udowej i chyba obwodów.
Nie testowałam tego jeszcze:
 
Do góry